EUROKARAVANY
06.09.11,09:46
s manzelom(konatel) mame sro-cku.manzel je zamestnany mimo toho ako zamestnanec v a.s.v BA.sme polovicny spolovnici a ja som zaroven zamestnanec...potrebovala by som poradit....chcem dat vypoved lebo obchody na zimu nejdu a chceme sa oslobodit od dane na 3/4 roka, potom by som sa zasa zamestnala...len ci moze byt firma bez zamestnanca
.zaroven sa tu vyskytuje problem ...ja ako zamestnanec mam pracovnom plane cestovat do zahranicia ...kupovat tovar...lenze ten tovar by sa stale nakupoval aj keby som dala vypoved len by nebolo vypodlozene ako sme nadobudli tovar(cestaky..km..auto..)ako by sa to vsetko dopadlo?
veronikasad
06.09.11,08:38
s manzelom(konatel) mame sro-cku.manzel je zamestnany mimo toho ako zamestnanec v a.s.v BA.sme polovicny spolovnici a ja som zaroven zamestnanec...potrebovala by som poradit....chcem dat vypoved lebo obchody na zimu nejdu a chceme sa oslobodit od dane na 3/4 roka, potom by som sa zasa zamestnala...len ci moze byt firma bez zamestnanca
.zaroven sa tu vyskytuje problem ...ja ako zamestnanec mam pracovnom plane cestovat do zahranicia ...kupovat tovar...lenze ten tovar by sa stale nakupoval aj keby som dala vypoved len by nebolo vypodlozene ako sme nadobudli tovar(cestaky..km..auto..)ako by sa to vsetko dopadlo?
s.r.o.čka môže fungovať aj bez zamestnancov. Odhlási ťa zo ZP a SP, zruší registráciu zamestnávatela v ZP a SP, a registráciu dane zo závislej činnosti na DU.

Ak však budeš naďalej vykonávať prácu pre s.r.o., pôjde o nelegálnu prácu a pokuty v prípade kontroly Inšpekcie práce.
Xanti
06.09.11,08:46
s manzelom(konatel) mame sro-cku.manzel je zamestnany mimo toho ako zamestnanec v a.s.v BA.sme polovicny spolovnici a ja som zaroven zamestnanec...potrebovala by som poradit....chcem dat vypoved lebo obchody na zimu nejdu a chceme sa oslobodit od dane na 3/4 roka, potom by som sa zasa zamestnala...len ci moze byt firma bez zamestnanca
.zaroven sa tu vyskytuje problem ...ja ako zamestnanec mam pracovnom plane cestovat do zahranicia ...kupovat tovar...lenze ten tovar by sa stale nakupoval aj keby som dala vypoved len by nebolo vypodlozene ako sme nadobudli tovar(cestaky..km..auto..)ako by sa to vsetko dopadlo?Zníž si pracovný úväzok,
budeš stále zamestnaná, stále môžeš chodiť do zahraničia, budú cesťáky, auto, km ....
Inej cesty niet môj názor.