lenkačka
09.09.11,11:52
Prosím všetkých o radu pri projekte Commenius .. získali sme grant od 01.08.2011.. a nevieme ako máme postupovať účtovne... už boli aj na povinnom školení.. kde sa nedozvedeli poriadne nič ohľadom financií..kde sa prosím Vás dajú tieto informácie získať.. napríklad už prvá moja otázka je že toto cestovné do Ba čo im mám preplatiť, mám uhradiť priamo z toho učtu kde je grant.. alebo sa postupuje cez refundácie.. alebo sa vyberie v hotovosti? ako to je prosím Vás.. tá ich úžasná príručka mi tieto praktické veci vôbec neozrejmuje..
lenkačka
09.09.11,09:56
Commenius Školské partnerstvá je presný názov toho
GabiZ
09.09.11,10:57
Grant je možné použiť na náklady súvisiace s prípravou (jazyková / pedagogická / kultúrna príprava) a so samotným pobytom (ubytovanie, strava, cestovné a iné súvisiace výdavky).

Máte túto príručku, ktorú spomínate? http://www.saaic.sk/socrates/dokumenty/Publikacie/publikacie/adm_fin_prirucka.pdf
lenkačka
13.09.11,11:06
Prosím Vás GabiZ,
odkiaľ máte túto príručku je aktuálna pre rok 2011?
GabiZ
13.09.11,11:29
lenkačka
14.09.11,13:21
Aj tak z tejto príručky mi nie je zrejmé či sa môžu cestovné vydavky na školenia, pochopila som skôr že len na mobility, ale píšete že všetky cestovné. .. ešte by som to brala ale stále som sa nedozvedela postup pri tomto projekte ako som spomínala vyššie.. možno je to niekomu zrejmé hneď ale toto som vôbec nepochopila akým systémom sa kupuje, ako vypláca napríklad už prvá moja otázka je že toto cestovné do Ba čo im mám preplatiť, mám uhradiť priamo z toho učtu kde je grant.. alebo sa postupuje cez refundácie.. alebo sa vyberie v hotovosti? ako to je prosím Vás?
Ešte v tejto príručke je že oprávnené výdavky sú poplatky za prevody na bankovom účte a na školení vraveli že nie, že tie si hradíme zo svojich zdrojov....
Ja mám zmätok a veľký chaus v tom obzvlášť keď chcu dotyčné čo najskôr vyplatiť cesťak - nie je to mala predsa položka, viem to pochopiť.. .. prosím ak máte niekto čas napíšte čo najviac, z Vašich skúseností, veľmi mi pomôžete...
Vopred ďakujem :)
GabiZ
14.09.11,13:30
Špecifikujte presne, o ktorý grant sa jedná.
1. Školské partnerstvá (multilaterálne a bilaterálne)
2. Comenius Regio partnerstvá (od roku 2008)
3. Prípravné návštevy
4. Comenius asistenti/Hosťovanie Comenius asistenta
5. Ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov
6. Individuálne mobility žiakov (od roku 2011)

Každý má iné podmienky
GabiZ
14.09.11,13:34
....aha školské partnerstvá, ospravedlňujem sa, prehliadla som.
lenkačka
14.09.11,13:42
Commenius Školské partnerstvá schválený grant od 01.08.2011
GabiZ
14.09.11,13:48
Ak sa tu nenájde niekto, kto má s tým praktické skúsenosti a v príručkách nič konkrétne nie je, tak asi by bolo lepšie priamo sa informovať na:
Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu
Národná agentúra Programu celoživotného vzdelávania
Svoradova 1
811 03 Bratislava
Tel. 02-20922201.

Radšej sa spýtať priamo u tvorcov, aby ste neporušili finančnú disciplínu alebo niektoré iné súvisiace predpisy. Možno sa tu nájde niekto, kto s tým už skúsenosť priamo praktickú má, v tomto vám neviem poradiť viac.
lenkačka
19.09.11,07:56
Poradí ešte niekto??