Ann Jaško
06.09.11,16:24
dobry den, chcela by som sa opytat na zaradenie do platovej triedy. Ucim na ZUS momentalne 3.rok, mam absolutorium na konzervatoriu a v juni som ukoncila II.stupen VS nepedagogicky smer. Momentalne som vo 8.plat.triede,ale v rovnakej som bola aj s I.stupnom VS.. Dakujem za odpoved :)
zdenka131
06.09.11,16:37
Dobrý deň,

Ak máte VŠ II. stupňa nekvalifikovaný, mala by ste byť 9. PT.

Zaraďovanie PZ a OZ do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa
Pedagogickí zamestnanci

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/ATEMY/2009/Zakon_o_PZ-tabulka-zaradovanie_do_PT.pdf
zdenka131
06.09.11,16:48
Zamestnávateľ Vás berie ako kvalifikovanú na základe nižšieho vzdelania a preto ste zaradená v 8. PT . Ak by ste získali I. atestáciu, bola by ste v 9. PT.

Ak by Vás bral ako nekvalifikovanú-bola by ste už teraz v 9. PT, ale nemohla by ste si urobiť 1. atestáciu.
Ann Jaško
06.09.11,16:55
ak vsak ide o výšku platu, v 9 PT ako nekvalifikovaná by som to mala finančne výhodnejšie, pokiaľ sa teda nemýlim..
zdenka131
06.09.11,17:18
ak vsak ide o výšku platu, v 9 PT ako nekvalifikovaná by som to mala finančne výhodnejšie, pokiaľ sa teda nemýlim..

Súhlasím, mzda v 9. PT je vyššia ako v 8. PT.:)
Sabadka
07.09.11,11:51
ak vsak ide o výšku platu, v 9 PT ako nekvalifikovaná by som to mala finančne výhodnejšie, pokiaľ sa teda nemýlim..

Nemýliš sa, finančne by to bolo výhodnejšie, ale zamestnávateľ ti môže dať podmienku na doplnenie si kvalifikácie a ak si ju v zákonom stanovenej lehote nedoplníš, môže to byť dôvod na rozviazanie pracovného pomeru.
silviad
13.09.11,08:04
Dobrý deň, moja otázka :
Vychovávateľka - ukončená VŠ II.stupňa na diplome má - pedagogika. Preradili sme ju ZŠ I.stupeň, učí 1 ročník. Je správne zaradenie do PT 10?

Ďakujem za odpoveď!
brontosaurus
13.09.11,16:28
Dobrý deň, moja otázka :
Vychovávateľka - ukončená VŠ II.stupňa na diplome má - pedagogika. Preradili sme ju ZŠ I.stupeň, učí 1 ročník. Je správne zaradenie do PT 10?

Ďakujem za odpoveď!


Nakoľko je na vyučovanie na I. stupni ZŠ nekvalifikovaná, tak ak by bola v kategórii "začínajúca", patrila by do PT 9 a ak už je v kategórii "samostatná", patrí do PT 10. Podľa mňa je zaradená správne.
A ešte niečo, neviem či to platí a ako je to teraz, ale počul som niečo o tom, že ak by sa vám prihlásil na túto pozíciu kvalifikovaný pedagóg pre vyučovanie na I. stupni ZŠ, mali by ste ho uprednostniť pred nekvalifikovaným kolegom. Čiže by ste mali nahradiť vychovávateľku ktorá u vás dočasne učí na I. stupni kvalifikovaným učiteľom. Ale v tomto si nechám poradiť aj ja :-)))
zdenka131
13.09.11,17:11
Učiteľku ste nesprávne zaradili, pre I. stupeň ZŠ je nekvalifikovaná. Na to, aby bola kvalifikovaná, by musela na diplome mať napísané predškolská a elementárna pedagogika, nielen pedagogika. Bez ohľadu na dĺžku pedag. praxe a toho, či má adaptačné vzdelávanie, je stále nekvalifikovaná.

Správne má byť zaradená v 9. PT VŠ II. stupňa – nekvalifikovaná.
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/ATEMY/2009/Zakon_o_PZ-tabulka-zaradovanie_do_PT.pdf

Kvalifikačné požiadavky sú uvedené tu:
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Vyhlasky/437_2009.pdf