lucia999
08.09.11,14:30
deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem
orlica
08.09.11,12:42
V žiadnom prípade Vám nechcem radiť, ale preboha darček veľhada kráľovského deťom? To už ozaj majú všetko ? PLS, len v dobrom, nechcem sa ozaj nikoho dotknúť, ale možno úprimne doporučiť urýchlene pohľadať najbližšie terárium alebo ZOO , sorry , ale nedalo mne, . :-( Keď Vám ho niekto daroval, tak mal vopred vedieť, či už viete zabezpečiť pre deti ochranu , ufff, dooosť neskoro predchádzať ich uhryznutiu, keď ho už máte doma... ehm aj tak si hovorím či to nie je celé bluff :-)
arizona
08.09.11,14:01
misoft
08.09.11,14:38
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%BEhad_kr%C3%A1%C4%BEovsk%C3%BD
BTW: čo bude potom, až dosiahne dĺžku 2-3 metre? Veď je to had-škrtič. A podľa zistených informácií - on si nevyberá, čo "nasúka" do seba - pri tej dĺžke to môže byť kľudne i decko!
danushka
08.09.11,14:42
:eek:
Ľubomír
08.09.11,14:43
Byť na tvojom mieste , tak ten had je už niekde v ZOO. Aby to s ním nedopadlo ako s pumou, ktorá sa túla po Slovensku. Nechcel by som byť tvojim susedom. Nájsť hada na WC nie je žiadna sranda. Nechápem takých bláznov, čo chovajú také zvieratá v amaterských podmienkách. Zákon by mal konečne zakázať chov šeliem,jedovatých a veľkých hadov, pavúkov a inej hávede, ktorá pri možnom úteku môže ohrozovať ničnetušiacích ľudí.
Pirane, cudzokrajné korýtančky alebo pavúky potom nájdeme v našej prírode. Takto sa potom zbavujú svojích miláčikov neskúsenní chovatelia. Prečo chovať mačku, andulku alebo psíka, keď môžem mať pumu hada alebo krokodíla? Ja to jednoducho nechápem.
maca.tt
08.09.11,14:49
zas niekto nemá čo robiť od dobroty
BIZAL
08.09.11,14:55
deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem

Nepust ho do domu.
lucia999
09.09.11,03:08
Je veľmi pekný. Len neviem ako skoro ho po nakŕmení možeme vybrať z terária von a ako často ho mám kŕmiť pretože keĎ ho nachovám tak ešte celý deň zháňa potravu (chováme ho každý druhý týždeň) a potom len spí.
duves
09.09.11,03:21
deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem
chodiť na prechádzky a tak.....
No a v žiadnom prípade nechovať hada na hrudi.
evuš
09.09.11,03:24
mimotemy ...uf, už som sa zľakla, že to Pepsi nevydržala so svojimi "hadmi", potrebuje pomoc a aha ho... to niekto má doma hada normálne a pri malých deťoch ?! No, ja teda hadov nemusím, skáčem odzemok už len keď zazriem "slepúcha"... :D, v byte chováme síce všeličo, ale hada nikdy :eek:
2009
09.09.11,04:13
Ahoj.

Chovala som užovku mexickú 6 rokov. Po prestavbe kuchyne už nebolo miesto na terárium pre skoro 2 m hada tak som ju darovala jednému chovateľovi. A teraz k otázkam.



deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem

Škrtiče chované v zajatí nebývajú útočné a ani dospelý veľhad kráľovský neohrozí dieťa. Máva veľmi miernu povahu preto ju s obľubou chovajú ako miláčika. Pokiaľ je krotký uhryznutie hrozí iba vtedy pokiaľ Ti ruky cítiť po potrave. Čiže vybrať ho môžeš doslova hocikedy. Starostlivosť obnáša:
1. Priestranné terárium a to bude neskôr vážny problém.
2. Vyhrievanie
3. Kúpanie .. Je to nutnosť .
4. Kŕmenie... pokiaľ je to mláďa 2x do týždňa. Neskôr 1x a až keď zje potravu veľkosti morčaťa alebo malého králika stačí raz za 3 týždne.
Tiež budeš mať neskôr možno problém pri manipulácii veľhad kráľovský pri dobrej starostlivosti môže dorásť až 4 m. A ani jeho hrúbka nebude zanedbateľná. /S užovkou mexickou sa to porovnať nedá tá bola síce dlhá ale tenká/.
Viac sa rozpisovať nebudem. Dám Ti iba malú radu. Už teraz si zisťuj kam s ním až jeho veľkosť bude pre Vás neúnosná. Tiež rátaj s tým, že pokiaľ mu ešte dávaš myši alebo malé potkany dá sa. Neskôr budeš potrebovať morčatá a králiky. Hm.. Ja som nezvládala už ani potkany. Myši boli sprosté a pokojne po ňom liezli ale mladé potkany nejak vedeli čo ich čaká. To je však vec povahy.
Ja som tá posledná čo by kritizovala domácich miláčikov ale ozaj treba zvážiť priestorové možnosti ;)
lucia999
09.09.11,07:07
Terárium má dosť veľké ( 180/90/90) s vyhrievaním a aj s malým bazénikom. Problém je len v tom, že ak mu dám potkana bez problémov ho zožerie a zháňa si ďalšiu potravu. Väčšie morča sme mu nedávali aby sa nezadusil. Má asi 8 mesiacov a je dlhý 1,5m.
BXLmiami
09.09.11,07:18
mimotemyStále som si vravela,že ktorý uchyl môžťe chovať doma hada,ale že existuje niekto,kto pri tom má aj malé deti,to nepochopím.Mali by sa na toto prijať zákony.V prípade poškodenia zdravotného stavu všetko platiť do bodky a takisto pátracie akcie ak ujde by mali platiť majitelia.Neuveriteľné.:mad::mad::mad:
2009
09.09.11,08:15
Terárium má dosť veľké ( 180/90/90) s vyhrievaním a aj s malým bazénikom. Problém je len v tom, že ak mu dám potkana bez problémov ho zožerie a zháňa si ďalšiu potravu. Väčšie morča sme mu nedávali aby sa nezadusil. Má asi 8 mesiacov a je dlhý 1,5m.

Keď mal môj 1,50 /užovka mexická je v tejto dĺžke dospelá/ dostával každých 10 dní 2 menšie potkany.
Veľkosť terária je zatiaľ myslím O.K.
vulxy
09.09.11,08:35
niektora sa uspokoji aj s "hadom jednookim" ine potrebuju skrtica.....hmm asi starnem :)
alchstuip
09.09.11,11:24
Nechapem, kolki ludia dokazu saliet z toho, ze ma niekto hada... je to snad jeho vec... A to volanie po zakonoch a podobne... no krasa... Ja by som zakazal vy bytoch psy. Had nesteka, neobstiava obrubniky a podobne. A takyto je neskodny. V krajnach kde sa vyskytuju bezne ich chovaju doma ako macky, proti hlodavcom a dokonca na strazenie deti.
BIZAL
09.09.11,12:00
ja by som hada nechcela, pretoze mam z nich zly pocit. my takychto hadov bezne nevidime, preto v nas vyvolavaju pocit nebezpecia podobne ako svaby, sporpiony....nie sme na to zvyknuti.

no na druhej strane som pocula, ze su inteligentnejsie ako psy a ako uz bolo vyssie uvedene, na strazenie deti. Zeny isli do pola a had im strazil decko, nikto sa k nemu nemohol priblizit. su to zaujimavosti, no je pochopitelne, ze mame obavy, pretoze na to nie sme zvyknuti...
Ľubomír
09.09.11,13:49
Nechapem, kolki ludia dokazu saliet z toho, ze ma niekto hada... je to snad jeho vec... A to volanie po zakonoch a podobne... no krasa... Ja by som zakazal vy bytoch psy. Had nesteka, neobstiava obrubniky a podobne. A takyto je neskodny. V krajnach kde sa vyskytuju bezne ich chovaju doma ako macky, proti hlodavcom a dokonca na strazenie deti.

