Indeed
05.09.11,14:41
Zakladám voĺné pokračovanie témy "Reči o páde eura",

v diskusii by sa mali rozoberať vlastnosti meny euro a vzťahové suvislosti jej používania v spoločnosti.

Ešte dodávam, že v diskusii by mala byť povolená SLOBODA SLOVA a sloboda názoru.

Ďakujem všetkým zúčastneným,za aktívné prispievanie.
jar88
05.09.11,12:48
V prvom rade je to mena, ktorá nie je tlačená zo vzduchu, ako napríklad US doláre, ktoré nie sú kryté ničím, ak nepočítame vieru ľudí.
Euro je stabilná Európska mena, čiastočne krytá nekrytým dolárom a tiež nejakou tou vierou ľudí.
rudopp
05.09.11,13:01
V prvom rade je to mena, ktorá nie je tlačená zo vzduchu, ako napríklad US doláre, ktoré nie sú kryté ničím, ak nepočítame vieru ľudí.
Euro je stabilná Európska mena, čiastočne krytá nekrytým dolárom a tiež nejakou tou vierou ľudí.

Pochybujem, že ti to pokladníčka v obchode zoberie :D.
jar88
05.09.11,13:08
Naviac, je to tvrdá mena, za ktorú sa veľmi dobre nakupovali toxické cenné papiere. Vraj to bol biznis storočia. Dáš pár Euro a máš cenný papier za pár tisíc dolárov.
----------------------------------------------
No a tak sa nám stalo, že teraz debatujeme o páde Eura.
---------------------------------------------------------
Len tak na okraj:
minule keď bola ta veľká búrka, vypadlo mi Euro, ktoré som mal v nákupnom vozíku a padlo mi do kaluže.
Ten pád Eura ma zaujímal menej, ako kvapky dažďa.
jar88
05.09.11,13:12
Pochybujem, že ti to pokladníčka v obchode zoberie :D.
Čo mi má pokladníčka brať, alebo nebrať.
Ona berie Eura a viac ju nezaujíma.
rudopp
05.09.11,13:23
Čo mi má pokladníčka brať, alebo nebrať.
Ona berie Eura a viac ju nezaujíma.

Kedže si nerozumel (a odpovedáš mi ako Hotentót) ( že som nemyslel (pri tej pokladníčke) na €, ale že by nezobrala miesto neho tú vieru ľudí), pridám sa k tým 3 predo mnou = máš po probléme :D:D:D.