foxyman
19.01.06,09:24
je možné u SZČO uplatniť do nákladov faktúry za telefónne linky /ST/ ak na nich nie je uvedené IČO a DIČ - nie je na nich "podnikateľský paušál", ale výhodnejší občiansky, prípadne faktúry od Orange na ktorých je len IČO a chýba DIČ, keďže pri spisovaní zmluvy mu ešte nebolo pridelené DÚ?
Susan
19.01.06,08:41
Faktury su teda vystavene nie na SZCO, ale na obcana a tak ich nemozes dat do nakladov. Samozrejme, ak sa prehodi sluzba na SZCO, bude cena za sluzby vyssia a az takto vystavena faktura sa bude moct zauctovat do nakladov.
slnko
19.01.06,08:48
ak miesto podnikania je doma, je tam možnosť uplatňovať si určité % z domácej tf. linky, ak je používaná aj súkromne aj na podnikateľské účely - napr. na základe dohody s DU.
foxyman
19.01.06,09:37
Dohoda s DÚ znamená, že si mám od nich vyžiadať písomný súhlas, že si môžem uplatniť to %? Myslím, že mi ten papier nebudú chcieť dať a na dobré slovo neverím...:)
Zita5
19.01.06,09:42
Pokiaľ si uplatníš len skutočné hovory pre firmu na základe výpisu z tel hovorov , tak nemusíš ani chodiť na DÚ . Máš to preukázateľné . Ale odporúčam to prehodiť na firmu .
Paula
19.01.06,09:46
Dohoda s DÚ znamená, že si mám od nich vyžiadať písomný súhlas, že si môžem uplatniť to %? Myslím, že mi ten papier nebudú chcieť dať a na dobré slovo neverím...:)
Poznám prípad, kedy SZČO takýto papier dostala. Na DÚ k žiadosti o možnosť uplatňovania výdavkov za telefón konkrétnym %-om priložila výpisy o tel.hovoroch za posledný polrok, z ktorých oprávnenosť žiadosti bola zrejmá.
Monča
19.01.06,10:27
Dovolím si jeden poznatok. Tiež sme mali pevnú linku na súkr. osobu. Pri prvej daňovej kontrole nám odpočítali 25 %, pri druhej o 3 roky neskôr 20% z ceny skutočných hovorov. Neviem, či mali vnútorný predpis alebo to závisí od kontrolóra. Pozor, stály poplatok nám vôbec neuznali, iba v prípade, že je linka vedená na firmu. Tak smi si nahlásili zmenu, IČO, nové DIČ a IČ DPH.