maja stoica
08.09.11,08:45
ahoj vospolok, zasa ja :D.. tentokrát vyberám televízor. Podľa odborných aj neodborných rád mi kázali vraj LCD je lepsie ako plazma. teraz mam dalsiu otazku. je velky rozdiel v znackach? samsung, LG, hyunday, philips? dakujem
bubkoch
08.09.11,06:47
kto raz vyskusal kvalitnu plazmu, na LCD ani nepomysli ...
skus Panasonic vyššej rady
avalik
08.09.11,06:57
ja mam plazmu aj LCD - oba Samsung - plazma sa mi zda tiez lepsia :)
maja stoica
08.09.11,07:04
no.. povedali mi ze plazma "zerie" ovela viac a rychlejsie "odchadza".. takze chcem LCD... len neviem ci je nejaky rozdiel medzi znackami :)))
bubkoch
08.09.11,07:25
no.. povedali mi ze plazma "zerie" ovela viac a rychlejsie "odchadza".. takze chcem LCD... len neviem ci je nejaky rozdiel medzi znackami :)))
no ja som si vyberal TV podla kvality obrazu, nie spotreby ... naco mi je TV s nizkou spotrebou a mizernym obrazom ?
a zas az o tolko viac plazma nezerie ... LCD cca 130W, plazma priemerne 170W, LED cca 80-90W, ale stoji ovela viac
maja stoica
08.09.11,07:37
ano aj cena rozhoduje, zial. mohla by som ale poprosit aspon jednu odpoved na moju povodnu otazku? dakujem za ten tip na Panasonic
kapko11
08.09.11,09:37
Ja mam 3 LCD TV, teda 2 LCD TV a jeden LCD monitor, vsetko Samsung, maximalna spokojnost, od ineho vyrobcu by som si nekupoval...
tomas_123
08.09.11,10:08
Velmi nestastne polozena otazka, ale skusim odpovedat.

Preco nestastne? Nie je uvedene o aky TV mas zaujem, resp. o aku triedu. Kazdy vyrobca vyraba low end, mainstream aj high end. Tomu zodpovedaju parametre TV (nazvyme to v skratke kvalita pouzitych materialov a kvalita vyhotovenia) a tym padom aj cena.

LCD (CCFL a LED) vs Plazma. Vo vseobecnosti ma plazma vyssiu kvalitu obrazu, hlavne podanie farieb. Starsie plazmy mali/maju urcite nevyhody. Jednou znich moze byt spotreba, zalezi od teba ako velmi chces setrit (rozhodne sa vsak nejedna o velku usporu - ak teda nepozeras TV 24/7). Asi najvacsou nevyhodou plazmy je vypalenie obrazu - plazma totiz velmi trpi pri stacionarnom obraze (napr. ak knej napojis PC) - aj toto uz vsak neplati absolutne, pretoze uz mainstream modely to maju osetrene o high end ani nehovorim. Ak chces skutocne kvalitu tak sa jedine poobzerat po vyssich triedach panasonic-u.

CCFL (podsvietenie trubicami) LCD su uz na ustupe, hlavnym minusom je nehomogenita podsvietenia.

LED LCD - homogenita podsvietenia je podstatne lepsia, avsak koli znizovaniu vyrobnych nakladov sa zacina pouzivat coraz menej diod a napr. v sucasnosti vyrabany low end ma uz iba dva pasy LED. Takze opat zalezi od toho ci budes kupovat TV za 400 alebo za 1000.

O dalsich veciach, ktore maju vplyv na kvalitu obrazu (BLU - back light unit) v LCD sa radsej ani nejdem rozpisovat, pretoze to by bolo nadlho.

Co sa znaciek tyka - cert jak dabel. Ja osobne mam doma 4 TV - 50" plazma v obyvacke (Panasonic), 50" plazma v pracovni (LG), 32" LCD (CCFL) v kuchyni (Samsung) a 40" LCD (LED) v spalni (Samsung). Panasonic je bez debaty najlepsi, LG som kupoval da sa povedat low end (550e pred pol rokom) a kvalita obrazu je ktomu prisluchajuca. Ale na to co potrebujem bohate staci.

Este jedna poznamka - plazmu je najlepsie pozerat v pritmi/tme, takze ak mienis mat TV v svetlej izbe tak urcite nie plazmu.
kapko11
08.09.11,10:38
Presne tak, plazma je vhodnejsia na pozeranie v tme pripadne aspon sere, LCD je zas vhodne pri pozerani cez den, pripadne pri zasvietenom svetle.
domenico.office
08.09.11,11:03
sere? aspoň napíš kaká.....:D:D:D:D
pandorasbox
08.09.11,12:41
LCD určite Samsung a plazmáč určite Panasonic - odskúšané, overené
Indeed
08.09.11,16:40
ja som si TV vyberal tak,že som pozeral na obraz asi z 8 metrov

vedĺa seba hrali 42 ' plazmové televízory Panasonic a Samsung

na Samsungu sa mi videl obraz neporovnateľne lepší

na Panasonicu bol obraz akýsi zahmleny

a preto som sa rozhodol pre Samsung aj keď povodne som tiež chcel Panasonic

asi 3 dni po kupe som znova išiel do predajne pre akusi blbost, a hral tam plazmový TV LG

aj ten by som bral, kvalita obrazu sa mi lubila

Takže pri najnovších TV je podstatná kvalita signálu, čo do neho ide

plazmový TV znesie horší signál ako LCD

a o to ide

aby obraz každú chvíľu "nesekal" a neštvorčekoval.
misoft
08.09.11,16:57
Podľa odborných aj neodborných rád mi kázali vraj LCD je lepsie ako plazma. teraz mam dalsiu otazku. je velky rozdiel v znackach? No teda po odborných i neodborných rád všetky majú jedno spoločné - majú OBRAZOVKU a sieťovú šnúru. :D:D:D:D:D
day
08.09.11,17:49
pivko
09.09.11,04:49
Jedine plazmu a určite nie Samsung,Tak že Panasonic.;)na 8m vzdialenosť min. 50ku
A to musel byť naozaj odborník:D:mee: čo povedal že LCD je lepšie ako plazma..
deane7
09.09.11,05:29
Ja som kúpil LED Samsung UE37C6000 a som kvalitou obrazu veľmi spokojný. A čo sa spotreby týka tak tá je super.
aglv
10.09.11,10:05
Ahojte poraďáci. Vždy ste mi dobre poradili tak sa radím zas. Poterbujeme kúpiť nový tv. Máme vybraný Samsung UE40D6100, je to tv s 3d a má to funkciu wifi ready. Prosím vysvetlite tak polopatisticky čo to wifi ready vlastne je?
tomas_123
14.09.11,08:25
wifi ready znamena, ze je pripraveny na pouzitie USB wifi adaptera, v baleni ho vsak nenajdete. Popravde niesom si isty ci podporuje vsetky USB wifi, ale napr. sa da kupit priamo samsung usb wifi adapter WIS09 (aspon dufam, ze si to oznacenie dobre pamatam) a par mesiacov dozadu stal okolo 50-60 eur.