BIZAL
08.09.11,09:40
Dobry den,

mozem predavat a fakturovat tovar, na ktory mi este nedosla faktura? Tovar mi dosiel a faktura mi ma dojst dodatocne.
Nevadi, ze nebudu sediet datumy?

Dakujem
zlatica76
08.09.11,07:42
neriešil si to už náhodou včera??? A tuším si dostal aj odpovede. Ak máš doplňujúce otázky, pokračuj v pôvodnej téme.
BIZAL
08.09.11,07:59
neriešil si to už náhodou včera??? A tuším si dostal aj odpovede. Ak máš doplňujúce otázky, pokračuj v pôvodnej téme.

neriesila som to nikdy, bola podobna tema, no ina
zlatica76
08.09.11,08:12
http://www.porada.sk/t176046-ako-vystafit-fakturu-na-tovar-ktory-fyzicky-mam-na-skalde-ale.html

veeľmi, veľmi podobná téma - najmä odpoveď č. 2 od Kejky je podľa mňa dosť dobrá.

Čo sa týka dátumov - máš predsa najprv príjem tovaru na sklad, potom ho predáš, no a potom ti príde faktúra. Nevidím v tom nejaký zásadný problém, je potrebné si dávať pozor na DPH.
BIZAL
08.09.11,08:16
http://www.porada.sk/t176046-ako-vystafit-fakturu-na-tovar-ktory-fyzicky-mam-na-skalde-ale.html

veeľmi, veľmi podobná téma - najmä odpoveď č. 2 od Kejky je podľa mňa dosť dobrá.

Čo sa týka dátumov - máš predsa najprv príjem tovaru na sklad, potom ho predáš, no a potom ti príde faktúra. Nevidím v tom nejaký zásadný problém, je potrebné si dávať pozor na DPH.

dakujem za radu. neuvadzam nikde prijem na sklad...nemyslela som tou otazkou ako to zauctovat, ale ci mozem predat (nie som uctovnicka)...este raz diky
KEJKA
08.09.11,11:13
ked máš tovar, tak ho môžeš predať - ak neriešiš účtovný problém, treba to zdôrazniť.
BIZAL
08.09.11,11:16
ked máš tovar, tak ho môžeš predať - ak neriešiš účtovný problém, treba to zdôrazniť.

treba to zdoraznit len v tejto konkretnej sekcii "korespondencia"?
KEJKA
08.09.11,11:23
možno nie, ale ja a aj ostatní sme tú otázku pochopili "účtovne".
Takže pre nás nechápavých sa hodí napísať viac.
ewita888
08.09.11,11:23
hlavne treba, aby si mal dodacie listy..
BIZAL
08.09.11,12:55
hlavne treba, aby si mal dodacie listy..

Ani tie nemám. A trochu mimo témy...Preco si kazdy myslí, ze som chlap? :D
avalik
08.09.11,12:58
lebo viac pasuje ten bizal ako ta bizal :)
JarkaL
08.09.11,13:01
A na základe čoho Ti dodali tovar? Ani DL, ani faktúra... To nechceli podpísať prebratie tovaru? Ako ho prijmeš na sklad bez DL alebo faktúry - niečo z toho treba mať, veď trba vedieť množstvá a hlavne skladové ceny.
Tweety
08.09.11,13:01
Ani tie nemám. A trochu mimo témy...Preco si kazdy myslí, ze som chlap? :D
Doplň svoje meno sem: http://www.porada.sk/t13886-p29-a-moje-meno-je-d-alebo-nickotahak.html a budeš to mať jednoduchšie.:---
ewita888
08.09.11,13:04
to nemáš žiadny doklad o nadobudnutí tovaru ? a čím sa chceš preukázať prípadnej kontrole ?
BIZAL
08.09.11,14:17
A na základe čoho Ti dodali tovar? Ani DL, ani faktúra... To nechceli podpísať prebratie tovaru? Ako ho prijmeš na sklad bez DL alebo faktúry - niečo z toho treba mať, veď trba vedieť množstvá a hlavne skladové ceny.

dodali mi len cast tovaru, nemali este tolko vyrobene. zbytok mi poslu mozno az o mesiac spolu s fakturou a dodacim listom.
Tweety
08.09.11,14:31
dodali mi len cast tovaru, nemali este tolko vyrobene. zbytok mi poslu mozno az o mesiac spolu s fakturou a dodacim listom.
AK nemáš faktúru, ani DL, len tovar, ako chceš predávať, keď nevieš ceny?:)
BIZAL
08.09.11,14:35
AK nemáš faktúru, ani DL, len tovar, ako chceš predávať, keď nevieš ceny?:)

viem ceny, ved na zaklade nich som tovar objednavala a uz davno vyplatila:)
KEJKA
08.09.11,15:00
ok, môžeš predávať. Minimálne však by si MALA mať objednávku, zmluvu, ved potrebuješ zábezpeku, že ti nevyfakturujú viac.
myslím vyššiu cenu, alebo dodajú menej.
BIZAL
08.09.11,15:05
ok, môžeš predávať. Minimálne však by si MALA mať objednávku, zmluvu, ved potrebuješ zábezpeku, že ti nevyfakturujú viac.
myslím vyššiu cenu, alebo dodajú menej.

mam elektronicku objednavku, su solidni, vsetko poslu. hlavne som chcela vediet, ci mozem predatat pred tym ako mam fakturu...dakujem za rady (uz som popredala, tak som sa musela uistit:)]
KEJKA
08.09.11,15:19
:D gratulujem :)
BIZAL
19.12.11,09:32
dodali mi len cast tovaru, nemali este tolko vyrobene. zbytok mi poslu mozno az o mesiac spolu s fakturou a dodacim listom.


ten zvysny tovar mi poslu asi az po novom roku. fakturu stale nemam, tak som ziadala aby mi ju poslali elektronicky, aby som ju mala este tohto roku. Otazka: mam si dat vystavit fakturu na 13.7.2011 (v ten den bol uskutocneny prevod), alebo moze byt vystavena na dnesny den? Ono to uz muselo byt zauctovane v 3. kvartali, no faktura tam dolozena nebola.
KEJKA
19.12.11,18:22
je to zodpovednosťou dodávateľa, aby vystavil faktúru včas, v správnej výške.
Pokiaľ ju nemáš, potrebuješ vedieť cenu dodaného tovaru a zaúčtuješ interným dokladom
presnú sumu 132/326
odhad-rezervu 132/323
miesto 132 iný vhodný účet - 112,501,504, podľa vecnej náplne.