SamuelSK
05.09.11,18:13
Zdravim,

rozmyslam, ze by som vymenil svoju pol roka staru postel, z dovodu ze mi "nesadla" tj. je z (u mna uz velmi nekvalitneho obchodu) IKEA.
problem je, ze ma extremne ostre hrany (steny, dosky, kraje). cize povazujem ju za nebezpecnu (na tom by sa predkolenie dalo velmi velmi lahko zlomit) a o spojoch, kde sa kraje stretavaju (tj 4 hrany) uz ani nehovorim, na to by mal byt zbrojny pas :D

Ale spat k teme..

Pridemi taktiez extremne neprakticke mat postel, ktora nema ulozny priestor, a to nie z dovodu ze nema ulozny priestor, ale z dovodu ze sa tam usadzuje vlemi velmi vela prachu, co sa extremne (az nemozne) tazko umyva (aj vysava). Cize ak tam dam predmety, ktore su nizsie ako 15cm, tak OK, vojdu tam.. ale za 2-3 mesiace tam bude tolko prachu, ze sa tam neda spat... A aj keby mal ulozny priestor, tak problem bude podla mna rovnaky, len s tym rozdielom ze budem musiet ten ulozny priestor vybrat (zasuvky?) aby som to mohol taktiez tak takmer nemozne tazko umyt a povysavat. Cize jedine riesenie je, ak by ta postel bezprostredne dosadla na zem (parkety) aby sa tam nemohol dostat prach (dostal by sa aj tak? ved je taky krpaty ten prach..). Toto mi pride ako extremne nevyhodne minus posteli ako takych.. Extremne tazko sa to upratuje.. (vyberat len kvoli umyvaniu rost je este narocnejsie, pretoze ma to svoju hmotnost a tak isto nemam kam dat matrac)

Doteraz som mal 140x200cm ale odkedy tam spim so svojim psom, tak je to male :D privital by som 160cm, ale zas to je tiez znacne atypicky rozmer, a neviem ci 180cm uz nebude prilis vela, je to do izby ktora ma len 340x340cm cize 340-190 (5cm min na okraje samotnej postele) nam da 150cm deleno dva (kedze to nechcem mat na stene nalepene) tak mam len 75cm na jednej a druhej strane, no lenze zaves zoberie 20cm, cize 130/2 .. tj asi len 60cm na kazdej strane, nebude to prilis malo ?

Asi prilis zbytocne dlhy text a zbytocne komplikovane uvahy :)
No lenze.. snazim sa hladat IDEALNE riesenie, ktore sa mi na prvy krat nepodarilo (a ani BY sa nepodarilo, ak by som isiel do masivu podla mna)

Preto rozmyslam, nie je KOZENA postel najlepsia zo vsetkych?

(Ak zoberiem do uvahy, ze na cene nezalezi,... co som pozeral, staja okolo 1000Eur, no a bezna postel stoji 200-300Eur? a masiv stoji este viac, cize je to podla mna, vzhladom na dlhodobe uzivanie, vcelku jedno..ak to posluzi ako naozaj pohodlne a uzitocne riesenie)

Co by ste na mojom mieste urobili ? :)

Dik
misoft
05.09.11,17:54
Aku mate postel ?
Bohovskú. Niekedy sa mi z nej ani zliezť nechce :D:D:D
lujza.j
05.09.11,18:19
aj ja, ja niekedy nevyleziem vôbec v pyžu som celý dan:)
Chokma
05.09.11,18:31
Ja mam drevenu s matracom, co je pre mna prilis makky :--- a boli ma z neho vzdy chrbat, takze ja zas rozmyslam nad zmenou matracu...
Melnick
05.09.11,18:31
Porieš si dobrú posteľ, ak sa dobre nevyspíš ,nie si oddýchnutý, nepodávaš výkony v práci........

