kečo
07.09.11,16:26
Dobrý deň, súrne potrebujem poradiť, mám pred sebou zmluvu o dielo a s určitými vecami nie som spokojná ako sú tam uvedené.
-Vie niekto poradiť aká je záručná doba na novostavbu, ktorú stavia firma?
-uviedol tak,že veci,ktoré sú potrebné k zhotoveniu diela a k ich zadováženiu nie je zmluvou viazaný zhotoviteľ, je povinný zadovážiť objednávateľ- myslím si keď dodáva materiál on, tak nie som povinná asi ho zadovážiť ja! asi by to tak malo byť!
220870
07.09.11,15:31
Záruka je 4 roky,ale nie na všetko.Tým "že veci,ktoré sú potrebné k zhotoveniu diela a k ich zadováženiu"predpokladám že vodovodné batérie si budete vyberať sama,podobne aj zásuvky vypínače alebo zabudované bytové doplnky napr WC sprchu atd.Podobne to môže byť aj s oknami podlahami dlaždicami atd .Stretávam sa s tým tiež že takéto veci si jednoducho musí vybrať podľa svojho vkusu zákazník a väčšina slovače ak im povolim uzdu automaticky siahne po Poľskom braku.Tak za toto nemôže fa niesť zodpovednosť.Ale úplne najlepšie bude ak sa to firmi priamo spýtate prečo je to tak.A ak s tým nesúhlasíte tak to nepodpíšte ,alebo navrhnite svoj vzor zmluvy o dielo.Máte na to rovnaké právo ako firma.
kečo
12.09.11,18:40
Vzťahuje sa to aj na drevené nizkoenergetické montované domy?nie je tam záruka dlhšia?
durisovad
12.09.11,19:35
Moj stary otec bol stavitel za 1. CSR. Na murovane domy daval on a jeho nastupcovia zaruku 100 rokov, na drevene stavby 30 rokov. Dnes uz taki stavitelia asi neexistuju. A doteraz nim postavene domy este stoja a su uzivane.
220870
13.09.11,03:10
Firma vám môže dať záruku aj dlhšiu ako 4 roky.Vzťahuje sa to aj na drevenné domy.Načo vám je záruka na drevennom dome dlhšia ako 4 roky.Aj tak v tom smrade z OSB dosiek dlhšie nevydržíte.
marleau
13.09.11,07:42
Smrad z OSB dosiek?
Čo sa tu nedozviem...
kečo
13.09.11,18:31
smrad z OSB dosiek,o tom som ešte nepočula! je to naozaj pravda?