Iste, had nešteká ale lezie z bytu do bytu po stúpačkách, tak ako sa to stalo v poslednej dobe dvakrát v Poprade. Keď dokázali ujsť nejedovaté hady, kto zaručí, že v budúcnosti niekomu nezdupká niečo jedovaté? Ja zase nechápem tvoj pstoj kľuďasa. Možno aj sám majiteľ pumy, ktorá sa teraz túla po Slovensku mal taký názor ako ty, a dnes jeho maznáčik ohrozuje ľudí. Nebezpečné zvieratá nemjú čo robiť u súkromných chovateľov. Nestačí mať na to peniaze, ale treba byť aj mimoriadne zodpovedný.
2009
09.09.11,14:27
Iste, had nešteká ale lezie z bytu do bytu po stúpačkách, tak ako sa to stalo v poslednej dobe dvakrát v Poprade. Keď dokázali ujsť nejedovaté hady, kto zaručí, že v budúcnosti niekomu nezdupká niečo jedovaté? Ja zase nechápem tvoj pstoj kľuďasa. Možno aj sám majiteľ pumy, ktorá sa teraz túla po Slovensku mal taký názor ako ty, a dnes jeho maznáčik ohrozuje ľudí. Nebezpečné zvieratá nemjú čo robiť u súkromných chovateľov. Nestačí mať na to peniaze, ale treba byť aj mimoriadne zodpovedný.
Nuž pozor treba dávať. Viď príklad. http://bratislava.sme.sk/c/6046647/pytona-chytili-v-medickej.html. Inak z normálneho terária had nedokáže ujsť.
P.s. Tie úteky sú mi vôbec podozrivé. Mám pocit, že sa ich skôr ľudia zbavujú. Žiadna Zoo nevezme hada čo tu bežne chovajú teraristi. Rozmnožujú sa rýchlo nie sú vzácne. Ja osobne by som videla riešenie v tom, že by sa museli po kúpe zahlásiť. Ale pokiaľ nemajú Cites /nie sú vzácne/ nik sa nestará. Takže menia majiteľov a rozmnožujú sa bez kontroly. Kúpiť si ich môže doslova hocikto bez akýchkoľvek znalostí. Omrzia ich alebo to pre ich rýchly rast nezvládnu tak ich tajne niekde vypustia. Samozrejme ich tým odsúdia na istú smrť.
2009
09.09.11,14:28
Pred pár rokmi v Blave predávali mláďatá krokodílov. Keď som sa predavačky spýtala komu ich môže predať povedala, že komukoľvek od 18 rokov. Ospravedlňujem sa zadávateľke za to že som šla mimo témy.
Ľubomír
09.09.11,14:49
Nuž pozor treba dávať. Viď príklad. http://bratislava.sme.sk/c/6046647/pytona-chytili-v-medickej.html. Inak z normálneho terária had nedokáže ujsť.
P.s. Tie úteky sú mi vôbec podozrivé. Mám pocit, že sa ich skôr ľudia zbavujú. Žiadna Zoo nevezme hada čo tu bežne chovajú teraristi. Rozmnožujú sa rýchlo nie sú vzácne. Ja osobne by som videla riešenie v tom, že by sa museli po kúpe zahlásiť. Ale pokiaľ nemajú Cites /nie sú vzácne/ nik sa nestará. Takže menia majiteľov a rozmnožujú sa bez kontroly. Kúpiť si ich môže doslova hocikto bez akýchkoľvek znalostí. Omrzia ich alebo to pre ich rýchly rast nezvládnu tak ich tajne niekde vypustia. Samozrejme ich tým odsúdia na istú smrť.

