wegamizi
08.09.11,16:22
Prosim o vysvetlenie.
Mam so synom urobenu Zmluvu o zapozicke jeho bytu pre mna. V tomto byte nebyvam. Mozem v tom pripade mat tam podnajomnika, alebo prenajomnika. Chcela by som co najjednoduchsie a najefektivnejsie ( pre mna ;) )vyuzit neobyvanu nehnutelnost, mat co najmenej starosti a povinnosti. Dakujem
danushka
08.09.11,14:30
A ako chceš prenajať nehnuteľnosť, ktorej nie si vlastníkom?
Totiž ak by som podpisovala nájomnú zmluvu s prenajímateľom, určite by som ho žiadala, aby sa preukázal listom vlastníctva, že je naozaj aj jeho vlastníkom a ešte by som si to overila aj na katasterportáli.

Oprávňuje Ťa zmluva o zapožačaní bytu prenajať ho tretej osobe?
verkaz
08.09.11,14:44
So synom, ako vlastníkom bytu sa dohodni, že môžeš jeho byt ďalej prenajímať. Toto by malo byť uvedené aj v zmluve o prenájme, kde budeš figurovať ako prenajímateľ, ktorý má súhlas vlastníka na ďalší prenájom.
wegamizi
08.09.11,14:49
A ako chceš prenajať nehnuteľnosť, ktorej nie si vlastníkom?
Totiž ak by som podpisovala nájomnú zmluvu s prenajímateľom, určite by som ho žiadala, aby sa preukázal listom vlastníctva, že je naozaj aj jeho vlastníkom a ešte by som si to overila aj na katasterportáli.

Oprávňuje Ťa zmluva o zapožačaní bytu prenajať ho tretej osobe?
Bola som na DU, tam mi na to nepovedali nic. Tak asi mozem, nie?
danushka
08.09.11,14:51
Bola som na DU, tam mi na to nepovedali nic. Tak asi mozem, nie?

A prečo nepožiadaš syna plnú moc, aby si v jeho mene mohla prenajať jeho byt?
Chce to len splnomocnenie, kde Ťa oprávni k určitým úkonom.
wegamizi
08.09.11,15:03
A prečo nepožiadaš syna plnú moc, aby si v jeho mene mohla prenajať jeho byt?
Chce to len splnomocnenie, kde Ťa oprávni k určitým úkonom.
Zije v zahranici. Nerada by som bola, aby mal starosti s danovym atd. Takto to nejde, ako to ja chcem?
danushka
08.09.11,15:08
Zije v zahranici. Nerada by som bola, aby mal starosti s danovym atd. Takto to nejde, ako to ja chcem?

Pokiaľ nie si oprávnená ,,zapožičaný" byt prenajať tretej osobe, tak ako môžeš?
Plnú moc Ti vie zaslať aj zo zahraničia.
wegamizi
08.09.11,15:15
Pokiaľ nie si oprávnená ,,zapožičaný" byt prenajať tretej osobe, tak ako môžeš?
Plnú moc Ti vie zaslať aj zo zahraničia.
No dobre a teraz k mojmu problemu. Je lepsie prenajom, alebo podnajom?
verkaz
08.09.11,17:16
Prenájom je keď niečo prenajmeš, to by bol si tento prípad. Podnájom je, ked si k sebe zoberieš niekoho do podnájmu.
So synom sa môžeš predsa spojiť aj telefonicky alebo SMS. Platí aj ústna dohoda.
Pre aký účel máš od syna zapožičaný ten byt?
Zmluva o prenájme, ktorá bude uzatvorená bez jeho súhlasu, je neplatná a nikdy nevieš na akého nájomníka natrafíš. Tu sa už o tom dosť popísalo.
Keď budeš prenajímať byt Ty, syn by nemal mať nič s daňovým úradom.
ivustek
09.09.11,05:19