adelina 333
08.09.11,13:21
Chcela by som sa opýtať, či niekto nevie, do akej platovej triedy by som bola zaradená, ak začnem robiť vychovávateľku.Mám len strednú pedagogickú školu (pomaturitné štúdium) - učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo. Prax nemám žiadnu. Je to platová trieda 7?Ďakujem vopred za rady.
zdenka131
08.09.11,11:25
Pri nástupe to bude 7. PT, po ukončení adaptačného vzdelávania 8. PT.
adelina 333
08.09.11,20:19
A čo presne je to adaptačné vzdelávanie a koľko to trvá? To robia automaticky?
zdenka131
09.09.11,02:41
Informácie o adaptačnom vzdelávaní sú tu:

http://www.skolskyportal.sk/clanky/program-adaptacneho-vzdelavania

Trvá spravidla rok, úlohou riaditeľa je zaradiť Vás do adaptačného vzdelávanie. Ak tak neurobí, upozornite ho. Bez adaptačného vzdelávania by ste nepostúpili do vyššej PT.
adelina 333
09.09.11,05:50
Takže teraz mám dilemu, či mám vôbec nastúpiť. Veď to by som mala hrubú mzdu 402, čistú 338eur. A ešte precestujem kopu peňazí. To už nemám nárok na nič iné? Predtým som bola na MD 3 roky a predtým som 2 roky robila v jednej firme, teraz som na ÚP. Započítava sa len pedagogická prax?Ďakujem za odpoveď (aj za tie predošlé:-))
Sabadka
09.09.11,06:51
Takže teraz mám dilemu, či mám vôbec nastúpiť. Veď to by som mala hrubú mzdu 402, čistú 338eur. A ešte precestujem kopu peňazí. To už nemám nárok na nič iné? Predtým som bola na MD 3 roky a predtým som 2 roky robila v jednej firme, teraz som na ÚP. Započítava sa len pedagogická prax?Ďakujem za odpoveď (aj za tie predošlé:-))

Zamestnávateľ môže pre zvýšenie tarifného platu započítať aj nepedagogickú prax a to až do výšky 2/3. Je to čiste na zamestnávateľovi.