ASO25
06.09.11,00:10
POTREBUJEM PORADIŤ.

SOM UZ SZČO OD ROKU 2006 A NEDARI SA MI UŽ 2 ROKY MAM CCA KOMPLET DLHY ASI 15000 EURO AKO SA TOHO ZBAVIŤ NEMAM ŽIADEN MAJETOK A NEMAM S ČOHO SPLACAŤ MEŠKAM ALE BNKU SA SNAŽIM SPLACAŤ ALE NEVIEM AKO DALEJ :confused::confused::confused::mee::mee::mee::mee:
Indeed
05.09.11,22:37
Nie je to len Tvoja vina,

určití vplyvní ľudia vymysleli a naštartovali KRÍZU

práve preto aby ešte viac zbedačili masy a zlikvidovali ľudí, čo sa vedia uživiť

výsledkom kombinácie práce svojich rúk a spravneho uvažovania.

V podstate máš 2 možnosti:

-usilovať sa získať lepšie platenú prácu a dlhy postupne splatiť.

- alebo sa na všetko vykašlať , prepísať na niekoho svoj majetok,
lebo o neho časom tak-či-tak prídeš,
a odcestovať z "tejtokrajiny" a nechat v nej aj svoje dlhy, a už sa tu viacej nevracať.
rudopp
06.09.11,03:46
Nie je to len Tvoja vina,

určití vplyvní ľudia vymysleli a naštartovali KRÍZU

práve preto aby ešte viac zbedačili masy a zlikvidovali ľudí, čo sa vedia uživiť

výsledkom kombinácie práce svojich rúk a spravneho uvažovania.

V podstate máš 2 možnosti:

-usilovať sa získať lepšie platenú prácu a dlhy postupne splatiť.

- alebo sa na všetko vykašlať , prepísať na niekoho svoj majetok,
lebo o neho časom tak-či-tak prídeš,
a odcestovať z "tejtokrajiny" a nechat v nej aj svoje dlhy, a už sa tu viacej nevracať.

A si z toho vonku.

Nie tvoj zlý marketingový plán / obor živnosti/ pomer výdajpríjem / zle vytipovaný úver , ale určití vplyvní ľudia môžu za tvoj dnešný stav.
rudopp
06.09.11,03:49
POTREBUJEM PORADIŤ.

SOM UZ SZČO OD ROKU 2006 A NEDARI SA MI UŽ 2 ROKY MAM CCA KOMPLET DLHY ASI 15000 EURO AKO SA TOHO ZBAVIŤ NEMAM ŽIADEN MAJETOK A NEMAM S ČOHO SPLACAŤ MEŠKAM ALE BNKU SA SNAŽIM SPLACAŤ ALE NEVIEM AKO DALEJ :confused::confused::confused::mee::mee::mee::mee:

čo robíš ? / obor - - ak to padlo / ide do mínusu = prestaň to robiť + predaj všetko, čo máš k tomu

15000 záväzky ( v čom sú umŕtvené ??? )
aké hrubé príjmy
Indeed
06.09.11,05:55
A si z toho vonku.

Nie tvoj zlý marketingový plán / obor živnosti/ pomer výdajpríjem / zle vytipovaný úver , ale určití vplyvní ľudia môžu za tvoj dnešný stav.

Ked si taký mudry, odpovedz na otázku ktorá tu už bola niekde v diskusiach

nadnesená :

Ako je možné,že montážnici vo VW v Bratislave zarobia asi 1/3 z toho, čo zarobia ich nemeckí kolegovia?
Znamená to že nemeckí montážnici pracuju 2x tak intenzívnejšie a bratislavskí montažnici 2/3 pracovnej doby preflákajú,prekávičkujú a posedávajú na šatni ???
Economic
06.09.11,10:14
Možno by bolo zvážiť malý konkurz. No nechám to ešte aj na ďalších skúsených poraďákov, ktorí vedia poradiť.
alessi
06.09.11,12:19
a nahradit vsetky dlzoby jednym uverom a splacat ten jednej banke? Samozrejme stanovit si rozumnu splatku a vhodny kalendar. A hladat alebo zakaznikov alebo robotu.
Zoltán Kovács
06.09.11,12:21
Lízingovke vrátiť lízovaný majetok. Zbavíš sa časti dlhu.....
KEJKA
06.09.11,12:55
môžeš urobiť tzv. osobný bankrot - viac to funguje v ČR, ale skúsiť to môžeš.
Zbav sa LZ - vrát lízingovke, aj ked to poriadne prerobíš. Ak sa však opred rokmi darilo a LZ máš odvtedy, tak si takmer na konci so splátkami - vydrž a vyčkaj, až s LZ budeš môcť disponovať, potom to predaj.
Poštová banka, ale aj iné banky ponúkajú zlúčenie viacerých úverov, dlhov do jedného. Získaš na tom tak, že budeš splácať len jeden úver a možno aj nižšie splátky, hoci povedzme dlhšiu dobu. Dokonca ťa môžu nastaviť tak, že ešte dostaneš nejaké financie pri podpise zmluvy.
Treba skúsiť, opýtať sa a zvážiť.
mattto
06.09.11,14:38
POTREBUJEM PORADIŤ.

