miruka
07.09.11,17:35
Dobrý deň,chcem sa Vás opýtať.Chodia nám faktúry z Národnej dialničnej spoločnosti, tieto faktúry netreba platiť majú len informačný charakter. Mýtne platíme OMV-ke, ktorá nám toto mýtne zahrňuje do faktúry.Avšak tieto faktúry z Národnej dialničnej spoločnosti sú riadne zaúčtované do knihy prijatých faktúr, avšak neviem ako by som ich mohla dostať zo salda, keďže ich neplatíme.Ako by som vedela zaúčtovať ich úhradu?
Tweety
07.09.11,16:15
Dobrý deň,chcem sa Vás opýtať.Chodia nám faktúry z Národnej dialničnej spoločnosti, tieto faktúry netreba platiť majú len informačný charakter. Mýtne platíme OMV-ke, ktorá nám toto mýtne zahrňuje do faktúry.Avšak tieto faktúry z Národnej dialničnej spoločnosti sú riadne zaúčtované do knihy prijatých faktúr, avšak neviem ako by som ich mohla dostať zo salda, keďže ich neplatíme.Ako by som vedela zaúčtovať ich úhradu?
A máš ich v účtovníctve? Ak áno, musíš ich vystornovať.:)
andreaS
07.09.11,17:10
A ak bola uplatnena dph na vstupe 2x, tak dodatocne priznanie k dph...

Pre teba je to len priloha k fakture od OMV.
miruka
07.09.11,17:59
Ale je to normálna faktúra od Národnej dialničnej spoločnosti, ale s tým, že ju netreba platiť a je normálne v účtovníctve.Ešte moja predchodkyňa ju tam začala účtovať. Ale OMV nám tuším mýto fakturuje bez DPH.
Tweety
07.09.11,18:08
Ale je to normálna faktúra od Národnej dialničnej spoločnosti, ale s tým, že ju netreba platiť a je normálne v účtovníctve.Ešte moja predchodkyňa ju tam začala účtovať. Ale OMV nám tuším mýto fakturuje bez DPH.
Ale nemôžeš mýto účtovať aj z OMV aj z NDS, takto to máš prinajmenšom dvakrát v nákladoch.
miruka
07.09.11,18:30
Ano máš pravdu.Musím zajtra pozrieť tie faktúry a keď je mýto naozaj 2x vyfakturované aj OMV aj Národnou dialničnou spoločnosťou, tak budem účtovať len OMV a faktúru od NDS budem prikladať ako prílohu.
miruka
15.09.11,18:22
Dobrý deň, obraciam sa na Vás znovu otázkou k téme.Prezerala som tieto faktúry za mýto.Na faktúre od OMV je len celková suma vyčíslená to znamená, že neni DPH vyčíslená.Potom až na faktúre od Národnej dialničnej spoločnosti je rozpísaná suma bez DPH aj DPH.Rozhodla som sa, že faktúru od OMV zaúčtujem medzi riadne faktúry/keďže ju riadne uhrádzame/ a to zápisom 395/321. Faktúru od Národnej dialničnej spoločnosti budem účtovať medzi interné doklady a to zápisom 501/395
343/395.
Je podľa Vás tento postup správny?