Mona Lisa
05.09.11,19:07
Ak sa firmé auto používa na súkromné účely ovplvyvňuje to nejak DPH.
Zamestnanec /obchodný zástupca/ používa takéto auto na súkromné km.
Rozpočítava sa aj náklad na opravu auta, dial.známka a pod.?
Tweety
05.09.11,17:18
Ak sa firmé auto používa na súkromné účely ovplvyvňuje to nejak DPH.
Zamestnanec /obchodný zástupca/ používa takéto auto na súkromné km.
Rozpočítava sa aj náklad na opravu auta, dial.známka a pod.?
Nie, dph to neovplyvňuje. Ani náklady na jeho používanie v súvislosti s podnikaním sa nerozpočítavajú. Ak používa MV aj na podnikanie aj na súkromné účely, mal by to zdaňovať,(ako nepeň. príjem) teda konkrétne 1% OC za každý mesiac takéhoto používania.
Mona Lisa
06.09.11,06:52
Nie, dph to neovplyvňuje. Ani náklady na jeho používanie v súvislosti s podnikaním sa nerozpočítavajú. Ak používa MV aj na podnikanie aj na súkromné účely, mal by to zdaňovať,(ako nepeň. príjem) teda konkrétne 1% OC za každý mesiac takéhoto používania.


A čo sa týka najazdených súkromných km? Tie by mali tiež spadať do dane?..
tictac7
06.09.11,06:58
A čo sa týka najazdených súkromných km? Tie by mali tiež spadať do dane?..

za najazdené súkromné km, mu treba vypočítať, podľa spotreby a ceny PHM, koľko má firme zaplatiť, alebo mu priamo strhnúť z čistej mzdy. Avšak pozor, tu už treba aj DPH (máš ju na výstupe). Predpis: 335/648,343 , úhrada 331 alebo 211/335
tictac7
06.09.11,07:00
Nie, dph to neovplyvňuje. Ani náklady na jeho používanie v súvislosti s podnikaním sa nerozpočítavajú. Ak používa MV aj na podnikanie aj na súkromné účely, mal by to zdaňovať,(ako nepeň. príjem) teda konkrétne 1% OC za každý mesiac takéhoto používania.

doplním: od 1.1.2011 tento nepeňažný príjem ide aj do VZ - odvody do SP a ZP
Mona Lisa
06.09.11,07:30
doplním: od 1.1.2011 tento nepeňažný príjem ide aj do VZ - odvody do SP a ZP


Ale aj pri 1% z OC sa počíta dan, odvod SP A ZP.
Mona Lisa
06.09.11,07:32
za najazdené súkromné km, mu treba vypočítať, podľa spotreby a ceny PHM, koľko má firme zaplatiť, alebo mu priamo strhnúť z čistej mzdy. Avšak pozor, tu už treba aj DPH (máš ju na výstupe). Predpis: 335/648,343 , úhrada 331 alebo 211/335

ešte poprosím o paragraf zo zakoan o DPH, kde by som si to prečítala. ak to vieš budem rada ked mi tuto informaciu posunies.
Dakujem.
tictac7
06.09.11,07:47
ešte poprosím o paragraf zo zakoan o DPH, kde by som si to prečítala. ak to vieš budem rada ked mi tuto informaciu posunies.
Dakujem.

akože nechce sa mi hľadať v zákone, ale je to normálne zdaniteľné plnenie. Veď aj DPH pri nákupe PHM si si uplatnila na vstupe, tak toto máš ako pri predaji, nemôžeš ich poskytnúť bez DPH. Nikde v oslobodeniach to predsa nie je, teda logicky DPH odviesť treba. Minulý mesiac som mala kontrolu na DPH a nemali žiadne výhrady, že by tam DPH nemala byť....