n.praca
09.09.11,07:27
prisiel som o byt, ked sa neodhlasi s trvaleho pobytu moze kandidovat na miestneho poslanca, neporusi tym nejaky zakon?
nasiel som:
Ak dôjde k zrušeniu trvalého pobytu na základe návrhu (v mojom pripade exekutora) kupujuceho, je miestom trvalého pobytu predchádzajúceho vlastníka obec, na ktorej území mi bol trvalý pobyt zrušený.
cize som stale obcan a mozem kandidovat,
ale na druhej strane ked pojdem na policiu co mi myslim káže zakon že nahlasenie zmeny trvaleho pobytu do 10dni je povinostou
...
??? - tu sa stracam
ď
GabiZ
09.09.11,05:47
Áno, zrušiť trvalý pobyt môže vlastník bytu na základe preukázania vlastníctva k nehnuteľnosti. Podľa Zákona č. 346/1990 Zb. Zákon Slovenskej národnej rady o voľbách do orgánov samosprávy obcí § 16 ods. (10) Kandidát na poslanca obecného (mestského) zastupiteľstva musí mať trvalý pobyt v obci, v ktorej kandiduje. Ak nemáte iný trvalý pobyt, miestom trvalého pobytu sa stáva obec pobytu. Pri nahlásení zmeny sa vám do OP zapíše len obec bez udania ulice. Potvrdenie o hlásení trvalého pobytu vydané ohlasovňou obecného alebo mestského úradu potom predkladáte k žiadosti o zmenu údajov v OP.