katuliK1986
07.09.11,10:11
Dobrý deň,

na začiatku roka sme zakladali dcérsku spoločnosť a všetky náklady - správne poplatky, kolky, notárske zápisnice, atď., ktoré súvisia so založením spoločnosti znášala matka. Dohoda bola, že sa to refaktúruje neskôr. Ide o služby, ktoré boli poskytnú v mesiacoch január-február 2011. Moja otázka znie. Keď vyhotovím FAD dnes, aby som služby refaktúrovala, teda 7.09.2011, dňom vzniku daňovej povinnosti je dnešný deň alebo - neviem či som to zo zákona správne pochopila - ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daň.povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendár.mesiaca, v ktorom bola služba dodaná. teda apríl-máj? mám podávať opravné?? prosím o pomoc, ďakujem
Tweety
07.09.11,08:13
Dobrý deň,

na začiatku roka sme zakladali dcérsku spoločnosť a všetky náklady - správne poplatky, kolky, notárske zápisnice, atď., ktoré súvisia so založením spoločnosti znášala matka. Dohoda bola, že sa to refaktúruje neskôr. Ide o služby, ktoré boli poskytnú v mesiacoch január-február 2011. Moja otázka znie. Keď vyhotovím FAD dnes, aby som služby refaktúrovala, teda 7.09.2011, dňom vzniku daňovej povinnosti je dnešný deň alebo - neviem či som to zo zákona správne pochopila - ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daň.povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendár.mesiaca, v ktorom bola služba dodaná. teda apríl-máj? mám podávať opravné?? prosím o pomoc, ďakujemDP vzniká dátumom vyhotovenia faktúry.
katuliK1986
07.09.11,08:20
aj keď som faktúru nevyhotovila do troch mesiacov od poskytnutia služby?
katuliK1986
08.09.11,10:02
možno blbá otázka, ale prečo §9 odst.4 nie je náš prípad??? Ďakujem veľmi pekne
Adiks
08.09.11,21:04
Par 9 ods.4 zákona o DPH je tvoj prípad a potom platí na určenie dátumu dodania služby trojmesačná lehota, ktorú si uviedla vo svojej otázke. Ale som si tým istý tak na 85 %.
katuliK1986
09.09.11,07:52
takže musím kvôli 20 EUR urobiť opravné daňové priznanie? ach jaj, načo je to dobré, veď by to som to odviedla tak či tak...len o pár mesiacov neskôr. no nič, to len taká moja úvaha
Kavi
07.12.11,13:41
Mám blok z pokladne, kde je ZD 115,07 a daň 23,02 EUR. Blok potrebujem ďalej refakturovať,ale pri vystavovaní faktúry mi program sám vyčíslil zo ZD 115,07 daň 23,01 EUR. Ako prílohu k faktúre prikladám daný blok, preto by mi to asi malo sedieť....Viete mi niekto poradiť? Je niekde stanovené, či pri refakturácií musí byť rovnaký ZD, daň, či suma spolu? Ďakujem za odpoveď.
zk24
16.01.12,11:15
Ahojte,

slovenská sro registrovana pre DPH podľa §7a mala dohodu s nemeckym obchodným partnerom, že konateľ príde do Nemecka na stretnutie (pracovná cesta) s tým, že náklady nemecká firma potom preplatí.

Islo o letenku, hotel, taxi, autobus na letisko a spat. Vsetky "bločky" su so zahraničnou DPH-ckou.

Slovenská s.r.o. chce teraz tieto náklady po návrate z pracovnej cesty si nechat preplatit. Budeme teda refakturovat náklady. Chcela by som sa spýtať ako vystaviť takúto fakturu. Co to bude pre nás znamenat - sme registrovani podla §7a.

Dakujem veľmi pekne.
mirhu
28.03.12,10:09
Firma A - refakturuje firme B spotrebované pohonné hmoty ( tankuje ich do áut firmy B firma A) - vo firme B to budem účtovať ako 518, alebo ako 501 ?