Indeed
06.09.11,00:03
Rád by som poznal Vaše názory na vysielanie súkromných rádií na Slovensku

programová skladba, playlist, kvalita moderátorov , témy vysielania

a podobne.

Ďakujem za ochotu podieľať sa na diskusii. :)
Indeed
06.09.11,05:47
Mne napriklad vadí určitá ošúchanosť, miestami až primitivita, čo sála z vysielania rádia VIVA.

Vraj "najlepšia hudba všetkých čias"
Letko
06.09.11,06:01
Všetky stanice sú po čase "ošúchané". Jedny z najhorších sú Fun radio, Expres.
misomiso
06.09.11,06:06
No mne vadi osuchanost a primitivita vsetkych komercnych radii. Ta zanrova zameranost je naozaj velmi uzka, obcas pocuvam Expres kvoli dopravnemu servisu, ale obycajne to hned po spravach vypnem a dam si nejake CD.

Ked som vozil v aute deti, ktore rastli do puberty, tak som sa obetoval, a pustal som tie stanice, oni mali vzdy nejaku "coolovu", raz to bol Expres, potom Fanko... podla toho, co pocuvali kamarati - stadovity efekt. Ale ked som pocas jednej cesty pocul nejaku tu istu Shakiru po 15ty raz, tak som uz nevydrzal a vypol to.

Teraz som si povedal, ci aj nahodou ja nie som na vine, ze tie deti su take obmedzene. Trocha som im nieco vysvetlil, a zacali sme pocuvat klasiku. Teraz uz same decka (prave vyrastaju z poberty) pytaju nejaku dobru klasiku hned, ked sadneme do auta. Samozrejme na to je treba dobry zvuk a tiez tiche auto, inak sa to pocuva zle.

Lenze nezijeme v civilizovanejsej casi Europy, takze klasiku mozete u nas pocuvat iba z CD, rovnako napr. jazz. Co sa tyka tych radii, tak zostava ina "dedkovsky" SRO, kde obcas chodia zaujimave debaty, takze ja v aute pocuvam SRO, moje CDcka a na Expres mi prepne na 40 sekund iba ked mam aktivovane "TA".

Mimo auta radio nepocuvam, nemam cas. U nas vo firme som akekolvek pocuvanie radia zakazal.
Indeed
06.09.11,06:11
Všetky stanice sú po čase "ošúchané". Jedny z najhorších sú Fun radio, Expres.

Práveže program "Adela a Sajfa" srší vtipom a dá sa dobre počúvať vďaka

pohotovej a bystrej Adele a jej bonmotom a odkedy FUN-ko vysiela menej černošskeho rapu a prekladá playlist skladbami oldies, tak sa dá celkom dobre počúvať.

Rovnako tiež "Hemendex-najlepšie raňajky v eteri" na Exprese sa tiež dalo dobre počúvať , Ďuro a Djuro su pani moderátori.

Najviac neznášam M.Žikavskú a Martinku Záchensku z VIVY

ich osobnostný prejav je falošný,neúprimný a ťažko-preafektovaný,

Žikavská je detinská a Záchenska rozpráva akoby strieĺal zo samopalu ,pripadá mi,že ked vysiela je pod veľkým stresom.
Letko
06.09.11,06:11
SRo 1, Devín a Rádio FM - moja top 3.
Na jednotke sú zaujímavé rozhlasové hry, Pozor zákruta,...
Na Devíne vážna hudba, hudba z filmov,...
Na FM je elektronická hudba, niekedy aj vážna hudba.
KoxXxo
06.09.11,07:32
V priloženom súbore zmeň koncovku na .m3u a otvor v nejakom prehrávači. A nepotrebuješ 250x za hodinu počúvať "prajem Vám dobré ráno", "dobrý deň", "hráme iba hity" a iné frázy. Expres sa nedal počúvať nikdy, Viva sa už nedá počúvať vďaka moderátorom, SRo má aspoň nejaký obsah ale v poslednej dobe nejak tlačia hudbu pre násť-ročných, neviem čo tým sledujú.
platro
06.09.11,07:47
Ja si občas pustím Nočnú pyramídu na SRO1. Ak mám šťastie tak narazím aj na zaujímavú tému.
Barbara
06.09.11,07:57
[QUOTE=Indeed;1843123]Práveže program "Adela a Sajfa" srší vtipom a dá sa dobre počúvať vďaka


koľko ľudí, toľko chutí, veru že ani ja ich nemusím, oni nezabávajú poslucháčov, ale sami si kecajú medzi sebou a rehocú sa jeden na druhom;)
buchač
06.09.11,08:12
Všetky stanice sú po čase "ošúchané".

...svojho času som ťahal 24 - ky ...

Jediným spoločníkom bolo rádio ...
No či som ladil tu alebo tam , všade tá istá hudba ...počas jednej šichty sa jedna skladba dala počuť aj 3-5 krát za jednu hodinu ...

O tých reklamách radšej pomlčím ...

Na tie kydy radšej nereagujem ...

