andysa85
06.09.11,15:37
Ahojte! Našla som veľa tém o Paypale, ale hlavna otázky o tom, že ako postupovať, keď nám platia Paypalom. Ja by som mala otázku, že ako sa tým platí. Objednala som si tovar z Číny, bezpečne mi to prišlo, všetko bolo v poriadku, lenže prevody ma stáli veľa peňazí. Peniaze som previedla cez internetbanking, hneď mi strhla banka 10 € za prevod do Číny, lebo nie je v EÚ. :cool: No o tom som vedela, že sa to stane, lenže keď som previedla 48 € pre tovar, firma mi napísala, že dostali len 28 €, takže sa ešte stratilo po ceste 20 €. Vraj si strhla aj ich banka peniaze z toho. Tak mi poslali iba tovar za tú konečnú sumu 28€, a napísali mi, že ak nabudúce budem platiť, mám skusiť Paypal, je to vraj rychlejšie a lacnejšie. Lenže vôbec neviem ako ten Paypal funguje. Musím si zriadiť kartu? Alebo stačí tá moja, ktorú mam z SLSP? Ak platím iba na nete, nemala by som inú kartu potrebovať nie? Počula som o niečom takom, že si môžem založiť Paypal účet, a tam si pošlem peniaze z bežného účtu, a odtial potom ďalej do Číny. Kto by mi vedel pomôcť krok po kroku, ako to mám spraviť. Bolo by to lasnejšie s tým Paypalom? Alebo oni čo strhávajú??? Ďakujem pekne :confused::confused:
KoxXxo
06.09.11,15:43
andysa85
06.09.11,17:12
Hladala som,ale nenasla odpovede konkrétne na tieto moje otazky. Aj ked to tu uz raz bolo,ak to niekto vie,nemyslím ze by mu bolo tazke odpovedat este raz,alebo aspon vkopirovat link s odpovedou,ak vie kde sa presne nachádza namiesto takych prispevkov,ze uz to tu bolo, najdi si to!
BIZAL
06.09.11,17:20
Ahojte! Našla som veľa tém o Paypale, ale hlavna otázky o tom, že ako postupovať, keď nám platia Paypalom. Ja by som mala otázku, že ako sa tým platí. Objednala som si tovar z Číny, bezpečne mi to prišlo, všetko bolo v poriadku, lenže prevody ma stáli veľa peňazí. Peniaze som previedla cez internetbanking, hneď mi strhla banka 10 € za prevod do Číny, lebo nie je v EÚ. :cool: No o tom som vedela, že sa to stane, lenže keď som previedla 48 € pre tovar, firma mi napísala, že dostali len 28 €, takže sa ešte stratilo po ceste 20 €. Vraj si strhla aj ich banka peniaze z toho. Tak mi poslali iba tovar za tú konečnú sumu 28€, a napísali mi, že ak nabudúce budem platiť, mám skusiť Paypal, je to vraj rychlejšie a lacnejšie. Lenže vôbec neviem ako ten Paypal funguje. Musím si zriadiť kartu? Alebo stačí tá moja, ktorú mam z SLSP? Ak platím iba na nete, nemala by som inú kartu potrebovať nie? Počula som o niečom takom, že si môžem založiť Paypal účet, a tam si pošlem peniaze z bežného účtu, a odtial potom ďalej do Číny. Kto by mi vedel pomôcť krok po kroku, ako to mám spraviť. Bolo by to lasnejšie s tým Paypalom? Alebo oni čo strhávajú??? Ďakujem pekne :confused::confused:

Musis svoju klasicku kartu zaregistrovat v Paypal a ked dokoncis registraciu, cokolvek budes kupovat a bude moznost platit Paypalom, tak namiesto udajov z karty ta bude pytat len udaje z Paypalu, t. j. prihlasovacie meno a heslo. Paypal nestrhava nic
psutalko
06.09.11,17:23
KoxXxo napísal dobre - klikni na odkaz Stačí trocha hľadať a čítať, mne tam ujo G. vyhľadal všetko čo potrebuješ.
pafendorf
06.09.11,17:44
nakupuj cez externu firmu ktora ma zriadeny pay pal ucet im udas len link na dany tovar kory chces kupit posles im penize a tovar uz pride tebe domov a nemusis sa s tym bavyt , samozrejme cez seriozne sprostredkovatelske firmy :)
ajkariky
06.09.11,17:56
a poradí mi niekto ak si objednám tovar z USA platím pay pal príde mi to na Slovensko ? musím len v online stránkách /kamenných obchodoch/ však no som neskúsená...
BIZAL
06.09.11,17:57
a poradí mi niekto ak si objednám tovar z USA platím pay pal príde mi to na Slovensko ? musím len v online stránkách /kamenných obchodoch/ však no som neskúsená...

