Zoltán Kovács
07.09.11,19:17
Ahojte poraďáci!

Mám klienta, ktorý je registrovaný na DPH podľa § 7. Prvýkrát idem robiť pre takúto osobu priznanie. Viem, že nárok na odpočet nemá, len povinnosť z tovaru nakúpeného v tuzemsku v inom čl.štáte EU.
Moja otázka: Ktorý typ platiteľa mám označiť na prednej strane priznania? Mne logicky vychádza druhá možnosť "Iná osoba registrovaná pre daň". Je to správne?

Ďakujem.
Zoltán Kovács
07.09.11,17:28
Moja doplňujúca otázka: U tejto osobe podávanie priznaní funguje rovnako ako u "klasického" platiteľa, alebo podáva len za tie obdobia, kedy jej vznikne povinnosť odviesť DPH?
Dana1
07.09.11,17:40
podáva sa mesačne, do 25. nasledujúceho mesiaca. ak ale v mesiaci nevznikla daňová povinnoť podať netreba. dph treba odviesť tiež do 25. nasledujúceho mesiaca.
KEJKA
07.09.11,17:48
a je platiteľ - prvá možnosť. Tá druhá - vid poučenie, je to tam yvsvetlené.
neviem prečo zábavné, ale isto chybné, tak škrtám.:)
Dana1
07.09.11,17:57
práve, že osoba registrovaná pre daň podľa §7 a 7a nie je platiteľ dane
KEJKA
07.09.11,18:08
nie je v klasickom ponímaní - s nárokom na odpočítanie, ale vo vzťahu k DU je platiteľ - lebo vykáže DP a zaplatí ju.
Prečítaj si poučenie, mne to inak nevychádza - vylučovacou metodou som sa priklonila k prvej možnosti.
==========================
DU akceptoval moje DPH priznanie, označenie X zrejme berie len formálne.
Správna možnosť však bude druhá v poradí, lebo status platiteľa isto nemá.
zuzanar
08.09.11,05:08
podľa DU v PN treba x Iná osoba registrovaná pre daň
betka
08.09.11,16:19
nie je v klasickom ponímaní - s nárokom na odpočítanie, ale vo vzťahu k DU je platiteľ - lebo vykáže DP a zaplatí ju.
Prečítaj si poučenie, mne to inak nevychádza - vylučovacou metodou som sa priklonila k prvej možnosti.

Mne vychádza, že poučenie by ste si mali prečítať vy. :)
KEJKA
08.09.11,16:24
veru veru......už sa stalo, len som nenašla túto tému.
takže áno, je to iná osoba. Meaculpameamaximaculpa :)
Poučenie ako také nepomôže, tam je len pokyn označte X podľa vzťahu.......
=================
upravujem svoje príspevky a idem písať klientovi.
Jediný raz som a dosť dávno vyplnila DPH s označením ako som písala predtým, DU to nenapadol, jeho to nezaujímalo, pritom sa tlačivá scanujú, tak neviem. To ma uistilo, že môj názor je správny.
betka
08.09.11,17:00
veru veru......už sa stalo, len som nenašla túto tému.
takže áno, je to iná osoba. Meaculpameamaximaculpa :)
Poučenie ako také nepomôže, tam je len pokyn označte X podľa vzťahu.......
=================
upravujem svoje príspevky a idem písať klientovi.
Jediný raz som a dosť dávno vyplnila DPH s označením ako som písala predtým, DU to nenapadol, jeho to nezaujímalo, pritom sa tlačivá scanujú, tak neviem. To ma uistilo, že môj názor je správny.

Práveže poučenie pomôže, len je potrebné rozoznávať pojmy v z o DPH, a tam máte veľmi nejasno.