thyra27
07.09.11,13:51
Dobrý deň,
predseda SVB a 2 členovia rady nemajú záujem zvolať stretnutie vlastníkov bytov, preto by som chcela vedieť, či ja ako 1 z členov môžem toto stretnutie zvolať sama. Vlastníci sa stretnúť chcú, každý doteraz slovne dohodnutý termín predseda zrušil a presúva ho. Zvyšní dvaja členovia rady na stretnutiach ani nikdy neboli.
ďakujem za pomoc
rudopp
07.09.11,11:59
Dobrý deň,
predseda SVB a 2 členovia rady nemajú záujem zvolať stretnutie vlastníkov bytov, preto by som chcela vedieť, či ja ako 1 z členov môžem toto stretnutie zvolať sama. Vlastníci sa stretnúť chcú, každý doteraz slovne dohodnutý termín predseda zrušil a presúva ho. Zvyšní dvaja členovia rady na stretnutiach ani nikdy neboli.
ďakujem za pomoc

Rozdaj do schránok papiere s pripraveným programom schôdze.

Ak ti to podpíše 1/4 vlastníkov, vyvesíš pozvánku, že podľ 182/1993 §X zvoláva táto 1/4 schôdzu s tým programom.
verkaz
07.09.11,14:52
Určite sa ti podarí získať podpisy a mali by ste si hneď aj zvoliť nových členov rady, ktorí by o dianie v spoločenstve mali záujem.
Aj s tým predsedom - tu by som tiež uvažovala o zmene. Alebo sa bojí, čo mu budete na schôdzi vyčítať, alebo nemá o prácu záujem.
thyra27
08.09.11,04:57
som hore nie celkom jasne napísala, že som jeden z členov rady...

ďakujem, o 1/4 viem a už zbieram... Len som to chcela urýchliť. V zákone je totiž napísané: "zhromaždenie zvoláva rada podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada predseda, príp. 1/4 vlastníkov". U nás tento rok ešte stretnutie nebolo, teda sa nás týka prvá časť - teda stretnutie bez požiadania predsedu alebo vlastníkov. Akurát neviem, či radu môžem predstavovať aj ja sama, alebo potrebujem nejakým spôsobom zapojiť aj zvyšných dvoch (ignorantov).
...A práve kvôli tomu, že ich chceme vymeniť, sa zrejme stretnutiu vyhýbajú.
rudopp
08.09.11,06:52
som hore nie celkom jasne napísala, že som jeden z členov rady...

ďakujem, o 1/4 viem a už zbieram... Len som to chcela urýchliť. V zákone je totiž napísané: "zhromaždenie zvoláva rada podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada predseda, príp. 1/4 vlastníkov". U nás tento rok ešte stretnutie nebolo, teda sa nás týka prvá časť - teda stretnutie bez požiadania predsedu alebo vlastníkov. Akurát neviem, či radu môžem predstavovať aj ja sama, alebo potrebujem nejakým spôsobom zapojiť aj zvyšných dvoch (ignorantov).
...A práve kvôli tomu, že ich chceme vymeniť, sa zrejme stretnutiu vyhýbajú.

Ja tomu rozumiem tomu tak, že :
- predseda
- nadpolovičná väčšina
rudopp
08.09.11,06:53
som hore nie celkom jasne napísala, že som jeden z členov rady...

ďakujem, o 1/4 viem a už zbieram... Len som to chcela urýchliť. V zákone je totiž napísané: "zhromaždenie zvoláva rada podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada predseda, príp. 1/4 vlastníkov". U nás tento rok ešte stretnutie nebolo, teda sa nás týka prvá časť - teda stretnutie bez požiadania predsedu alebo vlastníkov. Akurát neviem, či radu môžem predstavovať aj ja sama, alebo potrebujem nejakým spôsobom zapojiť aj zvyšných dvoch (ignorantov).
...A práve kvôli tomu, že ich chceme vymeniť, sa zrejme stretnutiu vyhýbajú.

Neuponáhľaj =
- na prvý raz
- dobre
- všetko podľa zákona