Ivetauct
09.09.11,10:21
Prosím o radu.
Som neplatiteľ DPH. Nedávno som sa zaregistrovala ako zdaniteľná osoba podľa § 7a, pretože chcem príjmať reklamné služby od platiteľa dane v ČR.

Chcem sa uistiť, ako budem pokračovať:

- Na Slovensku budem vystavovať slovenským odberateľom faktúry s DIČ bez SK pred číslom
- Z Čiech príjmam služby, český dodávateľ mi bude vystavovať faktúry bez DPH. Ja ich zahrniem do štvrťročného výkazu , dodaním a daň zaplatím. Český dodávateľ vo faktúrach uvedie moje DIČ s SK pred číslom
- Z Poľska nakupujem tovar od neplatiteľa DPH. Poľský dodávateľ uvedie vo faktúrach moje DIČ bez SK? Tento tovar v štvrťročných výkazoch nebude.
- Ak nakúpim tovar v EU od platiteľa DPH, tento tovar bude tiež zahrnutý v štvrťročnom výkaze a ja budem platiť daň.

Za rady vopred ďakujem
Vladimír Ozimý
09.09.11,10:20
Prosím o radu.
Som neplatiteľ DPH. Nedávno som sa zaregistrovala ako zdaniteľná osoba podľa § 7a, pretože chcem príjmať reklamné služby od platiteľa dane v ČR.

Chcem sa uistiť, ako budem pokračovať:

- Na Slovensku budem vystavovať slovenským odberateľom faktúry s DIČ bez SK pred číslom
- Z Čiech príjmam služby, český dodávateľ mi bude vystavovať faktúry bez DPH. Ja ich zahrniem do štvrťročného výkazu , dodaním a daň zaplatím. Český dodávateľ vo faktúrach uvedie moje DIČ s SK pred číslom
- Z Poľska nakupujem tovar od neplatiteľa DPH. Poľský dodávateľ uvedie vo faktúrach moje DIČ bez SK? Tento tovar v štvrťročných výkazoch nebude.
- Ak nakúpim tovar v EU od platiteľa DPH, tento tovar bude tiež zahrnutý v štvrťročnom výkaze a ja budem platiť daň.

Za rady vopred ďakujem

pozor vy ako neplatiteľ nepodávate daňové priznanie štvrťročne ale vždy za každý kalendárny mesiac do 25 dňa nasledujúceho mesiaca a to vtedy ak Vám vznikne povinnosť odviesť daň. Vyplýva to z § 78 ods. 3 zákona o DPH. Vo vašom prípade sú to dve situácie:
a) prijatie služby s miestom dodania v tuzemsku od zahraničnej osoby pričom ste osobou povinnou platiť daň podľa § 69
b) pri nadobudnutí tovaru z EU od platiteľa len v prípade ak sa tak rozhodnete, t.j. uvediete pri obchode svoje IČDPH. V opačnom prípade Vám dodávateľ bude faktúrovať s daňou platnou v krajine dodávateľa, t.j. tam kde sa začala uskutočňovať preprava. ak nakúpite tovar od neplatiteľa, neuvádzate to nikam.
Ivetauct
09.09.11,10:31
A keď z EU príjmem len služby od platiteľa dane a tovar z EU kúpim od neplatiteľa, tak tiež mesačne?
KEJKA
09.09.11,10:43
vždy mesačne a vždy vtedy, ak vznikne daňová povinnosť.
Ivetauct
09.09.11,11:49
Ďakujem za odpovede.
Takže teraz budem podávať mesačne daňové priznania, platiť mesačne daň. Štvrťročný výkaz podám len ak by som poskytla službu do EU? Ináč štvrťročný výkaz nepodávam. A IČDPH používam len v rámci EU. Čo sa týka fakturovania na území SR používam DIČ bez SK
KEJKA
09.09.11,11:51
Ďakujem za odpovede.
Takže teraz budem podávať mesačne daňové priznania, platiť mesačne daň. Štvrťročný výkaz podám len ak by som poskytla službu do EU? Ináč štvrťročný výkaz nepodávam. A IČDPH používam len v rámci EU. Čo sa týka fakturovania na území SR používam DIČ bez SK
všetko správne, len upresním
Štvrťročný výkaz podám len ak by som poskytla službu do EU?..............máš na mysli:
Štvrťročný Súhrnný výkaz DPH podám len ak by som poskytla službu do EU?
a aj mesačné DP DPH nepodáš, ak v tom mesiaci nebudeš mať žiadnu faktúru - nebudeš mať daňovú povinnosť.