Fero11
09.09.11,12:53
Poradte nejake lepidlo na prilepenie listy k plavajucej podlahe. Teraz som mal take lepidlo, ze ak som prilepil listu k podlahe a zatazil som to, tak na druhy den som pekne tu listu od podlahy odobral, bez akejkolvek namahy.
Potreboval by som nejake silnejsie lepidlo, ktore aj drzi.
Cez google sa da najst hocico, ale potrebujem nejaku feedback od tych, co s tym maju skusenosti (ktore ano, ktore nie)
220870
09.09.11,11:04
Lišta sa nelepí na podlahu ,ale priskrutkováva ,alebo pribíja do steny.Môže sa aj prilepiť na stenu ale nie na farbu ,musí ísť priamo na omietku.
Taserda
09.09.11,11:32
Nie je jasné či to je prechodová lišta na ležato alebo do rohu podlaha-stena.Na stenu som s úspechom lepil s Mamutom (na obale má lastovičku,nechcem robiť reklamu).
Fero11
09.09.11,11:39
OK skusim to dat na nejake mimi hmozdinky
220870
09.09.11,11:43
skús klinčeky bez hlavičky väčšinou sa dajú pribiť a úplne stačia.Na hmoždinky len vtedy ak je moc cementová malta a nedajú sa pribiť.Väčšinou sa to robí tak že sa vyvrta 2mm diera cez lištu do steny a do takto predvrtanej diery sa pribije malý klinec.
a odkedy Muhamar sám pribíja lišty.:D
fredy27
11.09.11,18:17
Výhodnejšie je lišty, ktoré umožňujú skrytie kabeláže naklikať na plastové alebo kovové držiaky, ktoré sa vopred pripevnia na stenu. U nás ich ponúkajú spolu s lištami. Pre lepšiu predstavivosť pridám obrázok http://urobsisam.topky.sk/UserFiles/Image/stavba-a-rekonstrukcia/podlaha-steny/drevene-podlahove-krytiny-252/45-kronospan-big-image.jpg
Výhodou je jednoduchšia demontáž ako po priskrutkovaní.
Fero11
12.09.11,05:12
jj videl som uz aj to, len sa tie listy nasadia a daju sa kedykolvek odobrat, ale neviem ci aj ja mam take listy, musel by som sa pozret s profilu, ci je mozne ich pouzit s tymi (somarinkami) :)
A kde mas rohy ?? rohy nedavas ??
fredy27
12.09.11,09:09
Rohy dávam:)))čo vidíš, to je iba ukážkový obrázok:)
Fero11
12.09.11,09:17
mozes dat link na tie dzindziky co sa skrutkuju na stenu (nechce sa mi to hladat :) )
fredy27
12.09.11,09:19
Spýtaj sa v predajni, predávajú to spolu s lištami;)

V prípade krivej steny odporúčam klasický postup so skrutkami ....nezabudni použiť čapičku (krytku na skrutku):)
Fero11
12.09.11,09:52
ok, takze od lepidla som odstupil a teraz 220870 pise ze klince bez hlavicky, to by az tak zrejme nebolo vidiet a ty pises cepicku na skrutku, to by zas bolo vidiet, ale je to trocha elegantnejsie
Steny samozrejme niesu idealne rovne :)
pivko
12.09.11,11:24
Jednoznačne značka Wurth, ja som tak lepil v podkroví prechodové lišty/drží to jak ďabol/ nakoľko skoro všade som mal pri prechodoch dilatáciu tak že som nemohol použiť lišty ktoré sa vŕtajú.
peterkos2
12.09.11,15:09
Môj názor je dať na hmoždiny a skrutky.Robil som to tak doma,ale s umelými lištami-výhoda,že tam schováš nejaké tie káble a skrutky nieje vidieť-ale keby som mal drevené,urobím to tak isto na hmoždiny,trebárs 6-ky
pivko
12.09.11,18:29
Bavíme sa o prechodových lištách, alebo o soklových? ak prechodové a ak si robil podstivo dilatácie medzi dverami tak na hmoždinky ich dáš asi ťažko/ musel by si sa dostať hmoždinkou a skrutkou až do deky/stropu/lebo v tej pene /dilatácia / ti držať nebude. Tak že lepidlo Wurth. Používal ho aj stolár čo mi robil schody na lepenie soklových líšt.