Ja mám
spalna na styl:Ludvig 16
http://www.webinzeraty.sk/fotoinzer/malefoto/32551460520102207282.jpg a nedám na ňu dopustiť zlého slova.
SamuelSK
05.09.11,18:34
ja mam tusim ze tento matrac:

http://www.zdravotne-matrace.sk/product_details.php?category_id=50&item_id=113

neviem, ale je makky, i ked nie velmi, kupoval som cez net, ale take nieco je asi lepsie ist osobne "olezat" :D

a nie len na 10-20 sekund :)

Chokma, na tvojom mieste by som si to dvakrat rozmyslel, a idealne hned zajtra ;) ak je taka moznost ... ak je... tak to stoji za to.. chrbticu mas len jednu ..
lujza.j
05.09.11,18:41
.....vieš neviem čo chceš vlastne počuť?mala som postel s úložným priestorom, myslíš že sa ta nedostane prach?dostane!
teraz nemám postel s úložným priestorom, ale dajú sa kúpiť pekné krabie do ktorých môžeš poodkladať veci, potom povytiahneš a vysaješ:)
rám postele máme z IKEA- 7 000-sk, rošty a ortopedické matrace 25 000.-sk, rozmer 180x200, okraj postele má 10cm, spí sa nej úžasne už cca. 6 rokov. investícia síce:mee: ale dobrý spánok bez bolavej chrbtice je na nezaplatenie;) napr som si myslela, že popri mužovi "zveziem"- má vyskočenú platničku, ale nakoniec som minulý rok zistila že tiež nie som na tom najlepšie:(
SamuelSK
05.09.11,18:45
no ani neviem co chcme pocut, ale ci su kozene postele lepsie ako tie drevene.

alebo ci sa dostane prach pod postele, ktore "prilnu" na zem bezprostredne (tj, ci take vobec existuju)

tazko povedat no, nechcem to prestrelit.. ale zas.. mozno to bude stat za to.

co vlastne chcem ? :D :D ja neviem :)
marlo79
05.09.11,18:50
ja mam tiez skor taky makky matrac a veru nie som moc spokojny .. ked som ho kupoval bol jeden z najdrahsich ..jeden matrac bol drahsi ako cela manzelska postel z masivu.
Ako pise chokma casom tiez menim-e
avalik
05.09.11,19:15
ja mam postel bez ulozneho priestoru, zasadne pod nu nic neukladam - vysava sa pod nou celkom dobre a aj mop v pohode dociahne ... inac, preventivne upratovnie pod postelou robi moj pes, jemu sa lubi pod nou prechadzat :D

plus mam elektricky polohovatelny rost (http://www.segum.sk/produkty/motorom-polohovatelne-lamelove-rosty/duostar-motor/) a latexovo kokosovy matrac (http://www.segum.sk/produkty/matrace-z-latexovej-peny-a-gumokokosu/)

no a hlavne mam vedla seba dve jednopostele, takze spoluspac ma pri otacani nerusi :D
SamuelSK
05.09.11,20:58
ja mam taku otazku :D

preco maju rosty nostnost len 120kg? alebo 130kg?

