urbanekova
07.09.11,09:57
Prosím o radu:
Som živnostník a autom chodím do práce nemám ho však zaregistrované vo firme, keďže som to zatiaľ nepotrebovala. Vozím kamarátku každý deň do roboty a ona chce, aby som jej vystavila faktúru za odvoz autom, aby si to mohla dať do nákladov. Musím si svoje súkromné auto dať do firmy? Akým spôsobom by ste to Vy riešili? ďakujem
KEJKA
07.09.11,07:59
do akej práce, ked si živnostník? myslíš - za klientom?
Dávaš si výdavky na PHM a opotrebenie do nákladov?
Máš auto prihlásené na DMV?
Môžeš vystaviť faktúru na službu, akurát neviem, ako by si ju pomenoval, aby to bolo v súlade s tvojím ŽL, nepoznám tvoj predmet podnikania.
odpoved na otázku:
nemusíš mať nutne auto vložené do firmy.
urbanekova
07.09.11,08:05
ja aj pracujem na pracovnú zmluvu aj som živnostník. Ale v podstate to je jedno lebo:
ako som napísala do teraz som nepotrebovala si dávať výdavky na PHM do nákladov a tiež nemám auto prihlásené na DMV, je to moje súkromné auto. Môj predmet podnikania je vedenie účtovníctva. Hm?
urbanekova
07.09.11,08:35
prosím viete mi niekto poradiť či môžem vystaviť faktúru? alebo si zmeniť predmet podnikania?
Tweety
07.09.11,08:37
prosím viete mi niekto poradiť či môžem vystaviť faktúru? alebo si zmeniť predmet podnikania?
A máš v činnosti aj požičiavanie, resp. dopravu s MV? AK nie, tak nemôžeš fakturovať.
Jarka 1
07.09.11,08:40
Rozšír si predmet podnikania, ak sa Ti to vyplatí.
kukučka
07.09.11,08:41
To len kvôli kamarátke? Náklady na cestu do práce nie sú uznané výdavky, alebo sa mýlim? ;)
Tweety
07.09.11,08:42
To len kvôli kamarátke? Náklady na cestu do práce nie sú uznané výdavky, alebo sa mýlim? ;)
ÁNo, presne tak, nie sú to na náklady súvisiace s podnikaním, takže by to pre ňu boli VNZD.
KEJKA
07.09.11,08:43
veru nie sú.
urbanekova
07.09.11,08:49
ďakujem pekne za rady :)