KatarinaNR
08.09.11,08:37
Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu. Kde sa má zamestnávateľ, ktorý chce prvýkrát niekoho zamestnať, (konkrétne na dohodu) prihlásiť, keď sídlo živnosti má v BA a prevádzku v NR. Na DÚ, SP a ZP ale v Ba alebo v NR? Ďakujem.
KatarinaNR
08.09.11,07:22
nikto nevie poradiť?
Anja111
08.09.11,07:24
Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu. Kde sa má zamestnávateľ, ktorý chce prvýkrát niekoho zamestnať, (konkrétne na dohodu) prihlásiť, keď sídlo živnosti má v BA a prevádzku v NR. Na DÚ, SP a ZP ale v Ba alebo v NR? Ďakujem.
Prihlási sa podľa sídla živnosti, teda v BA.
KatarinaNR
08.09.11,07:31
Ďakujem Anja111 veľmi pekne,čítala som zákon ale tam píšu na príslušný úrad, tak som sa nevedela rozhodnúť či príslušný úrad sídla alebo prevádzky, kde bude "dohodár" vykonávať svoju činnosť.
KatarinaNR
08.09.11,08:19
Ešte by som mala jednu prosbu. Je potrebné aby sa išiel prihlásiť na DÚ (do Ba keďže tam má sídlo) ako zamestnávateľ? Aký doklad tam musí vyplniť a na čo vlastne? a a čo sa dáva zamestnancovi podpísať vyhlásenie aby mu nestrhával daň?
kn-alka
08.09.11,08:28
Ešte by som mala jednu prosbu. Je potrebné aby sa išiel prihlásiť na DÚ (do Ba keďže tam má sídlo) ako zamestnávateľ? Aký doklad tam musí vyplniť a na čo vlastne? a a čo sa dáva zamestnancovi podpísať vyhlásenie aby mu nestrhával daň?


Na príslušný DÚ podľa sídla stačí poslať formou lisu oznámenie, že sa prihlasujem ako platca dane zo závislej činnosti, nakoľko som dňa.... prijal do PP zamestnanca.

Zamestnancovi sa dáva podpisovať vyhlásenie.
KatarinaNR
08.09.11,08:36
kn-alka, ďakujem pekne. Ešte sa opýtam, to oznámenie treba zrejme poslať poštou, a kópiu podpísaného vyhlásenie nemusí zamestnávateľ zaslať na DU.
kn-alka
08.09.11,08:40
nie, vyhlásenie sa nikam neposiela, len si ho odložíš k ostatným zamestnancovým dokumentom
KatarinaNR
08.09.11,09:01
Ešte jedna vec mi nedá pokoja, musí sa ísť zamestnávateľ osobne zahlásiť na SP, že sa stáva zamestnávateľom? ďakujem
kn-alka
08.09.11,09:07
stačí poštou zaslať registračný list zamestnávateľa, na ktorom prihlásiš zamestnávateľa a registračný list FO, na ktorom prihlásiš zamestnanca (ak ich je viac, za každého osobitne)
kn-alka
08.09.11,09:08
k reg.listu zamestnávateľa prilož fotokópiu živnostenského oprávnenia
KatarinaNR
08.09.11,09:15
veľká vďaka,
a pošle tieto všetky doklady ešte predtým ako "dohodár" začne pracovať cca 3dni aby to prišlo dovtedy, kým začne plynúť dohoda
kn-alka
08.09.11,09:16
áno, pred začatím výkonu práce aspoň 1 deň vopred