ved dvaja ludia.. 80+80kg = 160kg nie? :D

ci to pocitaju s tym ze muz ma 70kg a zena 50kg ? ci ako to? :D

(myslim tie matrace/rosty co su 180cm)
Evkake
06.09.11,05:21
Ahoj. My sme dlhe roky byvali v sluzobnom byte, kde sme mali postel, ktora vrzgala aj ked clovek iba dychal, bolo to strasne, zvlast, ked Ti v izbe spi dieta a kazdy Tvoj pohyb budi nielen jeho ale aj susedov.
Teda ja som vyberu postele venovala hooodne vela casu. Pre mna bolo podstatne, aby nevrzgala, bola pevna. Vybrali sme masivnu, dubovu postel z Javoriny s kvalitnymi matracmi a myslim, ze to bola najlepsia kupa v nasom byte, nedam na nu dopustit. Co sa tyka ulozneho priestoru, tak je fajn, ale matrace by mali "dychat", odvetravat sa, no pri uloznom priestore cirkulacia vzduchu nie je dostatocna, tu sa musis rozhodnut, comu das prednost. Kozena postel, ak ma kvalitnu, pevnu konstrukciu, je uplne adekvatna masivnej, rozdiel by bol len v dizajne.
AlaNR
06.09.11,06:30
Pokiaľ ide o ten prach, samozrejme sa dostane všade. Mala som kedysi posteľ spojenú z dvoch váľand s úložným priestorom a k nej bolo originál čelo. Všetko bolo spolu zošrobované. No ale keď sme ju vyhadzovali, tak ma skoro vykotilo! Pod posteľou to vyzeralo ako v starej pivnici:eek: A to sme ju dlho nemali...
Teraz máme posteľ s dreveným rámom na nožičkách, rošt je na každej strane samostatný, takže nosnosť neriešime, matrace sú ortopedické za 400 Evri jeden, takže aj chrbát netrpí. No a prach sa ľahko povysáva, keďže je tam prístup. Úložný priestor môžeš riešiť nejakým efektným perinákom... ;)
paulapaula
19.11.11,19:44
Kožená posteľ - ak ju nebudeš voskovať, po čase Ti začne v lepšom prípade koža vŕzgať, v horšom praskať, - ak ju budeš voskovať, budeš ten vosk celú noc "voňať", nehovoriac o tom, že ak Ti raz napáchne psom, už to z nej nedostaneš - ale to Ti asi nemusí vadiť, voľakedy som aj ja spávala so psom. Takže je to na zváženie. Prach - akúkoľvek posteľ kúpiš, prach sa pod ňou bude usadzovať vždy - ale pokiaľ je dosť vysoká, tak to pod ňou povysávaš (utrieš, oboje), ak je potiahnutá látkou, musíš vysávať celú posteľ, aj boky a úložný priestor vo vnútri vyprázdniť, všetko vysať a poukladať späť, tak 4x do roka, minimálne 2x (na svoje riziko ;)). Mne sa osvedčili vákuové vrecká, do tých prach neprenikne a teraz idem meniť celolátkovú posteľ späť na drevenú (so zásuvkami z dreva na kolieskach), ale informovala som sa, vyrobia mi ju v celkom dobrej cene a so zaoblenými okrajmi (cca 400 €). Možno by aj tej Tvojej stačilo obrúsiť okraje, šikovný stolár to raz-dva spraví.
marjankaj
19.11.11,19:56
no ani neviem co chcme pocut, ale ci su kozene postele lepsie ako tie drevene.

alebo ci sa dostane prach pod postele, ktore "prilnu" na zem bezprostredne (tj, ci take vobec existuju)

tazko povedat no, nechcem to prestrelit.. ale zas.. mozno to bude stat za to.

co vlastne chcem ? :D :D ja neviem :)

Povedz rovno, že si tu robíš zoznam, kam by si chodil tie postele otestovať po všetkých stránkach.:---
Či na pohlaví nezáleží?:---
luja5
19.11.11,20:10
Tak za tie viac ako dva mesiace už snáď aj otestoval :D, alebo žeby bol ešte stále na testovacích potulkách .. :D:D ..??
SamuelSK
19.11.11,22:49
nekazte mi biznis :D :D :D :---
pepsikova
20.11.11,05:43
Zdravim,

rozmyslam,(fuha! ze by som vymenil svoju pol roka staru postel, z dovodu ze mi "nesadla" tj. je z (u mna uz velmi nekvalitneho obchodu) IKEA.(to si kedy na to prišiel?..pol roka od kúpy nie je tak veľa,a iste si sa nerozhodol z hodiny na hodinu pri kúpe)
problem je, ze ma extremne ostre hrany (steny, dosky, kraje). cize povazujem ju za nebezpecnu (na tom by sa predkolenie dalo velmi velmi lahko zlomit) a o spojoch, kde sa kraje stretavaju (tj 4 hrany) uz ani nehovorim, na to by mal byt zbrojny pas :D...a ty si ju podľa čoho vyberal?...lebo ja som v katalógu nič tak strašne "ostrohranné" nenašla,aby bolo treba zbraň...

Ale spat k teme..

