Indeed
05.09.11,15:47
Tak znovu otváram tému o pade eure a suvislostiach v používaní financií.

Neberem to ako provokáciu voči moderátorom,

veď moderátor MOŽE temy spojiť, alebo "rozstrihať", nevidím v tom žiaden problém.
rudopp
05.09.11,14:54
Tak znovu otváram tému o pade eure a suvislostiach v používaní financií.

Neberem to ako provokáciu voči moderátorom,

veď moderátor MOŽE temy spojiť, alebo "rozstrihať", nevidím v tom žiaden problém.

Že ťa napadajú také nami "neriešiteľné" somariny - žeby si bežné veci nevedel vyriešiť ? / sú pod tvoju úroveň ?:D
lubko6394
05.09.11,15:42
Však už toho bolo popísané dosť. Kto chcel, ten si nejaký pre neho prijateľný spôsob našiel. Ak keď tému budete obnovovať 100 krát, tak 100% riešenie sa nenájde, každý z nás verí inej Teodore. Ono to môže dopadnúť zle pre jedných a súčasne dobre pre iných. Riešenie, že by to dopadlo dobre pre všetkých nejestvuje.
Indeed
05.09.11,15:46
Ide o to aby tu BEŽALA diskusia,

aby ju nikto ustrašene , či zámerne NEHAMOVAL.

Ja si rád prečítam diskusiu a vzájomne konfrontácie duvesa a jar88.

Nevidím v tom žiaden problém, že nemajú súhlasné názory.
Indeed
05.09.11,15:56
ked bude uzatvorená táto téma založím zase ďalšiu v číselnom poradí
duves
05.09.11,16:23
Problémy nezmiznú dovtedy, dokiaľ nenapravíme systém tvorby, ponuky a obehu peňazí. Keď sa tento problém vyrieši, všetko ostatné začne správne fungovať.
http://www.spolocnavec.sk/?p=1846
jar88
06.09.11,02:47
Ide o to aby tu BEŽALA diskusia,

aby ju nikto ustrašene , či zámerne NEHAMOVAL.

Ja si rád prečítam diskusiu a vzájomne konfrontácie duvesa a jar88.

Nevidím v tom žiaden problém, že nemajú súhlasné názory.
Len že medzi nami neprebieha žiadna diskusia.
Duves nediskutuje, on sem len capne nejakú rozprávku a tým to končí.
On ani len nenapíše, či tej rozprávke veri, alebo nie.
--------------------------------------------------
On dá jednoducho len najavo, že sa mu páči. Vôbec neuvažuje nad tým, či je pravdivá, alebo nie. Veď je to len rozprávka. No a v rozprávkach je bežné, že niektoré bytosti majú sedem hláv, či dvanásť životov. Ak mu budeš oponovať, že žiadny dom nemôže mať perníkovú strechu, vysmeje ťa, že to len ako že. Že si sprostý, že to je predsa len rozprávka.
---------------------------------------------------------------
Takýchto zlátanin sem capol už "takových nejmíň" a ani jednu z nich neobhájil. Tato posledná o Fabiánovi, je toho dôkazom. Je to vadné od začiatku, až do konca a čitateľ sa nedokáže zorientovať o akom to vlastne bankovom systéme píše.
--------------------------------
Jedná sa o FEDe, alebo o ECB.??
Alebo mu vadí frakčný systém všeobecne?
duves
06.09.11,04:39
Ide o to aby tu BEŽALA diskusia,

aby ju nikto ustrašene , či zámerne NEHAMOVAL.

Ja si rád prečítam diskusiu a vzájomne konfrontácie duvesa a jar88.

Nevidím v tom žiaden problém, že nemajú súhlasné názory.
Jar88 definuje svoje nazory ako jedine spravne. Doposial neviem(e) v akej oblasti pracuje. Jeho skutočnú odbornosť nespochybňujem. No ja mam v bankovnictve znamych, čo tam pracuju dlhe roky a tieto problemy su im zname v zasade aspon v tej rovine, ako to vidim tiež.
Ozaj, poznate ten vtip o tom šoferovi, čo išiel v protismere po dialnici? No a ma zapnute radio a hlasia, že POZOR, ide jeden blazon po dialnici v protismere. On to počúva a nahlas kričí, ČO JEDEN, VŠETCI IDÚ V PROTISMERE.
Tak asi taky je jar88! On je OK, ostatní nie sú OK.
jar88
06.09.11,05:30
Jar88 definuje svoje nazory ako jedine spravne. Doposial neviem(e) v akej oblasti pracuje. Jeho skutočnú odbornosť nespochybňujem. No ja mam v bankovnictve znamych, čo tam pracuju dlhe roky a tieto problemy su im zname v zasade aspon v tej rovine, ako to vidim tiež.
Ozaj, poznate ten vtip o tom šoferovi, čo išiel v protismere po dialnici? No a ma zapnute radio a hlasia, že POZOR, ide jeden blazon po dialnici v protismere. On to počúva a nahlas kričí, ČO JEDEN, VŠETCI IDÚ V PROTISMERE.
Tak asi taky je jar88! On je OK, ostatní nie sú OK.
Zaujímavé vyjadrenie.
Konzultoval si s nimi aj vyjadrenia pána Vidu?
Prečo okolo pádu eura vládne hystéria a prečo bankári nevidia na trhu cenové bubliny? Odpovie Igor Vida, šéf Slovenskej bankovej asociácie a Tatra banky

Čítajte viac: http://tv.sme.sk/v/18306/reci-o-pade-eura-su-hysteria.html#ixzz1X9QUu75r


