andyd17
06.09.11,20:39
Dobrý večer, čítam už dve hodiny Poradu, neviem si najsť odpoved. Mám metro "bloček", kde mam všeliake položky - nákup materiálu, tovaru aj drobného majetku, aj osobnú spotrebu. Zľavu mám na konci 1%. Tú zľavu z ktorej položky mam odčítat? Aby sedeli potom sumy aj na sklade.. A vlastne ako zaučtovat tu zlavu. Ja by som to dala hned ako koncovu sumu so zlavou. Kedze nie som platca DPH. Len je problem s tymi položkami.

Za vsetko odpovede vopred dakujem..
Indeed
06.09.11,18:41
a že vraj účtovníctvo človeku pomáha .....
BIZAL
06.09.11,18:45
riadna veda je to uctovnictvo
andyd17
06.09.11,19:14
a neviete mi poradit? Ja fakt neviem co by som mala robit..:(
BIZAL
06.09.11,19:15
a neviete mi poradit? Ja fakt neviem co by som mala robit..:(

ja bohuzial nie, musis to dnes dokoncit? rano ti podla mna niekto bude vediet poradit, je uz neskoro
andyd17
06.09.11,19:50
Tak mala by som to čím skor..bo ma čaka dalsie. Ale samozrejme, že počkam. Budem rada, ked dostanem neaku odpoved. Lebo ja by som to mozno rozdelila na vsetky položky - ale 0,75 eur rozdelit.?. A neviem ci sa to da vobec. :(
ilona
07.09.11,09:06
Ja účtujem metro či už tovar,alebo náklad v hodnote v akej je na faktúre 131/211,501/211 a potom zaučtujem jednou sumou zľavu,alebo bónus na 211/648.Pripomienky pri kontrole k tomu neboli.
andyd17
07.09.11,09:57
Ja účtujem metro či už tovar,alebo náklad v hodnote v akej je na faktúre 131/211,501/211 a potom zaučtujem jednou sumou zľavu,alebo bónus na 211/648.Pripomienky pri kontrole k tomu neboli.

Ďakujem Vám za odpoveď. A v prípade JU tiež môžem takto, čiže rozúčtujem výdavky ako je na faktúre. A mam k tomu vyplnit aj PPD ako ostatny príjem - tu zlavu? Lebo Postupy účt. JU hovoria: "V knihe zásob sa uvádza aj prijatá zľava z ceny k zásobám, ktoré v čase jej prijatia má účtovná jednotka na sklade" Čiže mala by som zaevidovať do Knihy zásob už aj tú zlavu, nie? Len neviem ako, mam rozdelit zlavu na vsetky položky - mat, tov, drobny maj, osobna spotreba? Tych 0,78 centov. Hm,neviem..:(
ilona
07.09.11,13:13
Ja to robím takto ako som opísala,lebo sa mi to zdá až nemožné aby som na každú položku učtovala nejaké zľavy, keď niekedy je ten doklad aj na 3 strany a zľavy,bonusy,akcie sú tam tiež rôzne.
V JU by som tiež zvážila podľa množstva položiek ,ak by ich bolo viac do knihy zásob by som to dala 1 položkou ako storno náklad. Určite urob ako sa tebe zdá ľahšie a aby to bolo prehľadné.
andyd17
07.09.11,15:10
Ďakujem za odpoveď!
Pekný deň!
Alena Šimová
13.09.11,05:18
Dobrý večer, čítam už dve hodiny Poradu, neviem si najsť odpoved. Mám metro "bloček", kde mam všeliake položky - nákup materiálu, tovaru aj drobného majetku, aj osobnú spotrebu. Zľavu mám na konci 1%. Tú zľavu z ktorej položky mam odčítat? Aby sedeli potom sumy aj na sklade.. A vlastne ako zaučtovat tu zlavu. Ja by som to dala hned ako koncovu sumu so zlavou. Kedze nie som platca DPH. Len je problem s tymi položkami.

Za vsetko odpovede vopred dakujem..
ja by som dala zľavu ku každej položke a so zľavou by som prijala aj na sklad.