evelien
19.01.06,07:28
Este teraz som mimo z toho, co sa mi vcera stalo v TABA:
Isla som tam so svojou drahou polovickou otvorit podnikatelsky ucet. Boli sme asi druhi na rade, ked k nam prisla jedna zamestnankyna a spytala sa nas, co chceme. Povedali sme. Ona: "Mate kam ist? Keby ste sa tak vratili za hodinu." Nechapavo som sa spytala, ze preco. "Kolelegyne teraz riesia zlozitejsie veci." Zacali mi riadne slahat blesky z oci, okomentovala som to, ze je to uzas, ze co to ma znamenat. Priatel zasa hodil poznamku, ze ci nechcu zaviest casenky a ze z tejto banky len treba odist. Ked videla, aki sme nastvani, tak poznamenala, ze kolegyna odisla a teda nech sa vratime o 3/4 hodiny. Spytala som sa, ci tento pristup je v sulade s ich reklamou. Odpoved bola jasna a celkom v dost arogantnom tone: "Ano, je!"
V danom momente som bola schopna niekam volat a stazovat sa. Marne som hladala nejaku jej menovku. Teda odisli sme na kavu, vratili sme sa o pol hodiny. Klienti, ktorym riesili tie zlozitejsie veci, tam uz neboli, pred nami uz bola rada. Prisla ku nam ina pracovnicka banky. Ospravedlnila sa, ze v nasej veci nam moze pomoct iba jej kolegyna. A ze klienti v rade pred nami to nemaju na dlho a ci budeme taki laskavi a chvilocku pockame.
No nemohla mat aj ta zenska pred nou takyto pristup? Co vy na to?
janasv
19.01.06,08:24
Asi to bude tym, ze najlepsi idu "az" za nimi a nie k nim.... To je ten individualny pristup najlepsej banky na Slovensku. Ja mam osobne z niektorych zamenstnancov TABA pocit, akokeby mali namontovany v hlave nejaky "svabik", integrovany obvod a boli naprogramovani, ze oni su nieco viac, oni su predsa TABA. Nebolo nic lepsie v okoli?
ZuzanaA
19.01.06,08:35
Ono je to všetko len o ľuďoch. Ja mám napr. s Tatra bankou v PP dobré skúsenosti a najmä teraz som začala chodiť do TB do Tesca, mám to bližšie,lepšie parkovanie a ústretový prístup :o
caj
19.01.06,08:50
Mesačný cyklus...
pyton
19.01.06,09:10
Ono je to všetko len o ľuďoch. Ja mám napr. s Tatra bankou v PP dobré skúsenosti a najmä teraz som začala chodiť do TB do Tesca, mám to bližšie,lepšie parkovanie a ústretový prístup :o
Mimo Blavy to je asi vo všeobecnosti lepšie.:p
evelien
19.01.06,11:20
Ja som mala doteraz s nimi dobre skusenosti, ale na tuto zensku mam fakt chut podat staznost. Ked si niekto nevazi to, ze ma pracu a neuvedomuje si, ze sucastou jej prace nie je byt blba, tak tam nema co robit.
A staznost by bola v tomto pripade uplne zbytocna. Ako by som ju opisala? Robi v expoziture OC Duben ZA, je vysoka cca 165-170 cm, brckava, hnedocervene vlasy. Vek neznamy. Farba oci neznama. Poznavacie znamenie: IQ tykve. To znie skor ako Policia patra :)

Asi sa na to vykaslem, kupim si nervovy caj a dam si par sumivych magneziovych tabliet.
pyton
19.01.06,11:51
No ale keď si si tam otvorila účet, tak ju budeš vídavať častejšie :rolleyes: , to sa potom učajíčkuješ :D
endrju
20.01.06,15:04
Ja som mala doteraz s nimi dobre skusenosti, ale na tuto zensku mam fakt chut podat staznost. Ked si niekto nevazi to, ze ma pracu a neuvedomuje si, ze sucastou jej prace nie je byt blba, tak tam nema co robit.
A staznost by bola v tomto pripade uplne zbytocna. Ako by som ju opisala? Robi v expoziture OC Duben ZA, je vysoka cca 165-170 cm, brckava, hnedocervene vlasy. Vek neznamy. Farba oci neznama. Poznavacie znamenie: IQ tykve. To znie skor ako Policia patra :)

Asi sa na to vykaslem, kupim si nervovy caj a dam si par sumivych magneziovych tabliet.

