esse est percipi
07.09.11,21:42
Dobrý deň,
vie niekto poradiť, ako šetrne vyčistím od vodného kameňa armatúru tak, aby som nezošúchal chrómovú vrstvu? Na každodenné čistenie umývadla a vane sa mi osvedčil Cif, ale na armatúry ho nemám odvahu používať práve pre jeho vysokú abrazívnu schopnosť.
KoxXxo
07.09.11,19:48
Postriekaj octom a za hodinku zotri handrou.
lujza.j
07.09.11,19:50
kukučka
07.09.11,19:58
dôležité je predchádzať jeho tvorbe, utierať mikrovláknom
Evkake
08.09.11,05:05
Kupila som modry Hagesan, cely nazov je "HG Profesionalny odstranovac vodneho kamena". Pouzivam na baterie, sanitu a hlavne sprchovu zastenu, zatial vycistil vsetko bez namahy. Najcastejsie ho pouzivam na sprchac, ten iba pretriem a je ako novy.
TomasHC
08.09.11,05:08
Tiež hlasujem za Pulirapid ;)
Chobot
08.09.11,06:14
Dobrý deň,
vie niekto poradiť, ako šetrne vyčistím od vodného kameňa armatúru tak, aby som nezošúchal chrómovú vrstvu? Na každodenné čistenie umývadla a vane sa mi osvedčil Cif, ale na armatúry ho nemám odvahu používať práve pre jeho vysokú abrazívnu schopnosť.

V DM majú prostriedok: Urin und Kalsteinlöser - tým to postriekaj a za pár minút handrou či hubkou utri. Ak je vrstva vod. kameňa hrubšia, postup opakuj.
Ľubomír
08.09.11,14:47
Dobrý deň,
vie niekto poradiť, ako šetrne vyčistím od vodného kameňa armatúru tak, aby som nezošúchal chrómovú vrstvu? Na každodenné čistenie umývadla a vane sa mi osvedčil Cif, ale na armatúry ho nemám odvahu používať práve pre jeho vysokú abrazívnu schopnosť.

Ten súhlas som tam dal omylom. Na odstánenie vodného kameňa je vhodný obyčajný ocot.
alchstuip
09.09.11,11:28
Na vanu-akrylat, umyvadlo-keramika a na armatury podobne pouzivam normalnu desatrociami vyskusanu Citru a je to. Aj ked je to prasok, nic nemam poskriabane, vycisti to dobre. Robim tak 6 rokov a pohoda..
hannahRybicka
10.09.11,20:13
Ja pouzivam namiesto octu Fixinelu. Funguje rychlejsie, za minutu je vodny kamen rozpusteny. Hlavne nesmrdi.
Inak, flaky co vyzeraju ako od vodneho kamena mozu byt aj od mydla. Vecsinou ich z armatury umyjem cistou vodou a spongiou. Fixinelu pouzivam len raz za mesiac-dva.