numphi
07.09.11,10:53
Dobry den,

prosim Vas o radu. S manzelkou sa ideme rozvadzat. Ide o to, ze som zdedil peniaze a mam ich na ucte. Neviem vsak ako dokazat, ze ide o peniaze z dedicstva. Manzelka to chce vyuzit a narokuje si na polovicu penazi. Mozem zrusit ucet a peniaze vybrat? Mohla by to manzelka napadnut? Alebo ako najlepsie postupovat? Dakujem.
Tweety
07.09.11,08:54
Dobry den,

prosim Vas o radu. S manzelkou sa ideme rozvadzat. Ide o to, ze som zdedil peniaze a mam ich na ucte. Neviem vsak ako dokazat, ze ide o peniaze z dedicstva. Manzelka to chce vyuzit a narokuje si na polovicu penazi. Mozem zrusit ucet a peniaze vybrat? Mohla by to manzelka napadnut? Alebo ako najlepsie postupovat? Dakujem.
Akože nevieš? Nemáš uznesenie z dedičského konania?
Chobot
07.09.11,09:01
Dobry den,

prosim Vas o radu. S manzelkou sa ideme rozvadzat. Ide o to, ze som zdedil peniaze a mam ich na ucte. Neviem vsak ako dokazat, ze ide o peniaze z dedicstva. Manzelka to chce vyuzit a narokuje si na polovicu penazi. Mozem zrusit ucet a peniaze vybrat? Mohla by to manzelka napadnut? Alebo ako najlepsie postupovat? Dakujem.


Akože nevieš? Nemáš uznesenie z dedičského konania?

Predpokladám, že peniaze boli asi držané v hotovosti a numphi nemá doklad o tom, že by boli predmetom dedičského konania. Takže patrili síce nebohým rodičom, ale ak to nemáš na papieri, že si ich zdedil, tak si ich vlastne nezdedil a sú spoločným majetkom v BSM a manželka teda má na ne nárok (chybou bolo tiež, že si ich vložil na účet - takto má manželka dôkaz, že ich máte.
buchač
07.09.11,09:01
Akože nevieš? Nemáš uznesenie z dedičského konania?

...proste nevie ...a ani nik kompetentný , ktož vie , ako - akým spôsobom došlo k dedeniu ...

...nie je dedičstvo ako dedičstvo ...aj keď je dotyčný v práve...jedno sa dá dokázať , druhé nie ...


...he ...a Chobot ma predbehol ...
Ice dive
07.09.11,09:04
Dobry den,

prosim Vas o radu. S manzelkou sa ideme rozvadzat. Ide o to, ze som zdedil peniaze a mam ich na ucte. Neviem vsak ako dokazat, ze ide o peniaze z dedicstva. Manzelka to chce vyuzit a narokuje si na polovicu penazi. Mozem zrusit ucet a peniaze vybrat? Mohla by to manzelka napadnut? Alebo ako najlepsie postupovat? Dakujem.
tak peniaze vyber strč do ponožky a povedz, že si ich prechľastal... ani opicu ti manželka nebude vedieť dokázať... a je po dôkaze že dajaké peniaze boli...
Chobot
07.09.11,09:35
tak peniaze vyber strč do ponožky a povedz, že si ich prechľastal... ani opicu ti manželka nebude vedieť dokázať... a je po dôkaze že dajaké peniaze boli...

Aj tak še dá....:D
Tweety
07.09.11,09:37
tak peniaze vyber strč do ponožky a povedz, že si ich prechľastal... ani opicu ti manželka nebude vedieť dokázať... a je po dôkaze že dajaké peniaze boli...
To hej, ale čo ak ponožku nájde? To sa potom už deliť s ním teda určite nebude.
Ice dive
07.09.11,11:26
To hej, ale čo ak ponožku nájde? To sa potom už deliť s ním teda určite nebude.
zásadne ponožku nevyzúvať:D:D:D po určitom čase to môže byť tiež aj dôvod rozvodu:D:D:D alebo schovať mimo dosahu detí a manželky... u kamoška a pod...