SOM UZ SZČO OD ROKU 2006 A NEDARI SA MI UŽ 2 ROKY MAM CCA KOMPLET DLHY ASI 15000 EURO AKO SA TOHO ZBAVIŤ NEMAM ŽIADEN MAJETOK A NEMAM S ČOHO SPLACAŤ MEŠKAM ALE BNKU SA SNAŽIM SPLACAŤ ALE NEVIEM AKO DALEJ :confused::confused::confused::mee::mee::mee::mee:


malý konkurz ani osobný bankrot nie, odrežeš sa od externého financovania v podstate do konca života...

jediným správnym spôsobom ako sa zbaviť dlhov, je začať ich splácať zo zisku, nie si brať nový úver, kde zlúčiš doterajšie úvery a podobné nezmysly, lebo platiť úver úverom je špirála...

pozri sa na svoju situáciu očami tretieho človeka, kde je problém? všetci v tvojom businesse majú existenčné problémy? prečo prerábaš? nedokážeš produkovať/poskytovať služby viac? Mohol si rozpísať viac o svojom businesse... mať záväzky nie je žiadna katastrofa, aj keď sa ti momentálne nedarí, raz si hore, raz dole, kým si zdravý, máš všetko...
yoyo3333
06.09.11,16:15
môžeš urobiť tzv. osobný bankrot - viac to funguje v ČR, ale skúsiť to môžeš.
Zbav sa LZ - vrát lízingovke, aj ked to poriadne prerobíš. Ak sa však opred rokmi darilo a LZ máš odvtedy, tak si takmer na konci so splátkami - vydrž a vyčkaj, až s LZ budeš môcť disponovať, potom to predaj.
Poštová banka, ale aj iné banky ponúkajú zlúčenie viacerých úverov, dlhov do jedného. Získaš na tom tak, že budeš splácať len jeden úver a možno aj nižšie splátky, hoci povedzme dlhšiu dobu. Dokonca ťa môžu nastaviť tak, že ešte dostaneš nejaké financie pri podpise zmluvy.
Treba skúsiť, opýtať sa a zvážiť.

Tiež sa prikláňam k názoru KEJKY, ale má to svoje ale... Keďže je už dlžníkom všade možne, tak mu žiadna banka žiaden úver v žiadnom prípade nedá!!! Možno keby niekto z rodinných príslušníkov bol ochotný úver vziať na seba a ASO25 by platil tú pôžičku tak by to šlo, ale otázne je či niekto aj keď z kruhu najbližších zaňho strčí hlavu do oprátky...?
ASO25... určite ťa v zúfalstve napadne aj možnosť úveru cez nebankovky. To v žiadnom prípade nerob...!!! Myslím si že to by už bolo úplne to najhoršie riešenie. Prajem ti veľa štastia s riešením tohto začarovaného kruhu.
Osobne si myslím že do tvojej situácie sa v dnešnej dobe môže dostať skoro každý... Ide len o výsledok niekoľkých nadvezujúcich zlých rozhodnutí...
yoyo3333
06.09.11,16:19
Ospravedlnujem sa... už som to opravil...:D
rudopp
06.09.11,16:36
Ked si taký mudry, odpovedz na otázku ktorá tu už bola niekde v diskusiach

nadnesená :

Ako je možné,že montážnici vo VW v Bratislave zarobia asi 1/3 z toho, čo zarobia ich nemeckí kolegovia?
Znamená to že nemeckí montážnici pracuju 2x tak intenzívnejšie a bratislavskí montažnici 2/3 pracovnej doby preflákajú,prekávičkujú a posedávajú na šatni ???

Presne mi to vysvetlil zástupca majiteľa (Nemec) v DS.

Kupoval som maďarský recyklovaný papier (cenu už neviem).
Z neho som dal u nás v tlačiarni vytlačiť a zošiť návody.
Tlačiarka pýtala po 3 rokoch ceny z 1,9 Sk/ kus zvýšenie na 2,15 Sk/kus.
Neodsúhlasil mi to zvýšenie.
(raz keď bolo niektorého návodu málo a bolo treba súrne - - dal som doviezť z Nemecka : 5,8 Sk/kus)

A keď som mu to takto vysvetľoval, povedal, že v Nemecku majú takú cenu OPRÁVNENE (Neodsúhlasil mi to zvýšenie)
alessi
06.09.11,16:47
a co takto neorientovat sa len na nemecky trh? Resp. Iny dodavatel? Suhlas s ostatnymi najlepsie platit zo zisku. Pracujem v podobnej brandzi. Skus pohladat niekoho skuseneho.
Recyklac je drahy papier. Ja robim navody cez euro. Aj s tlacou.
Pikoška
06.09.11,17:08
POTREBUJEM PORADIŤ.