Takže tiež len to rádio " Expres " ...vypočujem si ,aká je hlavne situácia v Bratislave , aj keď som na druhom konci Slovenska ;):rolleyes:.......a ďalej len CD hučí ...
lapejko
24.11.11,19:28
Tak ja počúvam hlavne Reginu, asi to bude vekom...a to kvôli folklóru, jubilantov alebo jebulantov ako im svojho času kládol Julo Viršík, počúvam z nostalgie, keďže vo mne vyvolávajú spomienky na detstvo. V partii to trpia alebo nadávajú, ale ja som šéf tak čo! V sobotu idú dobré relácie na SRO, v nedeľu doobeda takisto, voľakedy pustili aj RND. V aute u nás kvôli dopravným správam občas Expres, v ČR a HR radšej verejnoprávne rádiá a keď sme robili v SL, najlepší príjem bol z PL, to sme sa nasmiali na reklamách.
tictac7
24.11.11,19:53
ráno v aute CD s angličtinou, cez deň v práci VIVA, popoludní (alebo k večeru) v aute VIVA, v sobotu-nedeľu v kuchyni Sro. Už som asi stará ale FUN-ko a Express už pár rokov nemusím - asi nestárnu so mnou :-)
Ivana Š
24.11.11,20:08
v aute čokoľvek, akúkoľvek stanicu, kým hrajú. mám to len tak v pozadí, moc nevnímam, šoférujem
ale neznášam, keď vediem vozidlo a veľmo kecajú, aj 10 - 15 min, jedno kto, strašne ma to nudí a ruší
to si radšej obľúbené mp3 pustím :)
calawen
24.11.11,20:36
Ja mám momentálne v aute naladené jemné melódie...
optimistka
26.11.11,09:09
slovenský rozhlas
Johanka
26.11.11,09:12
Rádio Piešťany
veronikasad
26.11.11,09:16
Rádio BETA
Gina Er
26.11.11,09:18
jemné melódie.....ale už mi začínajú liezť na nervy,veľa pesničiek sa opakuje,zdá sa mi,že Robo Grigorov si to platí,aby ho tam hrali :D
skúšala som aj iné rádiá,ale poznatok je rovnaký,na každom komerčnom rádiu majú niekoľko interpretov,ktorých hrajú do blba.....jemné melódie mi takýmto spôsobom zhnusili pesničky z Hriešneho tanca.Moderátorov nekomentujem,to je des,ja to už ani nevnímam.
luja5
26.11.11,09:44
Nepočúvam, aj keď rádií máme doma niekoľko, ale sledujem príspevky v tejto téme, či mám začať ;).
Opravujem sa, počúvala som na magnetickej rezonancii, len neviem, akú stanicu, skôr som vnímala iné zvuky... :).
pmajap
26.11.11,09:49
Slovenský rozhlas najmä cez víkendy, rozhlasové hry,Boris Filan, zábavné relácie a zákruta.
adi11
26.11.11,09:50
..ano, pocuvame, manzel slovensky rozhlas..ja expres a jemne melodie, alebo kde dobre hraju..
KoxXxo
26.11.11,09:53
misstka
26.11.11,21:43
ja expres, ale tak maximálne hodinku-dve denne. neviem si predstaviť, že by som počúvala celý deň hocijaké rádio a to nielen kvôli opakovaniu hudby, ale napríklad by som nechcela počuť ani stále dookola tie sté správy, počasie, reklamy a tak by som mohla pokračovať.
rádio je podľa mňa fajn, ale len na kratšie počúvanie.
calawen
27.11.11,07:37
tak ono ja necestujem dlho, v aute trávim maximálne 15 minút a za tú dobu jemné nestihnú zopakovať pieseň... navyše tuším majú tak urobený program, že cez týždeň od 9-tej do 17-tej hrajú každú z piesní iba raz... Ale musím uznať, že interpreti sa opakujú často, ale kde nie? lepšie než fun radio alebo expres, kde behom hodiny počujem jednu pieseň aj dvakrát...
niella
27.11.11,16:07
Nedá sa veľa vyberať, čo sa týka programu, ale ty chceš asi len komerčné rádiá. Vidím však, že tu odpovedali aj o Slovenskom rozhlase a to je teda verejnoprávne médium. K nemu by som mala poznámku, pretože vlastne tento počúvam takmer vždy. Len, teraz majú novú webovú stránku a v tej sa neviem vonkoncom orientovať. Predtým sa dala nájsť relácia a vypočuť ju zo záznamu, podobne ako u TV. Teraz... Tak s týmto som nespokojná. Ale možno sa len neviem dopátrať, ako to funguje. A v časti "Ľudia" nie je nič, tak neviem, čo tým chceli povedať. Voľakedy tam bola možná aj diskusia, teraz nič.
KoxXxo
27.11.11,17:06
pinta
01.12.11,20:56
Počúvam SRO na striedačku s expresom a funradiom, nedá sa počúvať len jedno. To by bolo niečo podobné ako počúvať heslá z prvomájového sprievodu a stotožňovať sa s nimi.Každý má možnosť vyberať si podľa svojho vkusu a tak je to v poriadku.
pivko
04.12.11,06:01
Jedine rádio Košice , aspoň viem kde všade merajú a mimo mesta striedacka podľa dopravného spravodajstva : o cca 45 Fun Radio a na celú po správach Expres.
alaya1
04.12.11,06:43
Pocuvam co je naladene pri vareni v kuchyni.Hlavne v nedelu-)
Pikoška
04.12.11,07:57
Pocuvam co je naladene pri vareni v kuchyni.Hlavne v nedelu-)Ja síce dnes nevarím, ale každý deň počúvam český Rádiožurnál. Veľmi som potešená, ak českí moderátori začínajú správy o našom drahom Slovensku. Toľko radosti a hrdosti na našu milovanú vlasť som už roky nezažila.;)
Práve hrajú:
Láska je strašne bohatá,
láska tá všetko sľúbi....:)