kalkulka
19.01.06,06:17
Viete mi niekto poradiť, čo s kontokorentom, ak bol schválený a bola možnosť čerpania kontokorentu, ale nebol k tomu dôvod. Čo s takým prípadom, kde to mám vyjadriť v účtovnej závierke a ako? Dať to na podsúvahu alebo 231 alebo kam?
kalkulka
20.01.06,06:19
Kde ste hlavičky? Nikto mi neodpovie? Ja viem, je ešte len ráno, prosím, zobuďte sa! Privítam akýkoľvek názor. Možno ma niekde nasmeruje.
šebka
20.01.06,07:46
Keď si kontokorent nečerpala a na účte z banky si nebola v mínuse, v účtovnej zavierke sa o tom neučtuje, pretože je len schváliný a nie čerpaný. Keď ho budeš čerpať tak na účte z banky bude mínusová položka a tá sa potom na konci roka preúčtuje ako krátkodoby úver.
ondrejvla
20.01.06,10:34
Súhlasím s predošlou odpoveďou, ak si nečerpala KTK nemáš o čom účtovať, v prípade, že si mala stiahnuté z neho úroky za nečerpanie, tie zaúčtuješ 562/231, sú daň.nákladom, z účtu boli stiahnuté, ak nie, nie je o čom účtovať.
kalkulka
20.01.06,10:38
Súhlasím s predošlou odpoveďou, ak si nečerpala KTK nemáš o čom účtovať, v prípade, že si mala stiahnuté z neho úroky za nečerpanie, tie zaúčtuješ 562/231, sú daň.nákladom, z účtu boli stiahnuté, ak nie, nie je o čom účtovať.
A nemá sa možnosť čerpania schváleného kontokorentu zaevidovať aspoň
v podsúvahovej evidencii?
KEJKA
21.01.06,09:08
kontokorent ti dáva MOŽNOSŤ ísť do múnusu na bankovom účte. Ak to nevyužiješ, tak ten účet má plusový zostatok a ber ho tak ako bežný účet.
Ak bude mínusový, tiež ho nebudeš vyjadrovať v účtovníctve - len v súvahe ho dáš medzi bežné úvery.
Že máte vybavený kntokorent - napíš len do Poznámko k RUZ, podmienky, splatnosť, úrok a dopln, že ste ho nevyužili.