misco
08.09.11,11:18
Prave cakam na zapis do OR a aktualne riesim otazku uctovnictva. Uctovnicku som zohnal, dnes robi uctovnictvo uz kadekto a nerad by som sa dostal do situacie, ked uctovnik zneuzije svoju pravomoc.
Uz som tu videl nejake vzory vyhlasenia pre uctovnikov a pod., nasmerujte ma prosim.

dakujem.
veronikasad
08.09.11,10:00
Prave cakam na zapis do OR a aktualne riesim otazku uctovnictva. Uctovnicku som zohnal, dnes robi uctovnictvo uz kadekto a nerad by som sa dostal do situacie, ked uctovnik zneuzije svoju pravomoc.
Uz som tu videl nejake vzory vyhlasenia pre uctovnikov a pod., nasmerujte ma prosim.

dakujem.
Neviem aké vyhlásenie máš na mysli. Ak ide o živnostníka, treba si preveriť či má učtovník uzatvorenú zmluvu o poistení zodpovednosti za škodu a uzatvoriť s ním podrobnú Dohodu, v ktorej budú špecifikované podmienku výkonu práce zo strany účtovníka, aj živnostníka.
misco
08.09.11,11:46
nieco taketo to bolo podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/uctovnictvo/article/zmluva-o-vedeni-uctovnictva.xhtml
plus nejaka zmluva o mlcanlivosti ak sa dobre pamatam.

Pokial viem tak to ucto poskytuje cez sro, a co som sa pytal na uctovnikov, tak ziadny nebol poisteny.
KEJKA
08.09.11,11:57
aj sro môže byť poistená. To poistenie by som nebrala ako nevyhnutnosť, je to riziko podnikateľa=účtovníčky.
Ak sa nepoistím, platím zo svojho......asi tak.
ustanovenie o mlčanlivosti - má byť súčasťou zmluvy, ale považujem to za samozrejmosť.
Ak si si vybral účtovníčku, tak už len treba poriadnu zmluvu.
evina
08.09.11,12:03
Prave cakam na zapis do OR a aktualne riesim otazku uctovnictva. Uctovnicku som zohnal, dnes robi uctovnictvo uz kadekto a nerad by som sa dostal do situacie, ked uctovnik zneuzije svoju pravomoc.
Uz som tu videl nejake vzory vyhlasenia pre uctovnikov a pod., nasmerujte ma prosim.

dakujem.

Účtovník robí a má robiť všetko tak ako je dohodnuté vo Zmluve aj spolu so zodpovednosťou za škodu. Okrem toho, že Ti dokazí účto a môže Ťa pripraviť o peniaze, neviem, akú právomoc máš ešte na mysli.... účtovník v týchto prípadoch väčšinou nedisponuje s financiami, len účtuje o tom, čo podnikateľ robí ...
misco
08.09.11,17:22
dakujem za odpovede, islo mi o tu zmluvu hlavne.

A to ze nedisponuje priamo financnymi prostriedkami by som bral s nadhladom, urcite vacsina vie ze to nie je prekazka. Uz som sa naucil ze lepsie je predvidat ako hasit problemy. ;)
durisovad
08.09.11,17:34
Ak uctovnik bude prichadzat do styku s hotovymi peniazmi, mozes s nim uzatvorit zmluvu o hmotnej zodpovednosti. Co sa tyka disponovanim peniazmi na bankovom ucte - to sa da jednoducho vyriesit tak, ze mu nedas dispozicne prava k uctom.
evina
08.09.11,18:05
dakujem za odpovede, islo mi o tu zmluvu hlavne.

A to ze nedisponuje priamo financnymi prostriedkami by som bral s nadhladom, urcite vacsina vie ze to nie je prekazka. Uz som sa naucil ze lepsie je predvidat ako hasit problemy. ;)

Aby sme zbytočne nevytvárali ilúziu o možnostiach účtovníkov - pokiaľ mu nedáš dispozičné právo k účtu a podávaniu prevodných príkazov, tak nie je o čom.... možnosť je len o zlom účte....
Economic
09.09.11,12:36
Uzatvorená poistka tiež nie je výhra, nakoľko sú tam rôzne výluky a za svoje chyby účtovník platí. Niekedy je pokuta oveľa menšia, ako výška ročného poistného. Toľko môj názor po skúsenostiach a lúskaní rôznych tipov ponúk od poisťovní na uzatvorenie zmluvy pre ochranu účtovníka. Jedine biznis pre poisťovňu to je, ale pre nás bohužiaľ...