Evelien, máš sa kde sťažovať a z vlastných skúseností Ti viem povedať aj, že Tvoja sťažnosť určite nezostane bez odpovede.

Mal som dávnejšie "konflikt" s jedným pracovníkom TB, ktorý zjavne neovládal jeden všeobecne záväzný predpis.
Aj keď jeho meno som nemal k dispozícii, v sťažnosti som uviedol čas a veľmi približný opis "vizáže" dotyčného pracovníka. Z banky mi na sťažnosť prišla odpoveď s informáciou o spôsobe riešenia mojej sťažnosti a ospravedlnenie za neprofesionálny prístup.

Pri najbližšom mojom stretnutí s dotyčným pracovníkom banky bolo jeho "cuknutie" z mojho objavenia sa viditeľné. Takže odpoveď banky na moju sťažnosť asi nebola iba zdvorilostná. Relatívne "halierový" konflikt, kvôli ktorému som sa na neho sťažoval. ho asi vyšiel dosť draho.

Podanie sťažnosti môžeš zrealizovať aj vybraním voľby "Kontakty" na hlavnej stránke spomenutej banky.

Prajem Ti veľa úspechov :)
Evanka
20.01.06,15:15
Ja mám s touto bankou iba dobré skúsenosti. Chodim do Tesca v ZA. Ochotne mi poradia a ak treba, aj vypisu za mna prikazy. Ja iba podpíšem.
Paula
20.01.06,15:28
Ono je to všetko len o ľuďoch. Ja mám napr. s Tatra bankou v PP dobré skúsenosti a najmä teraz som začala chodiť do TB do Tesca, mám to bližšie,lepšie parkovanie a ústretový prístup :o
Mne sa takto dobre vodí v KE.
evelien
20.01.06,17:50
To Evanka: ok, vyskusam to. I ked nerada robim ludom problemy, ale myslim si, ze tato baba si to zasluzi. Dakujem za odporucanie. Potom dam vediet, aka odpoved mi prisla.
anto
20.01.06,18:29
Ja som mal problém so zahraničnou platbou, ktorá neprebehla v ten deň, kedy bola určená. Sťažoval som sa a najmenej traja sa mi ospravedlňovali cez telefón a aj ospravedlňovací list mi prišiel.
kukučka
20.01.06,18:51
Asi sa na to vykaslem, kupim si nervovy caj a dam si par sumivych magneziovych tabliet.
Možno by si to mala odporučiť dotyčnej IQ tykve :p
Ja by som pri ďalšej návšteve banky just šla k jej okienku a otestovala ju ešte raz. Daj jej ešte jednu šancu ;)
pyton
20.01.06,18:55
To Evanka: ok, vyskusam to. I ked nerada robim ludom problemy, ale myslim si, ze tato baba si to zasluzi. Dakujem za odporucanie. Potom dam vediet, aka odpoved mi prisla.

:eek: veď evanka ich iba pochválila
bepo
21.01.06,08:04
Ja som mal problém so zahraničnou platbou, ktorá neprebehla v ten deň, kedy bola určená. Sťažoval som sa a najmenej traja sa mi ospravedlňovali cez telefón a aj ospravedlňovací list mi prišiel.
Pri reklamácii v TB vychádzajú z toho že klient urobil chybu-podľa toho sa aj aprávajú- a má veľké štastie ak si ju TB prizná.Mne to prekáža a nemení to ani fakt že potom posielajú ospravedlňujúce listy riaditelia a iné šajby.
evelien
24.01.06,07:51
ups, neviem preco, ale zapamatala som si jej meno. Samozrejme, odpoved patrila to endrju :-)
evelien
25.01.06,08:55
Tak, a uz je to vybavene. Priatelovi zavolal riaditel tej pobocky a mne prisiel mail. Myslela som si, ze to upadne do zabudnutia, ale milo ma prekvapili, ze sa ozvali.
janaGT
25.01.06,09:12
včera som dostala mailom "príbeh o tatrabanke":

