kubiska
06.09.11,10:16
Dceru druhacku mi vylucili zo skolskeho klubu deti, pretoze nie je miesto v oddeleniach a ja som na rodicovskej dovolenke. No ja obcas pracujem na dohodu, to sa nikto nepytal, a dcera chce chodit do SKD ( odtial chodi aj na kruzky...). je to v poriadku, co mam robit? Dakujem
promises
06.09.11,09:45
Ak škola nemá možnosť vybudovať ďalšie oddelenie ŠKD, rieši to presne tým, že uprednostní deti zamestnaných rodičov. Bežný postup.
alessi
06.09.11,09:50
žeby ísť osobne za vedením? a dohodnúť sa aspon na určité dni(ked sú krúžky). resp. aspon na hodinku/dve kým sa ti bude dať uvoľniť. resp. na dni ked budeš pracovať na dohodu.
žeby tam bola aspon neofiko.
brontosaurus
06.09.11,18:18
Riaditeľ školy má plné právo prijať alebo neprijať dieťa do ŠKD. V jednom oddelení ŠKD môže byť maximálne 25 detí, čiže ak napr. v škole sú dve oddelenia ŠKD, tak v nich oficiálne nemôže byť zapísaných viac ako 50 detí. Ak napr. na vašej škole mali žiadosti od 56 detí, tak boli nútení 6 detí do ŠKD neprijať. Skoro žiaden zriaďovateľ nedovolí zriadiť nové oddelenie ŠKD, ak sú tam prihlášky od rodičov ktorý sú nezamestnaný, na rodičovskej dovolenke a podobne. Školstvo je na tom finančne tak ako je, preto sa niet tomu čo čudovať.
Ale na Vašom mieste by som išiel za riaditeľom školy a skúsil sa s ním dohodnúť. U nás sa tiež snažíme každému vyhovieť a tiež máme oddelenie kde máme 26 detí a oddelenie kde máme 27 detí. Veríme, že ak príde inšpekcia tak si to obhájime, alebo že dovtedy sa tie staršie deti z ŠKD odhlásia, čo je bežný jav.