Iste, sú aj takí chovatelia čo sa ich zbavujú výpustením do prírody. Veď ako by sa k nám dostali pirane do jazier? Viem o takom malom jazierku, kde sú vypustené cudzokrajné korytnačky a darí sa im tam. To čo som spomínaj ja, to sa stalo v Poprade a bolo aj v TV. Jednalo sa o nejedovaté druhy hadov, ale pre suseda to bol šok, keď našiel na WC hada. Je nezodpovedné v paneláku chovať jedovaté hady alebo inú jedovatú háveď. Nikto nemôže stopercentne tvrdiť, že jemu exotický miláčik nemôže újsť. Tak isto nemôžem pochopiť ľudí, čo chovajú vo dvore levov. Nie je to tak dávno čo taký prípad riešila Lampáreň. Preto tvrdím, že na takých ignorantov treba zákon a tvrdý postih.
2009
09.09.11,15:33
Iste, sú aj takí chovatelia čo sa ich zbavujú výpustením do prírody. Veď ako by sa k nám dostali pirane do jazier? Pirane by neprežili zimu samozrejme a pochybujem, že by sa ich chovatelia takto zbavovali.. nemajú prečo akvárko im postačí. Viem o takom malom jazierku, kde sú vypustené cudzokrajné korytnačky a darí sa im tam. V každom bratislavskom jazere je vypustená korytnačka písmenková. Tie naozaj prežívajú a vytláčajú našu bahennú. Typický príklad .. kúpi sa nádherné zelené mláďa čo má pancier necelých 5 cm. Ale ono stráca tú krásnu zelenú farbu začína vyzerať obyčajne.. rastie.. kalí a močí do vody takže akvárium je zachvíľku pasé.. potom šup do vaničky.. potom omrzí a tak je tajne vypustená. To čo som spomínaj ja, to sa stalo v Poprade a bolo aj v TV. Jednalo sa o nejedovaté druhy hadov, ale pre suseda to bol šok, keď našiel na WC hada. Verím, že to bol šok. Je nezodpovedné v paneláku chovať jedovaté hady alebo inú jedovatú háveď. Tu sa píše o úplne neškodnom druhu hada čo ani v dospelosti neohrozí dieťa. Jedine čo ohrozí je priestor majiteľov. Hi ale aj moje orchidee ma už vytláčajú z bytu. Nikto nemôže stopercentne tvrdiť, že jemu exotický miláčik nemôže újsť. To nemôže....Pokiaľ nežije sám. Tak isto nemôžem pochopiť ľudí, čo chovajú vo dvore levov. Nie je to tak dávno čo taký prípad riešila Lampáreň. Preto tvrdím, že na takých ignorantov treba zákon a tvrdý postih. Dobre ale táto téma je iba ako sa postarať o veľhada královského.

mimotemyNechajme to. To už nie je k téme. Zadávateľka nechová niečo čo by mohlo niekoho ohroziť. Nahnať strach áno.. ale ohroziť alebo spáchať nejakú škodu nie. Má záujem a stará sa. Ja osobne by som dala túto otázku do nejakého teraristického fóra. Ja sama som síce hada chovala a vôbec plazy a jaštery ma zaujímajú ale skúsenosť mám iba s užovkou mexickou a chameleónom obyčajným. Oboch som mala a nemyslím si, že som preto nejak vadná. Dopredu som si zistila čo to obnáša v dospelosti nikdy som sa nedala zlákať tým, že sa mi niečo páčilo. Mimochodom taký had ako miláčik je nenáročný ako spomenula zadávateľka tejto témy. V dospelosti stačí nakŕmiť iba raz za 2 týždne. dobre sa udržuje v čistote má kloaku ako vták takže aj jeho výkaly sú také. A tie sú po potrave iba 2 až 3 takže naozaj je starostlivosť o terárko minimálna. Je pravda, že sa musí aspoň raz za týždeň poriadne vykúpať aby sa bez problémov zvliekol

