zunor
05.09.11,18:25
Zdravím,
budem rád, ak mi niekto poradí. začal som súdny spor s istou bankou ohľadne oprávnenosti ich pohľadávky voči mne. podrobnosti nie sú dôležité, ale podstatné je, že banka si najala firmu, ktorá jej údajnú pohľadávku odo mňa vymáha. problém je v tom, že súdom trvá veľmi dlho, kým začnú konanie. už s nimi komunikujem viac ako pol roka a konečne sa to pohlo. no hneď na začiatku som "vymahačov" informoval, že v danú vec rieši súd, aby ma viac neobťažovali. no oni mi denne vypisovali sms (kým som nezmenil číslo), emaily a z času na čas mi domov poslali list. od ich sms mám pokoj vďaka tomu, že už nemajú môj telefon, emaily jednoducho ignorujem, ale už veľakrát som ich žiadal, aby mi neposielali žiadnú poštu, no aj tak s tým neprestali. najhoršie je, že zvonku na obálke je nápis: "výzva na zaplatenie, urgencia". a to mi ozaj vadí, pretože pohľadávka je neoprávnená (čo dúfam, časom potvrdí aj súd), a uráža ma, keď mi príde takýto list, najmä to, čo je na obálke zvonku.

ako sa týchto "vymáhačov" môžem zbaviť? môžem ich konanie nejako právne napadnúť? už som ich skúšal aj kontaktovať, a pohrozil som im, že ak s tým neprestanú, tak ich dám na súd. dokonca som ich aj žiadal (už pred pol rokom), aby ma neotravovali, ale nech ma dajú oni na súd, ak odomňa niečo chcú, no oni to odignorovali, a otravujú ďalej.

ďakujem za každú dobrú radu
duves
05.09.11,16:31
Zdravím,
budem rád, ak mi niekto poradí. začal som súdny spor s istou bankou ohľadne oprávnenosti ich pohľadávky voči mne. podrobnosti nie sú dôležité, ale podstatné je, že banka si najala firmu, ktorá jej údajnú pohľadávku odo mňa vymáha. problém je v tom, že súdom trvá veľmi dlho, kým začnú konanie. už s nimi komunikujem viac ako pol roka a konečne sa to pohlo. no hneď na začiatku som "vymahačov" informoval, že v danú vec rieši súd, aby ma viac neobťažovali. no oni mi denne vypisovali sms (kým som nezmenil číslo), emaily a z času na čas mi domov poslali list. od ich sms mám pokoj vďaka tomu, že už nemajú môj telefon, emaily jednoducho ignorujem, ale už veľakrát som ich žiadal, aby mi neposielali žiadnú poštu, no aj tak s tým neprestali. najhoršie je, že zvonku na obálke je nápis: "výzva na zaplatenie, urgencia". a to mi ozaj vadí, pretože pohľadávka je neoprávnená (čo dúfam, časom potvrdí aj súd), a uráža ma, keď mi príde takýto list, najmä to, čo je na obálke zvonku.

ako sa týchto "vymáhačov" môžem zbaviť? môžem ich konanie nejako právne napadnúť? už som ich skúšal aj kontaktovať, a pohrozil som im, že ak s tým neprestanú, tak ich dám na súd. dokonca som ich aj žiadal (už pred pol rokom), aby ma neotravovali, ale nech ma dajú oni na súd, ak odomňa niečo chcú, no oni to odignorovali, a otravujú ďalej.

