Katarína Horská
19.01.06,07:28
Ahojte,ako sa počíta cestná daň?Som szco auto mám v majetku firmy.Daná sadzba sa má vydeliť počtom dní ktoré budem auto používať?Aked ho používam 365 dní v roku?Ako to vlastne mám vypočítať správne?
Fany
19.01.06,06:31
Podľa mňa musíš zaplatiť celoročnú daň. V prípade, že by si s používaním auta na podnikanie skončila, požiadaš o zrušenie a vrátenie preplatku. To, že budeš niektoré dni auto používať a niektoré nie na toto nemá vplyv. Ak ho máš v majetku, a používaš hoci aj občas, musíš za toto obdobie platiť. Na začiatku roka platíš celú sumu, iba ak by si dopredu vedela, že napríklad budeš auto používať iba napr.prvé tri mesiace. Vtedy to vyznačíš v priznaní a alikvotnú časť (daň:365xpočet dní užívania) zaplatíš.
Okrem toho, volá sa to už daň z motorových vozidiel.
bepo
19.01.06,06:33
Daň z motorového vozidla sa platí na celý rok vopred,ak ťa to bude baviť po jednotlivých dňoch vyraďovať a zaraďovať do majetku a s tým spojené podávanie daňového priznania a odhlasovanie môžeš to skúsiť.
Tweety
19.01.06,06:51
Ahojte,ako sa počíta cestná daň?Som szco auto mám v majetku firmy.Daná sadzba sa má vydeliť počtom dní ktoré budem auto používať?Aked ho používam 365 dní v roku?Ako to vlastne mám vypočítať správne? Daň z MV na rok 2006, platíme v plnej výške, ak sa v priebehu roka niečo zmení, sme povinní do 15 dní to oznámiť správcovi dane. Napr.predáme, potom sa počíta daň len do toho dátumu a tam už nastupuje počítanie dane na dni a možnosť vrátenia pomernej časti zaplatenej dane.:eek: