2841dodo
09.09.11,08:29
Dobrý deň
Ako postupovať proti nezodpovedným referentským vodičom, ktorí svojou bezohľadnou jazdou (napr. Škoda Fabia Combi, jazda po verejných komunikáciách nad 160 km/h) ohrozujú seba , posádku vozidla, ako aj majetok spoločnosti.
Na všetkých vozidlách máme namontovaný monitorovací systém GPS, ktorý pri prekročení rýchlosti nad hranicu 90 km/hod odošle na dopravu email kde sú tieto údaje zobrazené.
Nezodpovedným vodičom zasielam email o tom že porušujú PCP a že ohrozujú život svoj ako aj život posádky vozidla.
Zaujímajú ma, nie len sankcie, ale aj prevencia v zmysle zákonov a vyhlášok, aby sme sa mohli ako spoločnosť, v prípade nešťastia brániť.

Ďakujem za vecné pripomienky ... Dodo
SamuelSK
06.03.12,23:19
odobrat vozidlo? :)
a nech jazdi na vlastnom..

je 410 000 nezamestnanych, isto najdes normalnejsieho cloveka..

edit:
hehe, mozno email "ahoj, vies, na tvoje miesto caka cca 10 000 ludi, tak ak nechces jazdit normalne..."
Indeed
07.03.12,03:46
V spomínanom prípade pracovník používa vozidlo pri výkone svojho povolania a zadokumentovaný priestupok,proti pravidlám cestnej premávky, by som zohĺadnil ako porušenie pracovnej discipliny, spomínaný prípad /jazda v 160 km/h/ by som zaradil medzi obzvlášť hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
O tom ako treba postupovať pri porušení pracovnej disciplíny sa dúfam nemusím rozpisovať.

A hranicu prekročenia rychlosti,pre zadokumentovanie by som posunul napr.na 105 km/h
lebo neda sa pri jazdení realne stále dodržiavať presne 90 km/h
pavol54
07.03.12,04:59
zaviedol by som vnútropodnikové pokuty podľa sadzobníka polície. To vieš ak sa vráti zo služobky a zistí že má plat nula, ale aby to neprešlo do opačného extrému, bude dodržiavať predpisy a vybaví nulu a čo by stihol jeden deň bude vybavovať tri dni (veď predpisy nepustia)
MOžNO BY MALI CHODIť VLAKOM
lubko6394
07.03.12,06:09
Však im treba dať zaplatiť nadspotrebu a oni si to rozmyslia razdva.