ďakujem za každú dobrú radu
Momentalne asi nič. Jedine čo najrychlejšie riešiť tie veci kolo toho ako píšeš, že si zrejme učastníkom podvodu. Banky nemaju kapacity (zamestnancov) na taketo razne vymahanie a tak to robia tak, že to davaju robiť cez externe firmy. Další stupen zo strany banky je potom uplny predaj pohladavky treťej osobe.
buchač
05.09.11,16:42
Momentalne asi nič. Jedine čo najrychlejšie riešiť tie veci kolo toho ako píšeš, že si zrejme učastníkom podvodu. Banky nemaju kapacity (zamestnancov) na taketo razne vymahanie a tak to robia tak, že to davaju robiť cez externe firmy. Další stupen zo strany banky je potom uplny predaj pohladavky treťej osobe.
...a s tým porastie aj " stupeň " vymáhania ;).......he , radšej si ani nechci predstaviť ....na TV GrC je len slabý odvar toho , čo sa v skutočnosti deje ...môže diať ...:rolleyes:
duves
05.09.11,16:46
...a s tým porastie aj " stupeň " vymáhania ;).......he , radšej si ani nechci predstaviť ....na TV GrC je len slabý odvar toho , čo sa v skutočnosti deje ...môže diať ...:rolleyes:
Je to možné. No nepoznam know how takych firiem. Robim so spotrebakmi vo faze schvalenia, nejakych zmien - odklad splatky, zosplatnenie. Agendu už riešia pravnici.
buchač
05.09.11,17:15
Je to možné. No nepoznam know how takych firiem. Robim so spotrebakmi vo faze schvalenia, nejakych zmien - odklad splatky, zosplatnenie. Agendu už riešia pravnici.

...know how ???

Zabava graduje :

- slušná návšteva
- telefonát
- výzva

........;)
misoft
05.09.11,17:29
..... ručná výzva
day
05.09.11,17:40
dat ich na sud
duves
05.09.11,17:46
Vidiš Buchač, tak si tu rozpravame a sme neužitoční!
buchač
05.09.11,17:47
Zdravím,
budem rád, ak mi niekto poradí. začal som súdny spor s istou bankou ohľadne oprávnenosti ich pohľadávky voči mne. podrobnosti nie sú dôležité,
...ale sú ......nakoľko je to len jeden pohľad na vec ...totiž ten TVOJ ...
ale podstatné je, že banka si najala firmu, ktorá jej údajnú pohľadávku odo mňa vymáha.
Neplatíš ???....cvakaj ...
problém je v tom, že súdom trvá veľmi dlho, kým začnú konanie. už s nimi komunikujem viac ako pol roka
...málo ....
a konečne sa to pohlo. no hneď na začiatku som "vymahačov" informoval, že v danú vec rieši súd, aby ma viac neobťažovali. no oni mi denne vypisovali sms (kým som nezmenil číslo), emaily a z času na čas mi domov poslali list. od ich sms mám pokoj vďaka tomu, že už nemajú môj telefon, emaily jednoducho ignorujem,
...šak len ignoruj ....kľudne na oných doma seď ....a budú úroky naskakovať voči TEBE ....
ale už veľakrát som ich žiadal, aby mi neposielali žiadnú poštu, no aj tak s tým neprestali. najhoršie je, že zvonku na obálke je nápis: "výzva na zaplatenie, urgencia". a to mi ozaj vadí, pretože pohľadávka je neoprávnená (čo dúfam, časom potvrdí aj súd),
...viacerí boli hustí ....
a uráža ma, keď mi príde takýto list, najmä to, čo je na obálke zvonku.
...uráža ???...klasika je to bežná ...

ako sa týchto "vymáhačov" môžem zbaviť? môžem ich konanie nejako právne napadnúť? už som ich skúšal aj kontaktovať, a pohrozil som im, že ak s tým neprestanú,
...a posrali sa ????????
tak ich dám na súd.
...a poserú sa znova ....
dokonca som ich aj žiadal (už pred pol rokom), aby ma neotravovali, ale nech ma dajú oni na súd, ak odomňa niečo chcú, no oni to odignorovali, a otravujú ďalej.
...sviniari sú to .....čo ...?????....hajzli ....len svoje chcú ....:rolleyes:
ďakujem za každú dobrú radu

...hm bratu .....ohodnotil si ma statočne ....teraz skúsim ja ...
day
05.09.11,17:50
co poradil pravnik?
buchač
05.09.11,18:10
...silne ,veľmi silne pochybujem , že ho nejaký zastupuje ...

To by musela byť " iná pálka " , aby ešte aj právnika do toho interesoval ...
duves
05.09.11,18:22
Podla mna by mal zadavatel temy uviest/rozviesť tie dovody, prečo je v tom úvere nevinne. Čo sa stalo? Niekto zneužil OP? Nevieme. Takto si iba domyslíme, že tie dôvody nie sú až take nevinné. Zunor, tak čo sa stalo?
rudopp
05.09.11,19:00
...hm bratu .....ohodnotil si ma statočne ....teraz skúsim ja ...

