evi7
07.09.11,19:49
Dobrý večer prajem!
Prosim, poraďte mi niekto. Vyrábam bižutériu a swarovski šperky. Čo potrebujem k tomu, aby som mohla predávať,alebo si otvorit obchodík, buď predávať cez dilera?
Ďakujem pekňe za radu!
Sarlotka
07.09.11,18:05
Výroba bižutérie spadá pod voľnú živnosť:

Výroba bižutérie a suvenírov
- súčasťou živnostenského oprávnenia nie je výroba zlatníckych výrobkov, s
poukazom na to, že ide o čiastkovú činnosť vyjadrujúcu subdodávku v technologickom
reťazci (skladanie alebo zostavovanie "polotovarov" do jedného celku).
-Výroba bižutérie, ozdôb a suvenírov z rôzneho materiálu (z kovu, skla, dreva, kože,
plastu, sušených rastlín ...)
- Mechanické skladanie šperkov

no a potom je na vašom zvážení či budete podnikať ako živnostníčka, alebo si založite nejakú obchodnú spoločnosť napr. s.r.o.
duves
07.09.11,18:17
Dobrý večer prajem!
Prosim, poraďte mi niekto. Vyrábam bižutériu a swarovski šperky. Čo potrebujem k tomu, aby som mohla predávať,alebo si otvorit obchodík, buď predávať cez dilera?
Ďakujem pekňe za radu!
Nie je nahodou ta značka pod licenciou?
Robíš veci z bruseneho skla? No to chcem vidiet. Ale myslim to važne.;)
lujza.j
07.09.11,18:26
Nie je nahodou ta značka pod licenciou?
Robíš veci z bruseneho skla? No to chcem vidiet. Ale myslim to važne.;)

kupuje to ako komponenty všetko zvlášť potom to poskladá. tiež som si také vyrobila.predávajú aj brúsené sklo aj sw.kryštály:) napr.http://www.koralkovysvet.sk/
ja by som si v obchode už nekúpila napr. naušnice:)
duves
07.09.11,18:47
Zaujimave
lujza.j
07.09.11,18:55
kedysi som zato dávala toľké penge, ked som toto zistila-našla obchod skoro ma švihlo:(:)
Sarlotka
07.09.11,20:31
kupuje to ako komponenty všetko zvlášť potom to poskladá. tiež som si také vyrobila.predávajú aj brúsené sklo aj sw.kryštály:) napr.http://www.koralkovysvet.sk/
ja by som si v obchode už nekúpila napr. naušnice:)


swarovskeho koralky - je mnozstvo eshopov sa daju uz kupit a "poskladat" vlastne nausky...:)
Specimen24
03.03.13,10:20
Veľmi som sa potešil tejto téme lebo práve toto ma zaujíma, žiaľ odpoveď som tu nenašiel a citát zo živnostenského zákona som si našiel aj sám.

Nenájde sa prosím niekto, kto by mi v tomto vedel poradiť?
-Máme s.r.o. prevádzkujeme už 1 eshop a teraz chceme spustiť ďalší. Ten bude so šperkami a bižeteriou swarovski ale tovar budeme nakupovať tak, že od jedného dodávateľa zoberieme kryštáli a od toho istého aj samotné porodiované komponenty (náramky, prstene, naušnice) naša celá práca bude spočívať iba v tom, že jednotlivé kryštáliky nalepíme na komponenty čím vznikne hotový produkt, ktorý predáme... Stále mi nie je jasné, či si potrebujeme pridať nejakú ďalšiu činnosť, alebo nám stačí len klasika maloobchod a veľkoobchod - podľa mna toto výroba šperkov totiž nie je...