milanx777
06.09.11,20:56
Zdravim, zakupil som si notebook v NAY elektrodom, zial mi spadol a poskodil sa kryt, noteboook fungoval dalej, no po istom case "zhorel" pravdepodobne odpalilo procesor, je v zaruke a je tam aj zaruka nahodneho poskodenia, zaujimalo by ma, ci mam narok na reklamaciu?
GabiZ
07.09.11,05:33
Záruku náhodného poškodenia NAY poskytuje zaplatením poistenia proti náhodnému poškodeniu. Máš na mysli toto? V tom prípade je záruka 2 roky a poškodený tovar opravia bezplatne.

V opačnom prípade pri poškodení tovaru zo strany zákazníka nie je možné ho reklamovať, lebo je to porušenie záručných podmienok a žiadaš od predajcu aby ti poskytol plnenie na základe zamlčaných skutočností o porušení záruky. To je podvod a môže sa jednať až o trestný čin.
misoft
07.09.11,10:43
No ale toto! :eek:

Zdravim, zakupil som si notebook v NAY elektrodom, zial mi spadol a poskodil sa kryt, noteboook fungoval dalej, no po istom case "zhorel" pravdepodobne odpalilo procesor, je v zaruke a je tam aj zaruka nahodneho poskodenia, zaujimalo by ma, ci mam narok na reklamaciu? Tebe spadol, nie im! Na mechanické poškodenie - ZABUDNI! Ak procesor zhorel - asi tvojou nemotornosťou si dnu niečo poškodil a takto to dopadlo - je to dôsledok pádu - ZABUDNI na reklamáciu! Toto nebolo náhodné poškodenie, toto bolo úmyselné (tvojou grambľavosťou).

Sám si si pokazil - sám si zaplať opravu!
milanx777
09.09.11,06:48
misoft
09.09.11,14:17
O tom dosť pochybujem - mne ešte NB z rúk nespadol - dávam si pozor (nie ako niekto iný). ;)