Galcik
06.09.11,17:07
Rozhodol som si zakúpiť auto , len problém je v tom , že majiteľ auta je v zahraničí .
Majiteľ auta splnomocnil k predaju vozidla svojho otca , ktorý má plnú moc overenú o notára .
Nedarí sa mi na nete pohľadať takú zmluvu , kde by boli v zmluve spomenutí všetci účastníci zmluvy .
Nakoľko je vlastník vozidla v zahraničí ,tak nemôže ani zmluvu podpísať a neviem či v zmluve musí byť spomenutý .
Môžem poprosíť niekoho o kúpno predajnú zmluvu a to takú v ktorej sú v mojom prípade spomenutý účastníci zmluvy /Splnomocnenec a kupujúci /?
Musím mať k zmluve aj originál plnej moci alebo mi stačí kópia ?
Nechcel by som sa dostať do problémov .Ďakujem zmluvu vopred ďakujem .
GabiZ
09.09.11,10:48
V zmluve stačí uviesť v časti predávajúci jeho meno (s ostatnými osobnými údajmi) a v zastúpení uviesť meno splnomocneného (tiež so všetkými údajmi), podľa splnomocnenia, ktoré bolo spísané u notára. Uviesť aj údaje v splnomocnení, kedy, kde a kým bolo vydané. K predmetnej zmluve je potrebné toto splnomocnenie priložiť - hlavne aby ste ho mali vy, hlavne to musí byť úradne overená kópia (stačí na matrike, ktorá vyznačí, že kópia súhlasí s originálom).
Mgr.Shrek
13.09.11,15:24
Súhlasím s GabiZ.
Klasická kúpna zmluva a v plnomocenstve uviesť, že splnomocnenec je oprávnený na všetky právne úkony spojené s predajom motorového vozidla. Plnomocenstvo ako neoodeliteľná súčasť zmluvy a je to.