SOM UZ SZČO OD ROKU 2006 A NEDARI SA MI UŽ 2 ROKY MAM CCA KOMPLET DLHY ASI 15000 EURO AKO SA TOHO ZBAVIŤ NEMAM ŽIADEN MAJETOK A NEMAM S ČOHO SPLACAŤ MEŠKAM ALE BNKU SA SNAŽIM SPLACAŤ ALE NEVIEM AKO DALEJ :confused::confused::confused::mee::mee::mee::mee: A ako chceš otvoriť ten BAR, keď si zadĺžený po uši? A si? A chceš niečo otvoriť? Fakt? Veď by si sa teda mal doučiť jazyk slovenský, aby si mohol vystaviť faktúru a dodávateľ sa nezľakol. A ak si fakt tak zadĺžený, prever, akého máš účtovníka. lebo čím horšie tým lepšie v tomto fachu. Účtovníčka SDKÚ 8 rokov na tvrdo, vojaci a policajti budú vracať, čo im tiežúčtovníci zle vypočítali, takže ťažko sa dnes podniká.;)
KEJKA
06.09.11,17:34
aký bar? v zadaní nič nevidím.......
Melnick
06.09.11,17:43
Pikoška, Ty si vždy taká milá. :)
Pikoška
06.09.11,18:27
Kejka, ja som účtovník, ja prelustrujem, nie prešustrujem - VŠETKO!;)
alessi
13.09.11,11:33
Presne mi to vysvetlil zástupca majiteľa (Nemec) v DS.

Kupoval som maďarský recyklovaný papier (cenu už neviem).
Z neho som dal u nás v tlačiarni vytlačiť a zošiť návody.
Tlačiarka pýtala po 3 rokoch ceny z 1,9 Sk/ kus zvýšenie na 2,15 Sk/kus.
Neodsúhlasil mi to zvýšenie.
(raz keď bolo niektorého návodu málo a bolo treba súrne - - dal som doviezť z Nemecka : 5,8 Sk/kus)

A keď som mu to takto vysvetľoval, povedal, že v Nemecku majú takú cenu OPRÁVNENE (Neodsúhlasil mi to zvýšenie)

ach. Som sa sekol. Ja ze su to ceny v eurach. Tak to idem pisat SS
Don133
24.09.11,15:39
Nájdi si prácu ako zamestnanec a začni splácať.....môžeš skúsiť požiadať o splátkový kalendár,aby si znížil výšku splátok ....kedže si SZČO veritelia si uplatnia aj úroky z omeškania, čím dlhšie budeš váhať tým sa len zhorší tvoja situácia a dlh narastie
maco38
12.10.11,20:36
Zdravim ked nemate ziaden majetok tak nemate oco prist a ani banka nema co zobrat , sice dostanete exekuciu ale to len na papieri . dalej musite si hladat zamestnanie iba na zivnost aby na vas nemali dopad .
KEJKA
13.10.11,05:39
napr. Poštová banka ponúka zlúčenie úveru, ale aj iné.
A čo životné poistky - kedže píšeš o úrazoch, tiež by mali byť nejaké plnenia.
KEJKA
13.10.11,06:25
a myslíš, že tu niečo vyriešiš? Ak je situácia taká aká je, napíš do každej banky na info, že chceš úver, optimalizáciu splátok, počkaj na výsledok.
A či PB bude/nebude komunikovať, to zistíš, ak ich oslovíš. Tu to bude skôr ako na lampárni, si myslím, posťažuješ sa, dostaneš pár rád, ale bez konkrétnych krokov svoj problém nevyriešiš.
akeber
13.10.11,06:33
ďakujem , pokúsime sa obehať banky a zlúčiť to do kopy
a som jasny
24.01.14,21:42
Caute
a som jasny
24.01.14,21:53
ASO 25 co mam povedat ja???ja mam 30 000 eur dlh som szco bol som gambler na automatoch prehral som mozno 100 000 eur postavil som si dom bez hypoteky a nemozem ho na seba prepisat uver mi nedaju nigde .zacalo to tak zacal som zarabat a hral som narobil som si dlzob potom som prestal hrat sam od seba a zacal som stavat dom s toho co som zarobil ale nemozem ho na seba napisat ani v banke ucty nic sa neda uver mi neda nikto ziadny ja som si myslel ze by som dom zalozil banke a s toho si vyplatim dlhy ale ked sa v banke pozru na mojich 20 exekutorou tak nic s toho .proste to chcem zaplatit nechcem takto zit .doba sa zhorsila zaraba sa tazko tak neviem ako to dopadne
LukyKs
25.01.14,06:32
ASO 25 co mam povedat ja???ja mam 30 000 eur dlh som szco bol som gambler na automatoch prehral som mozno 100 000 eur postavil som si dom bez hypoteky a nemozem ho na seba prepisat uver mi nedaju nigde .zacalo to tak zacal som zarabat a hral som narobil som si dlzob potom som prestal hrat sam od seba a zacal som stavat dom s toho co som zarobil ale nemozem ho na seba napisat ani v banke ucty nic sa neda uver mi neda nikto ziadny ja som si myslel ze by som dom zalozil banke a s toho si vyplatim dlhy ale ked sa v banke pozru na mojich 20 exekutorou tak nic s toho .proste to chcem zaplatit nechcem takto zit .doba sa zhorsila zaraba sa tazko tak neviem ako to dopadne