Nepozná účtovníctvo aplikované na pôžičku :

má dať / dal = požičal si / MUSÍ vrátiť

PS
Ak sa nejedná o 100 000 000 :---.
GabiZ
06.09.11,06:52
Zdravím,
budem rád, ak mi niekto poradí. začal som súdny spor s istou bankou ohľadne oprávnenosti ich pohľadávky voči mne. podrobnosti nie sú dôležité, ale podstatné je, že banka si najala firmu, ktorá jej údajnú pohľadávku odo mňa vymáha. problém je v tom, že súdom trvá veľmi dlho, kým začnú konanie. už s nimi komunikujem viac ako pol roka a konečne sa to pohlo. no hneď na začiatku som "vymahačov" informoval, že v danú vec rieši súd, aby ma viac neobťažovali. no oni mi denne vypisovali sms (kým som nezmenil číslo), emaily a z času na čas mi domov poslali list.

....môžu prísť aj osobne s tým rozdielom, že nemajú oprávnenia ako napríklad exekútori
od ich sms mám pokoj vďaka tomu, že už nemajú môj telefon, emaily jednoducho ignorujem, ale už veľakrát som ich žiadal, aby mi neposielali žiadnú poštu, no aj tak s tým neprestali.
....bohužiaľ ani neprestanú. Majú stanovené určité pravidlá a obdobie, za aké sa snažia pohľadávku vymôcť mimosúdne a napriek tomu, že bolo začaté súdne konanie, oni sa stále budú snažiť vymôcť pohľadávku takýmto spôsobom. Inak v podstate tým zabezpečujú aj dôkazy pre prípad súdneho konania. Oni majú s bankou podpísanú určite nejakú zmluvu, alebo dohodu, na základe ktorej konajú, sú oprávnení a tak si len plnia svoju povinnosť......
najhoršie je, že zvonku na obálke je nápis: "výzva na zaplatenie, urgencia". a to mi ozaj vadí, pretože pohľadávka je neoprávnená (čo dúfam, časom potvrdí aj súd), a uráža ma, keď mi príde takýto list, najmä to, čo je na obálke zvonku.

ako sa týchto "vymáhačov" môžem zbaviť? môžem ich konanie nejako právne napadnúť?
....len v prípade, ak by dochádzalo k psychickému alebo fyzickému nátlaku, čo zasielaním upomienok nedochádza
už som ich skúšal aj kontaktovať, a pohrozil som im, že ak s tým neprestanú, tak ich dám na súd. dokonca som ich aj žiadal (už pred pol rokom), aby ma neotravovali, ale nech ma dajú oni na súd, ak odomňa niečo chcú, no oni to odignorovali, a otravujú ďalej.
....pokiaľ vyčerpajú všetky možnosti, ktoré im z oprávnenia vymáhať pohľadávku plynú, určite to na súd dajú

ďakujem za každú dobrú radu

Odpovede som uviedla v texte, rada v tomto prípade nie je žiadna, ako som uviedla, ich postup je oprávnený, bohužiaľ toto ich konanie musíš strpieť až kým nebude pohľadávka uspokojená, prípadne súdnym sporom dokázané, že je neopodstatnená.
buchač
06.09.11,07:51
Odpovede som uviedla v texte, rada v tomto prípade nie je žiadna, ako som uviedla, ich postup je oprávnený, bohužiaľ toto ich konanie musíš strpieť až kým nebude pohľadávka uspokojená, prípadne súdnym sporom dokázané, že je neopodstatnená.
....neodpustím si poznámku ......:cool:

Neužitočné , mimo témy "" si úplne ""...;):rolleyes::---:D:D:D:D:D

Vedle , jak tá jedle ....
GabiZ
06.09.11,08:00
...keď myslíš..... Zdôvodni teda v čom?
buchač
06.09.11,08:14
....Gabííííííííííííííí .......úvodzovky sú dôležitééééé ;)......šak prečítaj ešte raz a zamysli sa ....:rolleyes:
GabiZ
06.09.11,08:22
...neviem, jednoducho nechápem, čo tým chcel "básnik" povedať...
Tvoj v podstate súhlas som pochopila opačne, som rada, že sme si to vysvetlili. ;)
GabiZ
06.09.11,10:13
...hm bratu .....ohodnotil si ma statočne ....teraz skúsim ja ...


