flouverka
05.09.11,15:04
Ahojte, prosim vas poradte mi. Mozem absolvovat opakovane adaptacne vzdelavanie, ak uz som ho uspesne absolvovala pred dvoma rokmi? Dakujem :)
zdenka131
05.09.11,16:30
Zdravím,

z akého dôvodu chcete opakovať adaptačné vzdelávanie, keď ste ho už úspešne absolvovala? To Vám nariadil zamestnávateľ?
brontosaurus
05.09.11,17:00
Adaptačné vzdelávanie je určené len pre nových pedagogických zamestnancov, ktorí ešte nemajú žiadnu pedagogickú prax, sú čerstvými absolventmi škôl a podobne.
Tiež nerozumiem tomu, prečo by Vás mal zamestnávateľ nútiť ho opäť absolvovať, keď už máte prax a ste ho absolvovali. Veď adaptačné vzdelávanie je pre vedenie školy viac oštara ako pomoc - musia Vám stanoviť uvádzajúceho učiteľa, dať mu za to príplatok, chodiť na hospitácie a podobne.
flouverka
05.09.11,17:17
Prve adaptacne vzdelavanie som uspesne absolvovala ako asistent ucitela v specialnej skole, v mojom prvom zamestnani, v sk. roku2009/2010, hned po ukonceni bc. studia specialnej pedagogiky-odbor MP a poradenstvo.
Magistersky odbor som nasledne zacala studovat externou formou. V sk. roku 2010/2011 som u ineho zamestnavatela pracovala ako ucitelka MS a adaptacne vzdelavanie podla nich platilo.
Teraz som po uspesnom ukonceni magisterskeho studia nastupila na poziciu specialny pedagog- odborny zamestnanec do centra specialno-pedagogickeho poradenstva...a tak podla vedenia, by som mala adaptacne vzdelavanie este raz absolvovat, nakolko som ukoncila skolu a ako odborny zamestnanec prax nemam.