Zuzana 2345
07.09.11,22:02
Dobry den, chcela som sa spytat, ako postupovat v nasledovnom pripade:
Isty alkoholik z nasej obce nas pravidelne (denne) obtazuje pri nasom vlastnom dome, kedze navstevuje krcmu, ktora sidli presne o oproti nam. Obtazovanie spociva vo vykrikovani vulgarizmov, nechutnych sexualnych narazok. okrem ineho v jednom kuse drazdi nasho psa tym, ze sa postavi k nasmu plotu, pripadne si psa alebo nas nataca na mobil, hadze sa mi pod auto a pod. Situacia je taka, ze v podstate nemozeme v klude vyjst z domu na nas vlastny pozemok. Mame obavy, ze za istych okolnosti by nas tento clovek mohol aj napadnut, ublizit psovi, alebo sa vlamat do domu. Podotykam, ze mi nepripada dusevne zdravy a napriek tomu vlastni zbran. Otazka znie, ako sa ho zbavit? Je mozne nanho zavolat policiu? stazovat sa starostovi? ziadat zrusenie letnej zahrady v protilahlej krcme, pokial nas spravanie ich hosti vyslovene obtazuje a zneprijemnuje zivot?:(
Zeck
07.09.11,20:33
zavolat policiu.
pepsikova
08.09.11,03:48
..pokiaľ si alkoholik nedá povedať slušným upozornením, tak zavolať starostu vtedy, keď jeho slovné napádanie graduje,keď dráždi psa, prípadne si natočiť do mobilu jeho skoky pod auto..a toto by som zaniesla na políciu...
..letnú záhradu asi nezrušia, pokial je len jeden človek, ktorý sa nevie zmestiť do kože,ale môžeš zavolať políciu...
..a pokial máš psa,kludne by som vyšla pred bránu so psom na vodítku a prišla celkom blízko k alkoholikovi a spýtala sa, akýže to má problém!...že teda pes by sa celkom kludne mohol odtrhnúť a zožrať ho!..no a že ty máš natočené v mobile, ako ho on dráždi a tak by sa nemohol ísť ani sťažovať!..skús bojovať jeho zbraňami-ale v slušnejšej forme...
buchač
08.09.11,05:07
Dobry den, chcela som sa spytat, ako postupovat v nasledovnom pripade:
Isty alkoholik z nasej obce nas pravidelne (denne) obtazuje pri nasom vlastnom dome, kedze navstevuje krcmu, ktora sidli presne o oproti nam. Obtazovanie spociva vo vykrikovani vulgarizmov, nechutnych sexualnych narazok. okrem ineho v jednom kuse drazdi nasho psa tym, ze sa postavi k nasmu plotu, pripadne si psa alebo nas nataca na mobil, hadze sa mi pod auto a pod.
Situacia je taka, ze v podstate nemozeme v klude vyjst z domu na nas vlastny pozemok. Mame obavy, ze za istych okolnosti by nas tento clovek mohol aj napadnut, ublizit psovi, alebo sa vlamat do domu. Podotykam, ze mi nepripada dusevne zdravy a napriek tomu vlastni zbran. Otazka znie, ako sa ho zbavit? Je mozne nanho zavolat policiu? stazovat sa starostovi? ziadat zrusenie letnej zahrady v protilahlej krcme, pokial nas spravanie ich hosti vyslovene obtazuje a zneprijemnuje zivot?:(

...jedno a aj to druhé....viď vyššie ...

Záleží od osoby ...od jeho veku , ad jeho štatútu v obci ...a tak .
Nevieš , čo si taký jedinec môže dovoliť ...kto je za ním ...