Momentalne asi nič. Jedine čo najrychlejšie riešiť tie veci kolo toho ako píšeš, že si zrejme učastníkom podvodu. Banky nemaju kapacity (zamestnancov) na taketo razne vymahanie a tak to robia tak, že to davaju robiť cez externe firmy. Další stupen zo strany banky je potom uplny predaj pohladavky treťej osobe.

Tieto príspevky sú pravdivé, hoci sa ti to nepozdáva, preto pre upresnenie uvediem nasledovné. Napriek tomu, že je vec na súde, zrejme si podal žalobu ty až do vynesenia rozhodnutia súdu banka a inkasná spoločnosť koná nasledovne.
Ak dlžník na opätovné výzvy nereaguje a svoje záväzky nehradí, postupuje väčšina bánk, úverových, lízingových spoločností, ale aj poisťovní, mobilných operátorov a iných spoločností svoje pohľadávky ďalej na vymáhanie. S dlžníkom začne komunikovať profesionálna inkasná spoločnosť. Úlohou externých vymáhačov je legálnymi prostriedkami zaistiť úhradu pohľadávok. K dispozícii majú množstvo nástrojov, od písomných alebo e-mailových upomienok, telefonických rozhovorov, zasielania esemesiek až po osobné návštevy. Pre veriteľa v podstate zabezpečujú kompletný servis a speňaženie pohľadávky.
Práca inkasnej spoločnosti sa môže začínať v rôznych časových fázach. Celý proces sa väčšinou začne krátko po tom, ako sa dlžník dostane do omeškania. Začína sa samotné vymáhanie a snaha dohodnúť sa s dlžníkom zmierlivou, mimosúdnou cestou. Dlžníci sú v tejto fáze upozorňovaní na následky nezaplatenia svojich záväzkov a na prípadné náklady súdneho konania a následnej exekúcie. V každej fáze inkasného procesu sa dlžníkom odporúča hlavne komunikácia. V počiatočných fázach inkasného procesu sú veritelia navyše ochotní ustúpiť od účtovania úrokov z omeškania či iných poplatkov. S postupom času už dlžník takú ústretovosť očakávať nemôže. Ak svoje záväzky nezaplatí v rámci mimosúdneho inkasa, nastupuje ďalšia fáza, a tou je súdne inkaso. Finálnym štádiom celého procesu je exekúcia. Celý rad veriteľov si pohľadávky nielen necháva vymáhať externe, ale ich aj predáva. Niektoré pohľadávky možno kúpiť napr. len za desatinu ich hodnoty.
Na záver uvediem nasledovné. Ak banka poverila na vymáhanie dlhu inkasnú spoločnosť, musela predložiť doklady, z ktorých muselo byť zrejmé, že majú na svoju pohľadávku nárok. Tieto spoločnosti spolupracujú s advokátskymi kanceláriami, dražobníkmi či exekútormi. Neviem posúdiť, či je v skutočnosti pohľadávka opodstatnená, nakoľko neuvádzaš detaily, ale spoliehať sa na súd, že ju uzná za neopodstatnenú, čo môže trvať veľmi dlho je dosť riskantné, pretože úroky rastú a ako som v príspevku spomenula, potom už nebude možné s veriteľom sa dohodnúť na odpustení úrokov z omeškania a iných poplatkov a tvoja pohľadávka bude niekoľkonásobne vyššia. A ak súd prehráš, potom stratíš oveľa viac.
buchač
06.09.11,10:20
...tak ...tak veru ...:rolleyes:
Indeed
06.09.11,10:23
Mňa by zaujimalo, či zanikaju dlhy povinného, ak nemá na Slovensku žiadný majetok a dlhodobo sa zdržuje v cudzine.
GabiZ
06.09.11,10:35
Veriteľ si svoju pohľadávku môže vymáhať európskym exekučným titulom. Viac v tomto príspevku http://www.porada.sk/t175876-vymahanie-penazi-dlznik-v-anglicku.html#post1843379
topper1
06.09.11,10:39
Mňa by zaujimalo, či zanikaju dlhy povinného, ak nemá na Slovensku žiadný majetok a dlhodobo sa zdržuje v cudzine.

...no ak by to tak bolo ..tak by nebolo dlžníkov ani dlhov