Bola raz jedna reklama. V tej reklame nádherná mladá štíhla a
opálená žena
v plavkách vystúpi z mora a sebaistým krokom vojde do kiosku na
pláži, kde
si pod žiadostivým pohľadom predavača vyskúša aj vyberie asi
troje
okuliarov.


Pristúpi k pultu a zneistený predavač sa jej pýta: A platiť
budete ako?
Mladá žena sa len jemne pousmeje, vytiahne spod plaviek malú
plastikovú
vecičku a povie: Svojou VISA kartou. Hlas z pozadia nám potom
ešte
prízvukuje - tú slobodu si doprajem.


Nie som síce nádherná mladá štíhla a už vôbec nie opálená a
slobodu VISA
karty na pláži veľmi nevyužívam, no napriek tomu mi život značne
uľahčuje.
Teda, pokiaľ mi plány platiť neskríži moja banka.


Jedného pekného mesiaca som sa uskromnila a za celý fakturačný
cyklus
kartičky som nemala ani jeden obrat. A keďže predošlý mesiac
bola faktúra
na sumu končiacu 38 haliermi a ja som uhradila len celé koruny
(tá
halierová položka sa mi zdala zanedbateľná) prišla mi tentoraz
faktúra na
sumu 39 halierov. S upozornením, že minimálna splátka je 1 Sk.


Tak som sa zasmiala, účet som odložila, že tú korunu banke
pošlem v ďalšej
splátke. A veselo som pred Vianocami kartou platila vianočné
nákupy a ani
mi na um nezišlo, že by mohlo dôjsť k nejakému zádrhu.


Až som jedného dňa pozvala kamarátky na obed a chcela som platiť
opäť
kartou. Čašníčka mi ju však doniesla späť, že nefunguje. Bolo mi
to čudné,
úverový rámec som ešte nevyčerpala a nebol teda nijaký zrejmý
dôvod, prečo
platba neprechádzala.


Doma ma však na druhý deň čakala zaujímavá pošta. Banka mi s
dátumom 1. 1.
(najlepšiu banku v práci nezastaví ani štátny sviatok),
posielala list, v
ktorom ma upozorňuje, že som neuhradila dlžnú sumu a že keď ju
neuhradím,
tak mi kartu budú musieť zablokovať.


Škoda len, že som nedostala varovanie skôr, než kartu
zablokovali.
Najprv som sa aj zľakla, či som predsa len nezabudla niečo
zaplatiť. No keď
som našla poslednú faktúru na sumu 39 halierov, už ma nič
neudržalo a rovno
som vytočila číslo na informácie banky.


A veru som sa aj dozvedela. Bez ohľadu na to, či je neuhradená
suma 39
halierov, alebo 39-tisíc, banka postupuje štandardne rovnako. A
poplatok za
medzibankový prevod je, ak sa nemýlim, 5 Sk. To znamená, aby som
banke
zaplatila požadovanú sumu 1 Sk (ktorá je viac než dvojnásobkom
toho, čo
banke dlhujem), musela by som zacvakať ešte ďalších 5 Sk za
prevod, čo je
viac než desaťnásobok dlžnej sumy.


Zdá sa mi to málo logické. Je mi jasné, že dnes všade prevládajú
automatizované systémy a "humánny input" je minimalizovaný, ale
aspoň pri
nastavení systému (ktorý, predpokladám, aj v tej najlepšej banke
predsa len
robí človek) by stálo sa úvahu nastaviť logickejšie parametre.