Toto je otázka, alebo odpoveď ?????????
buchač
25.01.14,07:54
ASO 25 co mam povedat ja???ja mam 30 000 eur dlh som szco bol som gambler na automatoch prehral som mozno 100 000 eur postavil som si dom bez hypoteky a nemozem ho na seba prepisat uver mi nedaju nigde .zacalo to tak zacal som zarabat a hral som narobil som si dlzob potom som prestal hrat sam od seba a zacal som stavat dom s toho co som zarobil ale nemozem ho na seba napisat ani v banke ucty nic sa neda uver mi neda nikto ziadny ja som si myslel ze by som dom zalozil banke a s toho si vyplatim dlhy ale ked sa v banke pozru na mojich 20 exekutorou tak nic s toho .proste to chcem zaplatit nechcem takto zit .doba sa zhorsila zaraba sa tazko tak neviem ako to dopadne


Toto je otázka, alebo odpoveď ?????????

Podľa mňa je to blbosť ...
Chlapec buď nevie , čo písal ...alebo nenapísal komplet info...
LukyKs
25.01.14,07:57
ASO 25 co mam povedat ja???ja mam 30 000 eur dlh som szco bol som gambler na automatoch prehral som mozno 100 000 eur postavil som si dom bez hypoteky a nemozem ho na seba prepisat uver mi nedaju nigde .zacalo to tak zacal som zarabat a hral som narobil som si dlzob potom som prestal hrat sam od seba a zacal som stavat dom s toho co som zarobil ale nemozem ho na seba napisat ani v banke ucty nic sa neda uver mi neda nikto ziadny ja som si myslel ze by som dom zalozil banke a s toho si vyplatim dlhy ale ked sa v banke pozru na mojich 20 exekutorou tak nic s toho .proste to chcem zaplatit nechcem takto zit .doba sa zhorsila zaraba sa tazko tak neviem ako to dopadne


Toto je otázka, alebo odpoveď ?????????

Podľa mňa je to blbosť ...
Chlapec buď nevie , čo písal ...alebo nenapísal komplet info...

Veď sa nepýtal (iba sa pochválil / (posťažoval??? ) na nič = info nepotrebuješ :D
buchač
25.01.14,08:02
ASO 25 co mam povedat ja???ja mam 30 000 eur dlh som szco bol som gambler na automatoch prehral som mozno 100 000 eur postavil som si dom bez hypoteky a nemozem ho na seba prepisat uver mi nedaju nigde .zacalo to tak zacal som zarabat a hral som narobil som si dlzob potom som prestal hrat sam od seba a zacal som stavat dom s toho co som zarobil ale nemozem ho na seba napisat ani v banke ucty nic sa neda uver mi neda nikto ziadny ja som si myslel ze by som dom zalozil banke a s toho si vyplatim dlhy ale ked sa v banke pozru na mojich 20 exekutorou tak nic s toho .proste to chcem zaplatit nechcem takto zit .doba sa zhorsila zaraba sa tazko tak neviem ako to dopadne


Toto je otázka, alebo odpoveď ?????????

Podľa mňa je to blbosť ...
Chlapec buď nevie , čo písal ...alebo nenapísal komplet info...

Veď sa nepýtal (iba sa pochválil / (posťažoval??? ) na nič = info nepotrebuješ :D
Mne ani nie je potrebné to info ...

Kuknem , čítnem ... a mám dosť !
Pomyslím si svoje a fertig . Keby som začal ( prípadne Ty ) pitvať , chlapec by si musel vziať nejaké psychofarmaká ... :D :D :D