Pridemi taktiez extremne neprakticke mat postel, ktora nema ulozny priestor, a to nie z dovodu ze nema ulozny priestor, ale z dovodu ze sa tam usadzuje vlemi velmi vela prachu, co sa extremne (az nemozne) tazko umyva (aj vysava). Cize ak tam dam predmety, ktore su nizsie ako 15cm, tak OK, vojdu tam.. ale za 2-3 mesiace tam bude tolko prachu, ze sa tam neda spat.....veru nedá, v prachu, pod posteľou...to ľudia majú na to taký stroj, čo sa volá vysávač a aspoň jeden krát za týždeň prebehnú s ním barák aj pod posteľou.... A aj keby mal ulozny priestor, tak problem bude podla mna rovnaky, len s tym rozdielom ze budem musiet ten ulozny priestor vybrat (zasuvky?) aby som to mohol taktiez tak takmer nemozne tazko umyt a povysavat. Cize jedine riesenie je, ak by ta postel bezprostredne dosadla na zem (parkety) aby sa tam nemohol dostat prach (dostal by sa aj tak? ved je taky krpaty ten prach..). Toto mi pride ako extremne nevyhodne minus posteli ako takych.. ( úplne nevýhodné...číňania spávajú na rohožiach a tým pádom majú problém s prachom vyriešený...Extremne tazko sa to upratuje.. (vyberat len kvoli umyvaniu rost je este narocnejsie, pretoze ma to svoju hmotnost a tak isto nemam kam dat matrac)( matrac môžeš šupnúť cetz okno, alebo si nájdi manželku, tá určite niečo vymyslí, aby si si nerobil škodu a námahu!..

Doteraz som mal 140x200cm ale odkedy tam spim so svojim psom, ( nenapísal si rasu, čo to je, ratlík, či labrador?)tak je to male :D privital by som 160cm, ale zas to je tiez znacne atypicky rozmer, a neviem ci 180cm uz nebude prilis vela, je to do izby ktora ma len 340x340cm cize 340-190 (5cm min na okraje samotnej postele) nam da 150cm deleno dva (kedze to nechcem mat na stene nalepene) tak mam len 75cm na jednej a druhej strane, no lenze zaves zoberie 20cm, cize 130/2 .. tj asi len 60cm na kazdej strane, nebude to prilis malo ?

Asi prilis zbytocne dlhy text a zbytocne komplikovane uvahy :)
No lenze.. snazim sa hladat IDEALNE riesenie, ktore sa mi na prvy krat nepodarilo (a ani BY sa nepodarilo, ak by som isiel do masivu podla mna)

Preto rozmyslam, nie je KOZENA postel najlepsia zo vsetkych?( určite je, dobre sa na nej potí-ale to tebe asi nevyhovuje, a tak v rámci ušanovania môjho zdravia pri čítaní takýchto tém, neodporúčam)

(Ak zoberiem do uvahy, ze na cene nezalezi,... co som pozeral, staja okolo 1000Eur, no a bezna postel stoji 200-300Eur? a masiv stoji este viac, cize je to podla mna, vzhladom na dlhodobe uzivanie, vcelku jedno..ak to posluzi ako naozaj pohodlne a uzitocne riesenie)

Co by ste na mojom mieste urobili ? :)..


Dik..

..kúpila by som si rohož...spánok na zemi uvoľňuje myseľ, tá si oddýchne a potom nevymýšla hovadiny...asi tak...ale veľmi dobre som sa tu nasmiala, schuti...díky, samuel, krásne ráno!...
marjankaj
20.11.11,06:08
nekazte mi biznis :D :D :D :---

