len'a
05.09.11,14:04
som na rodicovskej dovolenke a moj zamestnavatel momentalne rusi svoju cinnost na slovensku (alebo ju obmedzuje, tzn. pravdepodobne bude zamestnavat len nevyhnutny pocet zamestnancov).
so svojimi zamestnancami "rozvazuje" pp dohodou na podnet zamestnanca, pricom vyplaca vo vyske 2mesacneho odstupneho "odmeny". je pre mna vyhodnejsie zostat zamestnanou po dobu RD alebo je to po stranke socialneho zabezpecenia uplne jedno a mam aj ja poziadat o ukoncenie PP dohodou?
co v pripade, ak by zamestnavatel uplne zrusil svoju cinnost? dakujem za rady.
veronikasad
05.09.11,12:08
som na rodicovskej dovolenke a moj zamestnavatel momentalne rusi svoju cinnost na slovensku (alebo ju obmedzuje, tzn. pravdepodobne bude zamestnavat len nevyhnutny pocet zamestnancov).
so svojimi zamestnancami "rozvazuje" pp dohodou na podnet zamestnanca, pricom vyplaca vo vyske 2mesacneho odstupneho "odmeny". je pre mna vyhodnejsie zostat zamestnanou po dobu RD alebo je to po stranke socialneho zabezpecenia uplne jedno a mam aj ja poziadat o ukoncenie PP dohodou?
co v pripade, ak by zamestnavatel uplne zrusil svoju cinnost? dakujem za rady.
Ukončenie prac.pomeru nemá vplyv na pokračovanie výplaty rod.príspevku. Len keď počas zostávajúceho obdobia nebudeš mať pracovný pomer, nikto za teba nebude platiť poistenie v nezamestnanosti. Ak nesplníš podmienku 730 dní poistenia v nez. v posledných 3 rokoch, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti po skončení poberania rod.príspevku.
len'a
05.09.11,12:11
tzn. je pre mna lepsie byt momentalne zamestnana na RD, ako nezamestnana, min. po dobu, kedy to bude mozne a zamestnavatel bude zamestnavat (prave kvoli poisteniu v nezamestnanosti), i ked v podstate pridem o svoje 2mesacne odstupne (formou odmeny).
veronikasad
05.09.11,12:13
tzn. je pre mna lepsie byt momentalne zamestnana na RD, ako nezamestnana, min. po dobu, kedy to bude mozne a zamestnavatel bude zamestnavat (prave kvoli poisteniu v nezamestnanosti), i ked v podstate pridem o svoje 2mesacne odstupne (formou odmeny).
kvoli poisteniu v nezamestnanosti ano. Kvoli odstupnému - istejší vrabec v hrsti ako na streche...

Zdravotné a dôchodkové poistenie po skončení prac.pomeru bude za teba platiť štát.