ananaz
08.09.11,09:28
Dobry den. V novembri roku 2010 som nastúpila do DeD ako psychológ na dobu určitú. Pracovný pomer by mal trvať približne do júla 2012. Podľa zákona by som mala absolvovať adaptačné vzdelávanie. Riaditeľ DeD však tvrdí, že pokiaľ som zamestnaná na dobu určitú, ktorá nie je dlhšia ako 2 roky, adaptačné vzdelávanie nemusím mať.
Potrebovala by som zistiť ako to teda je. Ak máte niekto potrebne info budem za ne veľmi vďačná.
Sabadka
08.09.11,11:01
Dobry den. V novembri roku 2010 som nastúpila do DeD ako psychológ na dobu určitú. Pracovný pomer by mal trvať približne do júla 2012. Podľa zákona by som mala absolvovať adaptačné vzdelávanie. Riaditeľ DeD však tvrdí, že pokiaľ som zamestnaná na dobu určitú, ktorá nie je dlhšia ako 2 roky, adaptačné vzdelávanie nemusím mať.
Potrebovala by som zistiť ako to teda je. Ak máte niekto potrebne info budem za ne veľmi vďačná.

Ak si uzatvorila pracovný pomer v novembri 2010 už si mala teraz finišovať v adaptačnom vzdelávaní. Povinnosťou tvojho zamestnávateľa bolo zabezpečiť adaptačné vzdelávanie. Ak tak neurobil porušil zákon. Pán riaditeľ neviem odkiaľ berie túto informáciu, pretože v zákone 317/2009 to určite nie je. Všetky podrobnosti týkajúce sa adaptačného vzdelávania a začínajúceho zamestnanca nájdeš v zákone 317/2009. Zvlášť by som dala do pozornosti pánovi riaditeľovi § 28 ods. 2 - Začínajúci pedag. alebo odborný zamestnanec je povinný absolvovať adaptačné vzdelávanie a úspešne ho ukončiť najneskôr do dvoch rokov od vzniku pracovného pomeru ....... hovorí sa o pracovnom pomere, nikde nie je spomenutý pracovný pomer na dobu určitú alebo na dobu neurčitú. Teda tak ako tvojou povinnosťou je absolvovať adaptačné vzdelávanie, jeho povinnosťou bolo ti ju zabezpečiť.
ananaz
09.09.11,04:09
Ďakujem za info. Tedko o tom len presvedčiť riaditeľa :)
Sabadka
09.09.11,06:42
Ďakujem za info. Tedko o tom len presvedčiť riaditeľa :)

Neznalosť legislatívy a jej nedodržiavanie riaditeľom je jedným z dôvodov na jeho odvolanie ;), len tak medzi rečou:D