To ti tie zákazníčky tak dobre platia?:---:D
SamuelSK
21.03.12,17:25
Inac aku perinu by ste dali na 140x200 postel?
teraz mam 135x200, lebo ine nemali, ale rozmyslam ze ci je to vlastne vobec spravny rozmer :)
cize limit je sirka postele? alebo dava sa aj sirsie/dlhsie?
pretoze videl som obrazky, napr toto:
https://www.google.sk/search?hl=sk&q=Posteľné+návliečky&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=661&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=jh1qT6_QFKmN4gSZ2YC5CQ
tam je mnoho obrazkov, ale mnoho je ich prave takych, ze to na sirku previsne, je to len marketingovy ucel taka foto, alebo to tak ma byt? :)
pavol54
21.03.12,19:28
Niet nad klasickú posteľ zo slamníkmi každý rok po žatve do pšeničného lánu vysypem zo slamníkov starú slamu natlačím do guľata novú krásnu voňavú (nesmie po žatve namoknúť) Týždeň kým sa neuleží je problém sa na nej udržať ale potom už nie žiadny problém. Keď som pred pár rokmi prišiel za predsedom že potrebujem naplniť pár slamníkov tak si myslel že som prišiel z minulého tisícročia že kto ešte dnes používa slamníky holt výhoda dediny.
bupi
22.03.12,13:01
Pavol, do akeho povleku to napchas? Myslim material.
pavol54
22.03.12,15:59
Pavol, do akeho povleku to napchas? Myslim material.
to boli také hovorilo sa tomu strožoky, hustá prírodná vrecovina
korela
23.03.12,13:11
Inac aku perinu by ste dali na 140x200 postel?
teraz mam 135x200, lebo ine nemali, ale rozmyslam ze ci je to vlastne vobec spravny rozmer :)
cize limit je sirka postele? alebo dava sa aj sirsie/dlhsie?
pretoze videl som obrazky, napr toto:
https://www.google.sk/search?hl=sk&q=Posteľné+návliečky&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=661&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=jh1qT6_QFKmN4gSZ2YC5CQ (https://www.google.sk/search?hl=sk&q=Poste%C4%BEn%C3%A9+n%C3%A1vlie%C4%8Dky&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=661&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=jh1qT6_QFKmN4gSZ2YC5CQ)
tam je mnoho obrazkov, ale mnoho je ich prave takych, ze to na sirku previsne, je to len marketingovy ucel taka foto, alebo to tak ma byt? :)
Pes a posteľ. Poznám, doga spala na rozloženej posteli pri pánovej. Nie s ním. Tesne vedľa. Ona je ťažká, tak treba brať ohľad aj na jej kĺby.
Periny sa vyberajú najmä podľa svojej výšky. A šírka aká ti vyhovuje. Prečo nie hneď aj 200x220 cm, ak ti to vyhovuje.
RomanZR
07.11.15,20:37
Tiež máme staršiu postel a zvažujeme výmenu. Zišlo by sa nám viac úložného priestoru, ale zase na druhú stranu nechceme mať kopu prachua bordelu v tom tak neviem ako to riešiť ....
arizona
09.11.15,19:16
RomanZR- dobre ti radim, zbavte sa uloznych prietorov, za ten bordel pod postelou to fakt nestoji ! Mna vzdycky islo porazit ked som to vsetko musela vysavat a vytierat, nastastie sme to mali staru calunenu postel alebo ako to nazvat a uz sme ju vymenili pre nejakym pol rokm za inu, a mameaj vysavac co nam pobeha pod postelou, to ti je vynalez :)
Nahodou,ja si myslim,ze postel s uloznym priestorom je vyborna vec. Hlavne,ak je malo miesta v byte.
Aky bordel pod postelou???
Ved spodny plat je polozeny tesne na zemi. A par krat do roka povysavat ten suflik zvnutra nie je nejaka extra velka praca.
My mame dve valandy v hostovskej izbe na otvaranie,schvalne kupovane s uloznym priestorom.
Zmestia sa tam vsetky paplony,ktore sa pouzivaju iba pre navstevy,spacaky,zimne vetrovky mimo sezony,zaclony na vymenu,atd.
Fakt neviem,kde by som to vsetko inak popchala,v skriniach by to zaberalo zbytocne vela miesta.
lujza.j
11.11.15,20:01
No konecne .....reklama....uz som myslela....ze nebude.....:D
Merkel
23.11.15,07:29
Ja mám drevenu zo smrekoveho dreva, nie som spokojna. Vrzga, a smrekove drevo je moc slabe. Dala som si ju robiť na mieru takže som si dala pod postelou vysoky prietor pre lepšie čistenie, čo je fajn ale mam pocit že aj preto je taka nepevná. Keby boli rovnake velke bočnice po celom obvode, bola by pevnejšia a preto si aj myslim že tie s uložnym priestorom su aj pevnejšie a určite je dobre využiť velkosť postele na ukladanie veci. Prach bude sadať pod každou postelou. Teraz chcem kupiť novu čalunenu, hlavne kvôli čalunenemu čelu pretože my s manželom tam ležime-sedíme aj počas dňa (mame len jednu izbu) takže používame ju aj ako sedačku, opierame sa, a na dreve je to tvrde. Preto potrebujem čalunene mäkke čelo. Idem meniť aj matrace za tvrdšie. Mala som také stredné. Jednu postel mam aj vybratu len sa bojím jej vyšky ktorá bude aj s matracom min. 65cm. . Máte niekto takúto výšku postele? Nie je to moc vysoko? Ja mam 153cm.