majinka273
07.09.11,00:23
Dobry den,
v roku 2007 som ukoncila 5-rocne studium VS - ucitelstvo pre 2. stupen ZS a stredne skoly (Presovska univerzita). Do skolstva som nenastupila, nejako sa mi nepodarilo najst vhodne miesto, nasla som si inu pracu. Od februara 2010 som na materskej dovolenke. Cize so skolou po skole som nebola v styku. Preto sa pytam: Ak by som chcela napriklad buduci rok v septembri nastupit v nejakej skole ako ucitelka, musim absolvovat nejake dodatocne skusky, atestaciu, alebo nieco podobne, aby som mohla ucit? Ci nastupim ako zacinajuci ucitel takisto ako aj konciaci studenti po skole? Ide mi o to, ci uz teraz musim mysliet na skolu a zacat sa jej venovat, pripravovat sa a prihlasit sa na nejake skusky, alebo mi staci najst si vhodne miesto a venovat sa potom neskor? Aby som nieco nepremeskala a naozaj mohla buduci rok zacat ucit...
Dakujem velmi pekne.
alessi
07.09.11,03:09
netreba nic absolvovat.
Ale skor by som isiel na statpedu.sk a tam prestudoval ISCED pre prislusnu aprobaciu. Lebo buduci rok bude este treba tvorit pre deviatakov.
Sabadka
07.09.11,11:48
Dobry den,
v roku 2007 som ukoncila 5-rocne studium VS - ucitelstvo pre 2. stupen ZS a stredne skoly (Presovska univerzita). Do skolstva som nenastupila, nejako sa mi nepodarilo najst vhodne miesto, nasla som si inu pracu. Od februara 2010 som na materskej dovolenke. Cize so skolou po skole som nebola v styku. Preto sa pytam: Ak by som chcela napriklad buduci rok v septembri nastupit v nejakej skole ako ucitelka, musim absolvovat nejake dodatocne skusky, atestaciu, alebo nieco podobne, aby som mohla ucit? Ci nastupim ako zacinajuci ucitel takisto ako aj konciaci studenti po skole? Ide mi o to, ci uz teraz musim mysliet na skolu a zacat sa jej venovat, pripravovat sa a prihlasit sa na nejake skusky, alebo mi staci najst si vhodne miesto a venovat sa potom neskor? Aby som nieco nepremeskala a naozaj mohla buduci rok zacat ucit...
Dakujem velmi pekne.

Ak si ešte nikdy neučila tak budeš zaradená ako začínajúci učiteľ a budeš musieť absolvovať adaptačné vzdelávanie, ktoré trvá zhruba rok, potom po úspešnom absolvovaní adaptačného vzdelávania budeš preradená do kariérovej pozície - samostatný učiteľ a môžeš začať zbierať kredity na I. atestáciu.
majinka273
08.09.11,07:23
super, ďakujem za odpovede, toto mi pomohlo, bolo mi totiž povedané, že ak som do dvoch rokov nezačala učiť, musím absolvovať nejaké skúšky navyše, pretože som nenastúpila do školstva hneď....ale vidím, že to asi bude len z toho súdka - Jedna Pani Povedala...ďakujem pekne