braxator
05.09.11,19:59
Ako je zakonom alebo vyhlaskou vymedzena funkcia a pravomoci zastupcu skoly?Mal by byt zamestnancom napomocny, pokial za nim pridu s nejakou otazkou alebo problemom,alebo jeho funkcia spociva iba v kontrolnej cinnosti? Neviem, ako inde na skolach,ale u nas davaju zastupcovia vsetko na nastenku,ktora pod tarchou stale novych a novych oznamov,prikazov a nariadeni uz skoro zrejme spadne.
Ked sa chcem ako ucitel ist nieco opytat,lebo nie vsetko musi byt vzdy a kazdemu jasne,stretnem sa s rovnakou odpovedou:Mas to na nastenke. A k tomu pridany komentar zastupkyne skoly o tom,ze naco to vlastne dava na nastenku.Nemusim hovorit o jej grimasach a inych tvarovych a recovych posunkoch.Proste, radsej do kancelarie ani nevstupit,pretoze mi je jasne,ze som tam nevitanym hostom.Zabudol som este na to,ze na to,aby tam clovek vobec mohol vstupit a nieco sa opytat, musi bud pockat,kym zastupca dokonci svoj sukromny telefonat,dopozera svoju internetovu stranku,pripadne,ci bude vobec taky laskyplny,ze mi vobec dovoli do jeho velkej kancelarie vstupit.
Myslel som si,zrejme naivne, ze zastupcovia su pre radovych ucitelov aj akymsi pomocnikom ci sprostredkovatelom,no kazdy den sa presviedcam o tom,ze su len na to,aby oducili tych par hodin v tyzdni a stazovali si na to,kolko maju prace.No a my ostatni - my sme len taky plebs, ktory stale otravuje,pyta sa a musi dlhe minuty pred dverami cakat.Zeby na Godota?Neviem,uz si nie som isty.Jedno viem vsak isto,mozno u vas je to ine,ale u nas tento jav mozeme nazvat privlastkom - nastenkova skola.
alessi
05.09.11,18:11
vsetko je to o ludoch a komunikacii. Mam 8 rocnu prax a tiez rozne zazitky.
brontosaurus
05.09.11,18:11
Ako je zakonom alebo vyhlaskou vymedzena funkcia a pravomoci zastupcu skoly?Mal by byt zamestnancom napomocny, pokial za nim pridu s nejakou otazkou alebo problemom,alebo jeho funkcia spociva iba v kontrolnej cinnosti? Neviem, ako inde na skolach,ale u nas davaju zastupcovia vsetko na nastenku,ktora pod tarchou stale novych a novych oznamov,prikazov a nariadeni uz skoro zrejme spadne.
Ked sa chcem ako ucitel ist nieco opytat,lebo nie vsetko musi byt vzdy a kazdemu jasne,stretnem sa s rovnakou odpovedou:Mas to na nastenke. A k tomu pridany komentar zastupkyne skoly o tom,ze naco to vlastne dava na nastenku.Nemusim hovorit o jej grimasach a inych tvarovych a recovych posunkoch.Proste, radsej do kancelarie ani nevstupit,pretoze mi je jasne,ze som tam nevitanym hostom.Zabudol som este na to,ze na to,aby tam clovek vobec mohol vstupit a nieco sa opytat, musi bud pockat,kym zastupca dokonci svoj sukromny telefonat,dopozera svoju internetovu stranku,pripadne,ci bude vobec taky laskyplny,ze mi vobec dovoli do jeho velkej kancelarie vstupit.
Myslel som si,zrejme naivne, ze zastupcovia su pre radovych ucitelov aj akymsi pomocnikom ci sprostredkovatelom,no kazdy den sa presviedcam o tom,ze su len na to,aby oducili tych par hodin v tyzdni a stazovali si na to,kolko maju prace.No a my ostatni - my sme len taky plebs, ktory stale otravuje,pyta sa a musi dlhe minuty pred dverami cakat.Zeby na Godota?Neviem,uz si nie som isty.Jedno viem vsak isto,mozno u vas je to ine,ale u nas tento jav mozeme nazvat privlastkom - nastenkova skola.

Ono je to vždy len a len o ľuďoch. My máme super zástupkyňu, za ktorou môžeme prísť kedy chceme a nemá problém sa nám venovať. Ak niečomu nechápeme, potrebujeme poradiť ako čo kde vypísať, tak nám pomôže, dá vzory aj pre ostatných na nástenku a tak podobne. V tomto prípade ľutujem že ste si cez radu školy zvolili takého riaditeľa, ktorý si vybral také zástupkyne aké máte :-(((
logomania
07.09.11,09:42
Mne sa stalo na novom mieste (bola som tam asi mesiac), že som nešla na zastupovanú hodinu. Nikto mi nepovedal, že tam mám ísť, ani na nástenke to nebolo napísané. Zástupkyňa sa na mňa osopila, že ako to, že som nešla zastupovať. Moja odpoveď , lebo som to nevedela. Nikto ma totiž neinformoval, že keď niekto chýba tak si musím sama zistiť či nemám ísť zastupovať. Zástupkyňa reagovala, že si to musím zistiť či niekto nechýba. To sa mi veru nezdalo a povedala som jej, že určovať kto má kedy a kde zastupovať a oboznámiť tým dotyčného učiteľa je v jej pracovnej náplni a nie v mojej. Druhýkrát už bolo na nástenke jasne napísané kto, kedy a kde má ísť zastupovať. Ale pri každej príležitosti sa snažila dať mi najavo, že ona je moja nadriadená.
Riaditelia či zástupcovia bývajú rôzni - dobrí, féroví pomôcť vždy, keď treba, ale aj takí čo silou mocou chcú svojim učiteľom dokázať akí sú dôležití a znepríjemniť im pracovné prostredie.
Učiteľ má právo na ústnu odpoveď od vedenia školy , ak mu je niečo nejasné alebo niečomu nerozumie - aj preto tam to vedenie je !
jojinkoh
08.10.11,14:32
Zástupca má vo svojich povinnostiach: pomáhať učiteľom.
U nás 2 zástupcovia vôbec neovládajú šk. predpisy, smernice, vyhlášky a usmernenia a už sú vo funkciách 3 - tie funkčné obdobie /súhlasia s riad. školy/.