ALE

1. že si natáča vášho psa ???...nech si žije ...možno aj užije , šak aj zoofil sa medzi ľuďmi nájde ...;)
2. že si vás natáča na mobil ??? ...čo už ???...nezabrániš normálnym spôsobom ...:confused:
3. že dráždi psa ???...neviem , o aké plemeno sa jedná ...no ponechal by som raz pootvorenú bránku , pes by to vyriešil raz-dva ...potom by to bolo len a len na dokazovaní , že kto bol na vine .
Pes bránil svoje teritórium , alebo to bol bezdôvodný útok ????
4. Napadnutiu sa dá predsa brániť primeraným spôsobom , respektíve útokom sa dá predísť napadnutiu ...viď NO a KN ...
5. .......a tá zbraň ????.....hej , ľudia majú strach so zbraní , hlavne po tej udalosti z Devínskej , lenže tam šlo o niečo úplne iné ...
Tvoj problém by sa dal poriešiť asi takým spôsobom , že pri najbližšom ataku ( dotyčný musí byť v krčme , respektíve poblízku a pod vplyvom alkoholu ) zavolať na známe to číslo 158 ....nie na policajný obvod - neexistuje !!!!! a oznámiť udalosť s náležitým ( možno aj trochu prifarbeným ) vysvetlením , s dôrazom na upozornenie na ten alkohol a samozrejme aj na to ,že menovaný vlastní zbraň a vyhráža sa ňou ...

Lebo za seba poviem , keby vykrikoval , obťažoval , vyhrážal sa dokonca zbraňou....ajajááááj ...tú moju ja aj do krčmy nosím , lenže ja len tú kofolku si dávam ...;):---
GabiZ
08.09.11,05:30
Všetko tu bolo povedané, takže ja len dodám, pri ďalšom incidente hneď volať políciu, potom prípadne podať trestné oznámenie. Je tu možnosť kvalifikovať podľa toho, čo píšeš niekoľko trestných činov alebo priestupkov, samozrejme všetko záleží od dokazovania. S tým psom, to síce nie je tiež zlý nápad, čo píše Juraj, ale pri súčasnom spôsobe vyšetrovania by sa to mohlo otočiť aj proti tebe, takže radšej by som volila cestu cez políciu. Ak už by tam bolo pár oznámení s tým, že okrem iného i provokuje psa, potom ak by sa stala "nehoda" by sa to možno bralo inak, ako iba útok na "chudáka" občana.
pepsikova
08.09.11,09:00
Všetko tu bolo povedané, takže ja len dodám, pri ďalšom incidente hneď volať políciu, potom prípadne podať trestné oznámenie. Je tu možnosť kvalifikovať podľa toho, čo píšeš niekoľko trestných činov alebo priestupkov, samozrejme všetko záleží od dokazovania. S tým psom, to síce nie je tiež zlý nápad, čo píše Juraj, ale pri súčasnom spôsobe vyšetrovania by sa to mohlo otočiť aj proti tebe, takže radšej by som volila cestu cez políciu. Ak už by tam bolo pár oznámení s tým, že okrem iného i provokuje psa, potom ak by sa stala "nehoda" by sa to možno bralo inak, ako iba útok na "chudáka" občana...

...to si milo napísala-útok na chudáka občana...mňa tiež tak 4 roky dozadu "mal v hube" jeden notorik od nás,z dediny...po treťom upozornení-a nedal si povedať- som potichu povedala pepsikoláčikovi "pozdrav kamaráta"-a ten štekot bol stopercentne účinný...noťák nevedel, že peps tak zdraví kamošov, ale dobre sa naľakal...ani nestihol pohroziť, že som na neho pustila psa...a bol pokoj!..
GabiZ
08.09.11,09:25
..

...to si milo napísala-útok na chudáka občana...mňa tiež tak 4 roky dozadu "mal v hube" jeden notorik od nás,z dediny...po treťom upozornení-a nedal si povedať- som potichu povedala pepsikoláčikovi "pozdrav kamaráta"-a ten štekot bol stopercentne účinný...noťák nevedel, že peps tak zdraví kamošov, ale dobre sa naľakal...ani nestihol pohroziť, že som na neho pustila psa...a bol pokoj!..


....áno, lebo nakoniec z arogantného a nepríjemného útočníka sa stane chudák-obeť, na čom si potom média veľmi radi zgustnú a mne je často z toho zle:mad:, lebo stráca sa pointa celej veci, kde sa z človeka, ktorý sa snaží len brániť stane takmer kriminálnik. Bohužiaľ realita na Slovensku. :(
pepsikova
08.09.11,11:44
...mimotémy...
..pre mňa bolo vtedy lepšie riešiť to štekotom, akoby sa to mal dozvedieť niektorý z mojich hadov...neviem, či by to ten noťák rozdýchal potom...