sandra krivdova
07.09.11,18:55
ako je to s rodinnymi pridavkami mame na nich narok tu na Slovensku ak som bola prepustena ale zamarodovala som v ochrannej lehote cize mam platenu marodku a manzel je zamestnany v CR?dik
rodina1
07.09.11,17:52
ako je to s rodinnymi pridavkami mame na nich narok tu na Slovensku ak som bola prepustena ale zamarodovala som v ochrannej lehote cize mam platenu marodku a manzel je zamestnany v CR?dik
http://www.porada.sk/t176098-rodinne-pridavky.html
beldine
07.09.11,21:21
záleží kde bývaš tiež to vybavujem teda aspoň podobné a taktiež záleží kde má dieťa trvalý pobyt
veronikasad
07.09.11,21:34
Zo stránky UPSVaR :

Koordinácia systémov sociálneho zabezpečenia

Dňom 1. mája 2010 nadobudli účinnosť Nariadenie (ES) Európskeho parlamentu a Rady č. 883/2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia, Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 987/2009, ktorým sa ustanovuje postup pre vykonávanie nariadenia (ES) č. 883/2004 a Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 988/2009, ktorým sa mení a dopĺňa Nariadenie (ES) č. 883/2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia.

Vstupom Slovenskej republiky do Európskej únie dňa 01.05.2004 sa zmenilo postavenie našich občanov vo vzťahu k možnosti ich pohybu v rámci štátov EÚ. Občan, ktorý je zamestnaný v inom členskom štáte alebo sa chystá zamestnať v inom členskom štáte a poberá na Slovensku rodinné dávky, je povinný čo najskôr o tom informovať príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý je platiteľom rodinných dávok v Slovenskej republike. Pracovníci úradu poskytnú občanovi odborné poradenstvo o možnosti uplatniť si nárok na rodinné dávky v zahraničí v štáte zamestnania, poskytnú potrebné formuláre a v prípade potreby aj pomôžu s ich vyplnením. SED-y (resp. E-formuláre) slúžia na výmenu údajov a informácií v súvislosti so sociálnym zabezpečením dotknutých osôb medzi príslušnými inštitúciami členských štátov a sú k dispozícii na internetovej stráne Európskej komisie.
Chobot
08.09.11,06:37
ako je to s rodinnymi pridavkami mame na nich narok tu na Slovensku ak som bola prepustena ale zamarodovala som v ochrannej lehote cize mam platenu marodku a manzel je zamestnany v CR?dik

Pre budúcnosť malá rada: názov témy daj nejaký výstižnejší, ktorý popisuje, čoho sa otázka týka - aby tí, ktorí chcú poradiť, vedeli, o čom je téma. Keby všetci dali taký názov, ako si dala ty, tak by vyzeral nasledovne:

Kto mi poradí?
Poraďte!
Viete poradiť?
Pomôžte.
...

Bol by v tom dobrý neporiadok..

Názov témy som ti tentoraz opravil.