ajvona
08.09.11,13:39
Potrebovala by som poradiť odľadom dane z príjmu. V apríli 2010 som nadobudla 1/4 bytu dedičským konaním po svojom krstnom otcovi, teda nie po osobe v priamom rade a koncom toho istého roka som nadobudla 1/4 bytu darovacou zmluvou od svojej krstnej matky. Druhú 1/2 bytu, takisto ako ja nadobudol brat dedičským konaním a darovacou zmluvou. Potrebovala by som poradiť, vzhľadom k tomu, že nie som v tomto smere znalá veci , či po predaji bytu budem platiť daň z príjmu. Vopred sa ospravedlňujem, hľadala som na tomto fóre a aj na internete, ale pretože sa menil zákon k 1.1. 2011 ohľadom platenia dane pri predaji bytu a veľa informácií je už neaktuálnych, chcela by som poprosiť o nové informácie z dôvodu aj toho, že nie som dedičkou v priamom rade a taktiež som nadobudla byt aj darovaciu zmluvou. Ďakujem všetkým za odpovede.
ajvona
08.09.11,12:25
Ospravedlňujem sa, nevyznám sa v daniach, myslela som na daň z predaja nehnuteľnosti. Pre mňa je to, ako sa ľudovo hovorí španielska dedina. Myslela som si, že ide o daň z prímu, ale už som to pochopila. Ďakujem za upozornenie.
draik
08.09.11,16:32
Ak ste tam nemali trvaly pobyt, tak oslobodenie od platenia dane z prijmu sa na Vas bude vztahovat az po piatich rokoch vlastnictva.