ZuzanaS
19.01.06,08:03
Ahojte,
máme prenajatý nákladný automobil od materskej spoločnosti so sídlom v Rakúsku. Nie som si istá či musíme z nájomného, ktoré platíme materskej spoločnosti robiť zabezpečenie dane.
Máte niekto skúsenosť s takýmto prípadom?
misurka
19.01.06,09:16
Čo sa týka zrážk. dane z úrokov:
je dôležité si pozrieť §13 ods.13 písm. g) ZDP, pretože je dosť možné, že materská spoločnosť ma nejaký podiel na vašom ZI, čo ovplyvňuje povinnosť platiť túto daň.

Čo sa týka zabezpeč. dane pri nájme:
určite ste povinný platit daň, avšak je dôležité pozrieť zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a Rakúskom, pretože je dosť možné, že nemusíte platiť 19%-nú daň ale nižšiu.
ZuzanaS
19.01.06,09:31
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď,
to oslobodenie zo zrážkovej dane z úrokov spĺňame, skúsim si ešte vyhľadať tú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia.
ekofin
06.03.06,21:55
Chcem požiadať tiež o radu, týkajúcu sa zabezpečenia dane, pretože v tom nemám jasno.
Firma ABC s.r.o. - sídlo v ČR, Firma ABC Slovensko s.r.o., v ktorej 100% spoločníkom je ABC s.r.o.(ČR). ABC Slovensko s.r.o. má len výkonných zamestnancov a ABC s.r.o. (ČR) na základe manažérskej zmluvy vykonáva celé riadenie vo firme ABC Slovensko s.r.o. Za manažérske služby firma ABC Slovensko uhrádza v prospech firmy ABC s.r.o.(ČR) faktúry za túto činnosť.
Moja otázka znie: Vzťahuje sa na ABC Slovensko povinnosť vykonávať podľa § 44 zákona o dani z príjmov zabezpečenie dane? Prosím poraďte. Ďakujem.