P.s.Keď som pred 11 rokmi videla albína velhada královského iba som ho chodila obdivovať kým ho nepredali lebo som vedela, že mu za pár rokov pol izby neobetujem na riadne terárko. Vlastne aj keby som mala rodinný dom nechcela by som ho. Bol by priveľký na manipuláciu. Ale ako mláďa bol nádherný a v tom vidím nebezpečenstvo predaja týchto zvierat
BXLmiami
10.09.11,04:05
mimotemyNechajme to. To už nie je k téme. Zadávateľka nechová niečo čo by mohlo niekoho ohroziť. Nahnať strach áno.. ale ohroziť alebo spáchať nejakú škodu nie. Má záujem a stará sa. Ja osobne by som dala túto otázku do nejakého teraristického fóra. Ja sama som síce hada chovala a vôbec plazy a jaštery ma zaujímajú ale skúsenosť mám iba s užovkou mexickou a chameleónom obyčajným. Oboch som mala a nemyslím si, že som preto nejak vadná. Dopredu som si zistila čo to obnáša v dospelosti nikdy som sa nedala zlákať tým, že sa mi niečo páčilo. Mimochodom taký had ako miláčik je nenáročný ako spomenula zadávateľka tejto témy. V dospelosti stačí nakŕmiť iba raz za 2 týždne. dobre sa udržuje v čistote má kloaku ako vták takže aj jeho výkaly sú také. A tie sú po potrave iba 2 až 3 takže naozaj je starostlivosť o terárko minimálna. Je pravda, že sa musí aspoň raz za týždeň poriadne vykúpať aby sa bez problémov zvliekol

P.s.Keď som pred 11 rokmi videla albína velhada královského iba som ho chodila obdivovať kým ho nepredali lebo som vedela, že mu za pár rokov pol izby neobetujem na riadne terárko. Vlastne aj keby som mala rodinný dom nechcela by som ho. Bol by priveľký na manipuláciu. Ale ako mláďa bol nádherný a v tom vidím nebezpečenstvo predaja týchto zvierat
Toto je samozrejme mimo temy,ja som ale zareagovala na matku dvoch detí,ktorá toho hada už má,dovolila aby ho darovali jej deťom a zjavne nevie čo s ním smie alebo nesmie robiť.Ten had je možno krásny,ale je to škrtič a má oveľa vyvinutejší čuch ako človek.Vieš ty kedy ju alebo jej deti postíska?Je to zviera.A k nešťastiu je moment.Co spraviš s dvojmetrovým hadom ktorý stisne v mihu a hotovo.A niekto tu napísal,že vypustia ich do voľnej prírody a odsudia ich na smrť.Zatiaľ.Evolucia v prírode pokračuje aj ked je 21 storočie,stačí zmena jedného génu a had sa prispôsobí našim tepelným podmienkam,najde si spôsob ako prežiť skôr alebo neskor.Takže naše pravnučatá nám budu vdačné za rieky s piranami , stromy s veľhadmi a lesy s pumami.Pre pár uchylov,ktorí si myslia že su panmi tvorstva.
2009
10.09.11,07:17
Tieto predsudky sú mi jasné. Často chodím do prírody a často vidím jemne to nazvem fanatikov čo zabijú slepúcha veď ich naháňal predsa. Ja som realista a žiadnemu zvieraťu nepripisujem ľudské vlastnosti. Som na okraji Karpát a žije tu aj jediný škrtič užovka stromová. Našťastie je plachá a možno prežije ten fanatizmus. Inak čo je škrtič.???? Je to had čo nemá jed a potravu získa tým že sa okolo nich ovinie a zadusí ju. Potravu podotýkam primeranej veľkosti. A to nie je dieťa. U 4m dlhého hada
Stefan2005
10.09.11,09:14
Ľubomír
10.09.11,09:54
Tieto predsudky sú mi jasné. Často chodím do prírody a často vidím jemne to nazvem fanatikov čo zabijú slepúcha veď ich naháňal predsa. Ja som realista a žiadnemu zvieraťu nepripisujem ľudské vlastnosti. Som na okraji Karpát a žije tu aj jediný škrtič užovka stromová. Našťastie je plachá a možno prežije ten fanatizmus. Inak čo je škrtič.???? Je to had čo nemá jed a potravu získa tým že sa okolo nich ovinie a zadusí ju. Potravu podotýkam primeranej veľkosti. A to nie je dieťa. U 4m dlhého hada

Ty zjavne nechápeš rozdiel medzi úžovkou v prírode a chovaným hadom v domácnosti. Kým v prvom prípade je to v úplnom poriadku, v druhom je to na zamyslenie. Nemusíš ľudí poúčať. Každý vie čo je škrtič. To, že nemá jed neznamená, že niekto nemôže kôli takému hadovi skolabovať. Možno aj tvoje hrdistvo by utržilo jazvu, keby si ho našla doma v kadibudke. Mimochodom tu nejde o fanatizmus ale o nezodpovedný amaterizmus.
Dúfam, že keď te had bude mať 4m pôjdeš sa so svojimi deťmi s ním pohrať.
Asi nesleduješ TV, ináč by si vedela, že v poslednej dobe sa podarilo chytiť rybárom dve pirane.
2009
10.09.11,13:45
Ešte raz túto otázku musí položiť zadávateľka do teraristického fóra. Ja sa nechcem hádať. Už v detstve som sa naučila, že ak má niekto predsudky normálne argumenty naň neplatia. Takže tu končím. BODKA
Ľubomír
11.09.11,07:22
Ani ja sa nechcem hádať 2009. Táto reacia je tiež z mojej strany posledna. Tak ešte raz a naposledy. Nemyl si predsudky s faktami. Cudzokrajne zvieratá v našej prírode, ujdené hady alebo pavúky to nie sú predsudky. To je holý fakt, ktorý ty nechceš akceptovať a mýliš si ho s predsudkami.
betrix
11.09.11,08:08
Aj tak si myslím, že si niekto z nás robí dobrý deň.
bupi
12.09.11,18:28
Prepacte, ale ja tomu nerozumiem. Nie tak davno musela byt kazda krava oznacena nausnicou, kazda svina bola evidovana, sliepky a zajace sa musia hlasit na narodnom vybore aj teraz. A ked si niekto chova draka alebo hada, alebo nebodaj este nejaku inu selmu, ako lev tiger a medved, tak to je mozne bez nejakeho povolenia?
Niekde bude medzera...zrejme...:eek: Ved na tie zvery treba zbrojny pas....
greensnake
26.02.13,08:28
počuvajte chcel by som poradit nejakého hada domov mambu ciernu alebo krajtu ake by som potreboval velke terarko a coby som im mal davat zrat ? a este taka otazka ci si na mna zvykne chcel by som skôr skrtica ale mensieho prosím keby mi niekto poslal nejake obrazky nejakych skrticov a odpovedal na otazky . .....Hadov obdivujem su to borci :D
lujza.j
26.02.13,08:56
počuvajte chcel by som poradit nejakého hada domov mambu ciernu alebo krajtu ake by som potreboval velke terarko a coby som im mal davat zrat ? a este taka otazka ci si na mna zvykne chcel by som skôr skrtica ale mensieho prosím keby mi niekto poslal nejake obrazky nejakych skrticov a odpovedal na otazky . .....Hadov obdivujem su to borci :D

mimotemy aj ty si tiež dobry borec...:cool:
Emka Roman
26.02.13,09:09
deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem

Opýtaj sa pepsi :D
Emka Roman
26.02.13,09:11
počuvajte chcel by som poradit nejakého hada domov mambu ciernu alebo krajtu ake by som potreboval velke terarko a coby som im mal davat zrat ? a este taka otazka ci si na mna zvykne chcel by som skôr skrtica ale mensieho prosím keby mi niekto poslal nejake obrazky nejakych skrticov a odpovedal na otazky . .....Hadov obdivujem su to borci :D

že sa k vám zrazu nasťahovala svokra :D
Dagi Havelkova
12.05.13,09:51
Odporucam navstivit forum o teraristike,ktore citaju a navstevuju chovatelia a nie poradu,kde je kopec ludi uvelicenych s toho,ze niekto chova hada ;-) ti budu asi vediet poradit lepsie :)
buchač
12.05.13,10:10
počuvajte chcel by som poradit nejakého hada domov mambu ciernu alebo krajtu ake by som potreboval velke terarko a coby som im mal davat zrat ? a este taka otazka ci si na mna zvykne chcel by som skôr skrtica ale mensieho prosím keby mi niekto poslal nejake obrazky nejakych skrticov a odpovedal na otazky . .....Hadov obdivujem su to borci :D
...očúvaj , Ty zelený had ...

Poniektoré iné domáce zvieratá si nevedia zvyknúť na pána ...
Ale šak si zadováž hentú mambu alebo inú hadicu ...
Pri najbližšom krmení potom nedávaj tú živú potravu cez ten otvor na terárku , ale rovno polož rukou do priestranstva ...

