kaletka
05.09.11,20:59
Chcela by som poprosiť o radu. Mám ťažký stupeň astmy a chcela by som vedieť, či mám nárok na ústavnú i kúpeľnú liečbu v jednom kalendárnom roku.
Ďakujem pekne za pomoc.
Anka
Tweety
05.09.11,19:09
Chcela by som poprosiť o radu. Mám ťažký stupeň astmy a chcela by som vedieť, či mám nárok na ústavnú i kúpeľnú liečbu v jednom kalendárnom roku.
Ďakujem pekne za pomoc.
Anka
Najlepšie Ti poradia v tvojej ZP.
buchač
06.09.11,08:27
Chcela by som poprosiť o radu. Mám ťažký stupeň astmy a chcela by som vedieť, či mám nárok na ústavnú i kúpeľnú liečbu v jednom kalendárnom roku.
Ďakujem pekne za pomoc.
Anka

...niekedy je to , takpovediac , ...hm " povinné " ...samozrejme , že pacient vždy môže odmietnuť tie kúpele ...ale to je už iné ...

Na základe verejného zdravotného poistenia sa plne alebo čiastočne uhrádza kúpeľná starostlivosť, ak nadväzuje na predchádzajúcu ambulantnú starostlivosť alebo ústavnú starostlivosť. Choroby, pri ktorých sa kúpeľná starostlivosť plne alebo čiastočne uhrádza na základe verejného zdravotného poistenia, indikačné podmienky a dĺžka liečebného pobytu sú uvedené v Indikačnom zozname pre kúpeľnú starostlivosť.

Záleží samozrejme ale od poisťovne ......veď ako inak ...

Indikačný zoznam pre kúpeľnú starostlivosť nájdete v prílohe č. 6 zákona č. 577/2004 Z. z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Viac nasledovne
http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=-1&aid=920