Konzultoval si s nimi aj tu rozprávočku o Fabiánovi?
Predpokladám, že s ňou aj súhlasili a povedali ti, že je poučná. Asi tak?:D
Indeed
06.09.11,05:45
Šušľavý Štulajter,čo sa snaží preniknuť hlbšie do problému

versus

arogantný Vida, ktorý veĺa rozprával, no malo povedal

to je moj postreh po zhliadnutí priloženého videa.
duves
06.09.11,07:10
Zaujímavé vyjadrenie.
Konzultoval si s nimi aj vyjadrenia pána Vidu?
Prečo okolo pádu eura vládne hystéria a prečo bankári nevidia na trhu cenové bubliny? Odpovie Igor Vida, šéf Slovenskej bankovej asociácie a Tatra banky

Čítajte viac: http://tv.sme.sk/v/18306/reci-o-pade-eura-su-hysteria.html#ixzz1X9QUu75r


Konzultoval si s nimi aj tu rozprávočku o Fabiánovi?
Predpokladám, že s ňou aj súhlasili a povedali ti, že je poučná. Asi tak?:D
No ty si zle niečo pochopil. Ja som nenapísal, že sa priatelím s generálnym riaditelom jedneho z najväčších fin.ústavov. Alebo si myslíš v tvojej hlúpej naivite, že ludia okolo Vidu s podobným razením budu chcieť zrušiť súčasný finančný systém? Že sa naoko tvária pred akcionárom a dozornou radou ako poslušné ovečky a v súkromí budu kuť pikle na zrútenie súčasneho fin.systemu?
BIZAL
06.09.11,07:23
Moj nazor:

Fabian je presne to, o com hovori bankovy system vo Venuši. Ja zastavam tento nazor.
Moje prieskumy doposial ukazali, ze vacsina ludi zo statnej spravy s tym nesuhlasi. Musime to akceptovat.
duves
06.09.11,08:08
Moj nazor:

Fabian je presne to, o com hovori bankovy system vo Venuši. Ja zastavam tento nazor.
Moje prieskumy doposial ukazali, ze vacsina ludi zo statnej spravy s tym nesuhlasi. Musime to akceptovat.
OK, potom davam teda otazku do plena asi nasledovnu: napr. Za 10 rokov sa zdvojnásobí bilančná suma bankového sektoru. Rastu vklady a rastú úvery. Moja otazka znie, čo je príčinou toho rastu vkladov a úverov?
BIZAL
06.09.11,08:11
OK, potom davam teda otazku do plena asi nasledovnu: napr. Za 10 rokov sa zdvojnásobí bilančná suma bankového sektoru. Rastu vklady a rastú úvery. Moja otazka znie, čo je príčinou toho rastu vkladov a úverov?

chudoba a odkazanost na uvery
duves
06.09.11,08:38
chudoba a odkazanost na uvery
Možno som nespravne položil otazku. Alebo teraz sa inak spytam. Pred 10 rokmi, kedze nebolo tolko úverov, tie peniaze sa kde nachádzali?
jar88
06.09.11,08:39
No ty si zle niečo pochopil. Ja som nenapísal, že sa priatelím s generálnym riaditelom jedneho z najväčších fin.ústavov. Alebo si myslíš v tvojej hlúpej naivite, že ludia okolo Vidu s podobným razením budu chcieť zrušiť súčasný finančný systém? Že sa naoko tvária pred akcionárom a dozornou radou ako poslušné ovečky a v súkromí budu kuť pikle na zrútenie súčasneho fin.systemu?
No to že sa nerozumieme, je viac ako jasné.
Ja som reagoval na celý tvoj príspevok, vrátane toho vtipu o jazde v protismere.
Ty si spomenul, že máš priateľov (predpokladám kolegov v bankovníctve) ktorí majú podobné zmýšľanie ako ty (predpokladám, že budú chcieť zrušiť súčasný finančný systém) ale zatiaľ nevedia ako a čím. No a na základe toho tvojho videnia sveta, ja idem v protismere.
-----------------------------------------------
Ten arogantný to v tom videu, jasne vysvetľuje tomu šušlavému, že veď áno,
vedeli sme, že ideme v protismere, ale čo sme mali robiť, otočiť sa a povedať to akcionárom? Veď by sme sa vybúrali.
jar88
06.09.11,08:40
OK, potom davam teda otazku do plena asi nasledovnu: napr. Za 10 rokov sa zdvojnásobí bilančná suma bankového sektoru. Rastu vklady a rastú úvery. Moja otazka znie, čo je príčinou toho rastu vkladov a úverov?
Pár vecí mi v tomto príspevku chýba.
-------------------------------------
Ak chceš doplním čo.:D
BIZAL
06.09.11,08:41
Možno som nespravne položil otazku. Alebo teraz sa inak spytam. Pred 10 rokmi, kedze nebolo tolko úverov, tie peniaze sa kde nachádzali?

nikde, neboli. su jednoducho vpisane na ucet aby sa mohli vyrabat dalsie pomocou urokov...ved uz si to popisoval, tak vies.

The money is out of nothing.
duves
06.09.11,09:36
nikde, neboli. su jednoducho vpisane na ucet aby sa mohli vyrabat dalsie pomocou urokov...ved uz si to popisoval, tak vies.

The money is out of nothing.
Nerozumiem. Vysvetli prosím bližšie.
Príklad, príše sa rok 2001 a bankový sektor u nas ma 1000 miliard Sk bilančnej sumy.
A príklad, je rok 2011 a bankovy sektor u nas ma už v prepočte 2000 miliard bilančnej sumy. Prosím o schemu ako tie uroky sposôbili rast bilančnej sumy na dvojnasobok. A hlavne, skade tie uroky tečú prosím ťa.