Podotýkam , že najprv by som si dal do mobilu - rýchla predvoľba - tú rýchlu zdravotnícku pomoc ...samozrejme by som sa aj inforrmoval , či majú sérum proti danému jedu ...
misoft
12.05.13,17:30
počuvajte chcel by som poradit nejakého hada domov mambu ciernu alebo krajtu ake by som potreboval velke terarko a coby som im mal davat zrat ? a este taka otazka ci si na mna zvykne chcel by som skôr skrtica ale mensieho prosím keby mi niekto poslal nejake obrazky nejakych skrticov a odpovedal na otazky . .....Hadov obdivujem su to borci :D
Okrem toho, čo ti poradil buchač - chov takýchto natiahnutých potenciálne nebezpečných a smrteľných potvor podlieha istej kontrole - od veterinárov, až po Životné prostredie. Máš na takýto chov povolenie? Nemáš?
Zabudni na takéto hadice - kúp si v Baumaxe radšej zelenú plastovú - tá nehryzie. :D
retic
19.05.13,08:08
Greensnake ak chces prveho hada tak na Dendroaspisky zabudni :) / mamby / . su to hady ktore si kupuju fakt skuseny chovatelia a krajta - po slovensky Pyton to by slo :) Python regius je spravna volma - Pyton kralovsky dorasta max do 1,5 m nie je agresivny mam ho v chove uz rok a ziaden problem . dalej casto chovane su Python bivittatus - pyton tigrovity ktoreho tiez mam v chove ale nema problem narast na 6 metrov cize nic pre zacinajuceho chovatela a je viacej impulzivny :D , este mam aj Python reticulatus - Pyton mriezkaty , je najvacsi na svete . celkom impulzivny ale da sa s nim uz mi toleruje manipulaciu v terarku a vybrat sa necha v pohode . no ako zaciatocnik si mriezku isto nekupuj ... a co sa tyka chovu hadov , pavukov a exotiky inej na slovensku nie je to nic neobycajne :) keby ste vedeli kolko ludi to ma a chovatelom ako napriklad Dano od nas z TN tak tim mozme byt vdacny ze s tim zacali tak skoro a vdaka nim mame na slovensku taky vyber ako mame :) ja najblizsie idem kupovat Python reticulatus lavender albino co je trosku drahsie ale na odchove sa mi to vrati . ak chces fakt hada kludne ti poradim co prve . nejaka Boa constrictor , Python regius , Elaphe guttata alebo Lampropeltis je fakt v pohode had pre zaciatocnika . ale prosim ta ziadna Dendroaspis ani Naja , Vipera , Bitis , nic take . daj si poradit lebo mozes na to doplatit :) na chov jedovatych hadov treba roky praxe s nejedovatymi . také Corallusy nie su jedovate ale dost kusave a naucia ale ... Corallus a Dendroaspis to je na neporovnanie !
bettylou
19.05.13,08:12
Emka Roman
23.05.13,09:39
Greensnake ak chces prveho hada tak na Dendroaspisky zabudni :) / mamby / . su to hady ktore si kupuju fakt skuseny chovatelia a krajta - po slovensky Pyton to by slo :) Python regius je spravna volma - Pyton kralovsky dorasta max do 1,5 m nie je agresivny mam ho v chove uz rok a ziaden problem . dalej casto chovane su Python bivittatus - pyton tigrovity ktoreho tiez mam v chove ale nema problem narast na 6 metrov cize nic pre zacinajuceho chovatela a je viacej impulzivny :D , este mam aj Python reticulatus - Pyton mriezkaty , je najvacsi na svete . celkom impulzivny ale da sa s nim uz mi toleruje manipulaciu v terarku a vybrat sa necha v pohode . no ako zaciatocnik si mriezku isto nekupuj ... a co sa tyka chovu hadov , pavukov a exotiky inej na slovensku nie je to nic neobycajne :) keby ste vedeli kolko ludi to ma a chovatelom ako napriklad Dano od nas z TN tak tim mozme byt vdacny ze s tim zacali tak skoro a vdaka nim mame na slovensku taky vyber ako mame :) ja najblizsie idem kupovat Python reticulatus lavender albino co je trosku drahsie ale na odchove sa mi to vrati . ak chces fakt hada kludne ti poradim co prve . nejaka Boa constrictor , Python regius , Elaphe guttata alebo Lampropeltis je fakt v pohode had pre zaciatocnika . ale prosim ta ziadna Dendroaspis ani Naja , Vipera , Bitis , nic take . daj si poradit lebo mozes na to doplatit :) na chov jedovatych hadov treba roky praxe s nejedovatymi . také Corallusy nie su jedovate ale dost kusave a naucia ale ... Corallus a Dendroaspis to je na neporovnanie !
pridaj nechtiac chované :
roztoče
mravce
šváby
vši
blchy
osky
23.05.13,11:19
ja by som len chcela vediet,ci sa ten had paci aj tvojim detom-sna d sa im paci aj to ako sa zvlieka z koze????ja nechcem byt zla,ale tu niekde sa rodi ta sado masochisticka odchylka podla mna.lebo co uz je pekne na hadovi?deti tuzia si nieco pritulit,psa,macku,nanajvys morca.ale hada?ja i to neviem predstavit.potom ze tu beha po svete tolko uchylakov.ano-podla mna je to uchylka.presne taka ako ked niekto za kazdu cenu chova psa-bojove plemeno.naco??????????????
peter had
27.01.17,20:58
Cau misto ci co si ti si sa zblaznil skrtice nezer ludi ale divoke velmi vinimocne ale skoro vobec ano:cool:
peter had
27.01.17,21:02
Viberaj ho dva krat za mesiac treba dbat aj na hadovo sukromie
misoft
28.01.17,06:48
Viberaj ho dva krat za mesiac treba dbat aj na hadovo sukromie

Cau misto ci co si ti si sa zblaznil skrtice nezer ludi ale divoke velmi vinimocne ale skoro vobec ano:cool:
No počuj - expert - okrem toho, že slovenčina je tvoj nepriateľ, dávaš tu "rady", ktor nemajú žiadny osoh a navyše ty sám tu http://www.porada.sk/t293405-mama-mi-nechce-dovolit-hada-ako-ju-presvedcit.html máš problém s vlastnými rodičmi (a tí majú pravdu!).
Takže za obe = neužitočné.