Napríklad, blokovať kartu až pri dlžnej sume aspoň 100 Sk, aby
sa to
"oplatilo" v porovnaní s pokutou (100 Sk), ktorá je zlatým
vyvrcholením
tejto story - a ktorú mi banka vyrubila, keďže som ju neprávom
ukrátila o
39 halierov.


Milá Tatra banka. Najbližšie, až ti zostanem visieť 39 halierov,
poslúchnem
radu svojho otca, položím na pult 50-haliernik a budem žiadať,
aby si mi
vydala naspäť.


To je totiž postup, ktorý zodpovedá tvojej logike.
mariamlynarcikova.blog.sme.sk
endrju
25.01.06,09:27
Autorka príbehu si zrejme veľmi nepozorne preštudovala podmienky pre vydanie platobnej karty, ktoré sú súčasťou zmluvy. Banka na porušenie zmluvy zo strany klienta reagovala "iba" v súlade so zmluvou.
Strpela by bez výhrad autorka príbehu porušenie zmluvy zo strany banky?
V prípade úhrady spomínaných pôvodných 38 halierov spolu s prvou vyššou splátkou sa mohla celej "patálii" vyhnúť.

P.S.
Nie som zamestnancom tejto banky, ale "iba" jej klientom. Zatiaľ relatívne spokojným klientom. Okrem iného už viac ako 4 roky používam aj spomínanú kreditnú kartu.
Vystriedal som už ako klient viac veľkých bánk pôsobiacich na Slovensku, ktoré som opustil práve kvôli nespokojnosti s kvalitou poskytovaných služieb.
Luckasari
25.01.06,09:41
Ja Tatrabanke hovorím niekedy aj Tatarbanka :) . Mám tam založený účet a vždy, keď som osobne potrebovala niečo zmeniť, tak mi to spackali, poprípade mi na moju otázku nik nevedel fundovane odpovedať. Už x-krát som písala cez internet sťažnosti a otázky že prečo tak a prečo tak. Zakaždým zavolali, alebo poslali ospravedlňujúci list, no ale čo má klient z toho, že mu vznikli problémy a komplikácie. Naposledy pri platbách 30.12.2005. Chápem - posledný deň v roku, každý sa blázni, ešte posledné platby posiela. Aj ja som chcela, tak som odniesla hotovosť do banky, priamy vklad na účet. Prišla som domov, a že idem internetbankingovať. Ale čo sa stalo, moje prašule na účte neboli. Chytila ma panika, či som nedala nedajbože zlé číslo účtu, 5-krát som čítala vkladový lístok, všetko bolo v poriadku, povedala som si, počkám ešte polhodinku, a keď mi SMS s peniazmi nepípne, tak tam budem volať. A peniažky neprišli. Tak som volala, že čo sa deje, že kde sú moje peniaze ... a oni, že majú problém so systémom, ale čo mňa klienta to zaujíma, keď sa mi "stratila" nie malá suma hotovostného vkladu. A nemôžem robiť prevodné príkazy, ktoré potrebujem urobiť. Tak som sa vybrala späť do banky, že čo sa deje, a im stále systém nefunguje POSLEDNÝ PLATOBNÝ DEŇ V ROKU!!! keď si každý ešte rýchlo dáva platby, aby si odpočítal náklady (v jednoduchom účte). Tak vravím, tak sa pozrite, či tam tie peniaze sú, mávam vkladovým lístkom, že potvrdenie mám, ale peňazí nikde. Tak som si podala prevodné príkazy ručne s dôrazným upozornením, že peňazí je tam dosť, a že MUSIA byť spracované s dnešným dátumom. Samozrejme že som dostala kladnú odpoveď, ja som síce kľudná nebola, no ale šla som domov. A netrpezlivo som čakala na SMS, kým mi príde vklad peňazí a odídu platby. Okolo 20.00 sa až tak stalo. Našťastie to bolo zrealizované správne. Lebo keby nie, už som bola nachystaná žalovať TABA že som kvôli nim musela zaplatiť vyššiu daň. Takže mne TABA v KE takéto stresíky vyrába, a nie je tomu prvýkrát.