evapau
07.09.11,11:54
Dobrý deň
Prosím o info či môžeme uzatvoriť dohodu o PČ s človekom ktorý mal u nás DoVP a odpracoval už 350 hodín?
Tweety
07.09.11,09:55
Dobrý deň
Prosím o info či môžeme uzatvoriť dohodu o PČ s človekom ktorý mal u nás DoVP a odpracoval už 350 hodín?
Áno.
rodina1
07.09.11,09:55
Dobrý deň
Prosím o info či môžeme uzatvoriť dohodu o PČ s človekom ktorý mal u nás DoVP a odpracoval už 350 hodín?
Ak pôjde o opakovanú činnosť, nie je dôvod, prečo by si nemohla uzatvoriť DoPČ.
evapau
07.09.11,09:59
Takže ukončím DoVP odhlásim zo SP, uzatvorím Dohodu o PČ prihlásim na SP. Vždy som si myslela že odpracované hodiny na DoVP a DoPČ sa spočítavajú a nesmu presiahnuť 350 hod. ročne, ale ako vidím som sa mýlila
Tweety
07.09.11,10:10
Takže ukončím DoVP odhlásim zo SP, uzatvorím Dohodu o PČ prihlásim na SP. Vždy som si myslela že odpracované hodiny na DoVP a DoPČ sa spočítavajú a nesmu presiahnuť 350 hod. ročne, ale ako vidím som sa mýlila
ALe pozor, na DoPČ môže odpracovať max. 10 hodín týždenne.
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
rodina1
07.09.11,10:14
Ak pôjde o bezprostredne nasledujúcu DoPČ (myslím tým, že DOVP bude ukončená a následne druhým dňom bude uzatvorená DoPČ), podľa mňa nie je dôvod na odhlasovanie a následné prihlasovanie zamestnanca do SP. Veď už raz si ho prihlásila ako dohodára (na RLFO nie je prene vyšpecifikované, o aký druh dohody sa jedná).
Tweety
07.09.11,10:14
Ak pôjde o bezprostredne nasledujúcu DoPČ (myslím tým, že DOVP bude ukončená a následne druhým dňom bude uzatvorená DoPČ), podľa mňa nie je dôvod na odhlasovanie a následné prihlasovanie zamestnanca do SP. Veď už raz si ho prihlásila ako dohodára (na RLFO nie je prene vyšpecifikované, o aký druh dohody sa jedná).
Nemáš pravdu, jedna dohoda končí, druhá začína. Takže prvú odhlásiť, druhú prihlásiť.
evapau
07.09.11,10:26
Veľmi pekne vám ďakujem za odpovede.