uvidis znacku Paypal
KoxXxo
06.09.11,19:35
Dajte konkrétne linky, čo chcete kupovať.
andysa85
21.09.11,07:20
Díky za odpovede. Už som sa zaregistrovala na Paypale, ale neuznalo mi to kartu. Asi si musím vyžiadať druhú, s tými vyčnievajúcimi číslami. Nanepadá ma ako sa to presne volá...:) Neviem ešte či moja banka má také karty. Uvidím. Dík ešte raz
kabko
21.09.11,14:36
nakupuj cez externu firmu ktora ma zriadeny pay pal ucet im udas len link na dany tovar kory chces kupit posles im penize a tovar uz pride tebe domov a nemusis sa s tym bavyt , samozrejme cez seriozne sprostredkovatelske firmy :)

A načo by mala platiť ešte navyše sprostredkovateľskej firme?! To čo je za blbosť?! Ty tak nakupuješ? Akože, je to určite jedna z možností, ale to by som musel byť opitý ako drúk, aby som to riešil takto...
Ak si nevieš sama rady s tým paypalom, popros známych, ktorí majú paypal, aby ti to objednali...
Mimochodom, na to, aby si nakúpila od niekoho, kto akceptuje iba paypal, si NEMUSÍŠ otvárať paypal konto. Dá sa platiť priamo aj bankovou kartou, po tom ako ťa to pošle na Paypal stránku k plateniu... :)
flector
23.09.11,11:22
A načo by mala platiť ešte navyše sprostredkovateľskej firme?! To čo je za blbosť?!

Hmmmmmmmm, ... žeby napríklad preto, že v prípade pokiaľ tú službu, či tovar nakúpi zo zahraničia (iného členského štátu EU) sprostredkovateľská firma úsídlená na SK ktorá ti to vyfakturuje slovenskou faktúrou - odpadnú ti problémy s §7a, či §7 a súhrnnými DPH výkazmi o prijatí služby, či tovaru od spoločnosti usídlenej v inom členskom štáte ...
(Pretože ty prijmeš službu, či tovar od SK spoločnosti.)

Čo niekomu kto nechce byť platca DPH, (či už riadny – podľa §4, alebo kvôli zahraničiu len podľa §7a, či §7 a podávať mesačné, či štvrťročné výkazy) môže vyhovovať.
kabko
23.09.11,11:45
Máš pravdu Flector, na to som nepomyslel... :( sorry...
MatoB
23.09.11,14:47
Taka slovenska firma aj je?

Platit cez PayPal kartou od Slovenskej Sporitelne nie je mozne nakolko PayPal podporuje iba karty prostrednictvom, ktorych je mozne platit cez internet - to su Visa a Mastercard. SLSP vydava Maestro a ta platbu cez net nepodporuje. Takze ak chces platit cez PayPal, zaloz ucet v inej banke alebo sa v SLSP informuj o vydani novej karty a to bud MasterCard alebo Visa. A uz len kvoli bankovym poplatkom a jej zabrzdenosti (nie len prevodov) by som SLSP zrusil.
MatoB
23.09.11,14:49
Este som zabudol zo SR nie je este mozne posielat eurase priamo prevodom na PayPal len kartou. Prijimat vyplatu (withdrawal) na SK ucet a kartu mozne je.
Stefan2005
23.09.11,15:07
a poradí mi niekto ak si objednám tovar z USA platím pay pal príde mi to na Slovensko ? musím len v online stránkách /kamenných obchodoch/ však no som neskúsená...

.... aj tu pomôže ujo G.: http://www.stajl.sk/2009/09/09/ako-nakupovat-z-usa-oblecenie-doplnky-a-vsetko-ostatne/
srska
23.09.11,15:32
Taka slovenska firma aj je?

Platit cez PayPal kartou od Slovenskej Sporitelne nie je mozne nakolko PayPal podporuje iba karty prostrednictvom, ktorych je mozne platit cez internet - to su Visa a Mastercard. SLSP vydava Maestro a ta platbu cez net nepodporuje. Takze ak chces platit cez PayPal, zaloz ucet v inej banke alebo sa v SLSP informuj o vydani novej karty a to bud MasterCard alebo Visa. A uz len kvoli bankovym poplatkom a jej zabrzdenosti (nie len prevodov) by som SLSP zrusil.
zle - slsp má vydané aj visa karty - mám platnú do 2013
MatoB
24.09.11,17:44
Ano vydava va ich, no pred par mesiacmi si priamo o nu musel poziadat a ak sa nemylim za dalsi poplatok.